StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 04:35:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Sprawy forum
| |-+  Ogłoszenia
| | |-+  Dołącz do załogi forum!
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Dołącz do załogi forum!  (Przeczytany 19724 razy)
Lukin
Administrator
*****
Wiadomości: 108



« dnia: Października 21, 2008, 07:42:08 pm »

Witam wszystkich. Poszukujemy osób, które były by chętne pomóc nam prowadzić to forum. Konkrety:

1. Recenzent replayów (moderator działu Replaye).
Osoba ta zajmowałaby się przeglądaniem wątków wysłanych przez użytkowników w dziale replaye. Posty z załączonymi replayami będą pojawiać się tam dopiero po zaakceptowaniu przez recenzenta, gdy stwierdzi on, że repek nadaje się do publicznego odtwarzania. Wymagane zaglądanie na forum przynajmniej raz na 3 dni.

2. Moderator działu Problemy
Dział problemy jest ogólnodostępny. Na naszym nowym forum trochę zmieniły się zasady jego użytkowania. Nadal każdy może tam założyć własny temat, jednak nie będzie on od razu widoczny. Temat będzie czekał, dopóki nie obejrzy go moderator i zaakceptuje go takiego jaki jest lub po uprzednim poprawieniu go. Dział ten cieszył się dużą popularnością, więc podejrzewam, że to teraz również będzie podobnie. Wymagane prawie codzienne zaglądanie na forum.


Jacyś chętni?
Zapisane
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #1 dnia: Października 21, 2008, 07:46:53 pm »

Ja bym chciał być recenzentem. :) Jestem często na forum, przeważnie kilka razy dziennie a nawet kilkanaście razy wchodzę na SCA. Chyba byłbym w stanie ocenić, czy rep się nadaje do publicznej premiery.
Zapisane
Imb
Level 3-5
*
Wiadomości: 54


SCA jest ZŁE!


WWW
« Odpowiedz #2 dnia: Października 21, 2008, 08:43:42 pm »

Mogę spróbować na moda, ale raczej najpierw na jakiś okres próbny czy coś... O ile się nadaję. ^^ Regularnie zaglądam na stronkę, i może dałbym radę.
Zapisane

Pojotr
Global Moderator
*****
Wiadomości: 41



« Odpowiedz #3 dnia: Października 21, 2008, 09:23:00 pm »

Jak rozumiem wierni siepacze zła są poza konkursem? W sumie sam byłem przeciwny polityce "kolesiostwa" przy doborze stanowisk (wszyscy wiemy jak to się kończy  ;) ), ale myślę, że któryś z dotychczasowych modów (ekhem np. ja) spokojnie poradziłby sobie z tym zadaniem. Domyślam się jednak, że prawdziwym celem jest wpuszczenie powiewu świeżości do skostniałego reżimu ("rządzonego od wieków przez tych samych gości")*.

*No chyba, że w ten sposób dajesz do nam (mi) do zrozumienia cobyśmy w końcu wzięli się "za swoją robotę".
Zapisane

Lord_Pyther
Level 3-3
*
Wiadomości: 37


Naczadzony Pikacz


« Odpowiedz #4 dnia: Października 21, 2008, 09:53:11 pm »

Ty Pojotr właśnie lepiej bierz się za Te Replaye, jak masz na to czas, bo nie ma NIKOGO lepszego do recenzowania, oceniana, wyłapywania błędów. Naprawdę.
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2008, 01:10:24 am wysłana przez Negro » Zapisane
Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #5 dnia: Października 21, 2008, 10:08:30 pm »

Mogę zgłosić chęć do moderowania postów z działu problemy. Na forum zaglądałbym na pewno rano i wieczorem w te dni kiedy tylko jestem w domu. Wyjątki? Kiedy jestem w Zielonej Górze na zjeździe [Sobota, Niedziela, czasami także piątek]. Jeśli to duży problem chętnie spróbuję recenzować replaye ;)
Zapisane

Lukin
Administrator
*****
Wiadomości: 108



« Odpowiedz #6 dnia: Października 22, 2008, 05:46:48 am »

Pojotr, Ty jako Global Moderator masz już uprawnienia do wykonywania obu powyższych zawodów :P. Przeglądaj więc dział Replaye, ściągaj sobie repki, edytuj posty, tak, aby zawierały dużo przydatnych infromacji (kto z kim, na czym i czym). Jeśli się nudzisz mógłbyś nawet wymyślić regulamin tegoż działu.

Sap, uczyniłem Cię recenzentem. Zobaczymy jak będziesz się spisywał.
Trydium i  Imb - na razie poczekamy z tą moderacją działu Problemy, bo jakoś nikt tam nie pisze. Jak utworzymy tam regulamin działu to was wypróbujemy ;). Dzięki za zgłoszenie.
Zapisane
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #7 dnia: Października 22, 2008, 04:29:30 pm »

Czuję się  zasz... zasz... czycony.  :) Spróbuję się spisać na okresie próbnym.
Ale do pracy wezmę się po obiedzie, dobrze? Chcę coś zjeść po szkole.  :P A właśnie - czasem tak bywa że rano nie mogę wejść ani na chwilę, ale przez większość tygodnia raczej tak.

EDIT:
Mam uznawać repy ze skillem, ciekawe, czy jak? Bo nie bardzo znam szczegóły, więc jeśli to nie sprawi kłopotu, chciałbym wiedzieć jakie repki mam uznawać.

EDIT:
Chciałbym też wiedzieć, czy uznawane mają być replaye "szkoleniowe" - jakaś osoba pokazuje replay, często noob, by spytać co ma poprawić w swojej grze. Coś takiego było praktykowane na wcześniejszej wersji SCA i teraz pewnie też wiele osób będzie chciało takie repki pokazywać.
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2008, 05:02:19 pm wysłana przez sap » Zapisane
Pojotr
Global Moderator
*****
Wiadomości: 41



« Odpowiedz #8 dnia: Października 22, 2008, 04:56:54 pm »

Dobrze wiedzieć. Czepiam się bo znowu namnoży nam się stanowisk (90% moderujących użytkowników?). Obym był czarnym prorokiem (jeżeli forum będzie miało około setki aktywnych użytkowników to "kadra" na pewno się przyda. Sap - o szczegóły to chyba możesz popytać Lukina w rozmowie prywatnej (mam monopol na obnoszenie się ze swoją niewiedzą  ;) ).
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2008, 09:48:59 pm wysłana przez Negro » Zapisane

Gotrek
Administrator
*****
Wiadomości: 125



« Odpowiedz #9 dnia: Października 22, 2008, 05:26:28 pm »

Moim zdaniem dopuszczane powinny być replaye o ponadprzeciętnej wartości, przez co rozumiem:
a) replaye instruktażowe w zakresie rozwiniętego macro, czyli panowanie nad całym rozgardiaszem + radzenie sobie w late game, o ile podobne replaye już się nie pojawiły,
b) replaye ukazujące duże umiejętności bojowe, czyli naprawdę pokazowe pojedynki i użycie zdolności. Zwłaszcza, gdy któraś strona wygrywa dużo mniejszym kosztem.

Nie widział bym jednak w takim dziale gier instruktażowych dla początkujących. Buildy ciężko tak przedstawić (myszki nie widać, a nawet na VODzie nie widać skrótów klawiszowych), a od podstawowych taktyk i wykorzystania są artykuły na forum.

Ewentualnie zgodziłbym się na system, w którym ktoś wysyła replay z prośbą o ocenę. Moderator w konsultacji z jakimś kumatym użytkownikiem (na osobności lub poprzez jakieś formularze czy posty) ocenia replay i jeśli jest on z kategorii słabych lub do komentarza, to autor otrzymuje zwrotne info, co powinien poprawić, a jeśli replay jest odpowiednio dobry, to dodaje się go "Galerii Chwały", przy czym w tej galerii nie powinno być zbyt wielu replayów o podobnej tematyce.
Zapisane

"Failing to prepare is preparing to fail".

"The last thing one knows in constructing a work is what to put first"
   — Blaise Pascal.

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości
   — Terry Pratchett.
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #10 dnia: Października 22, 2008, 05:36:15 pm »

Cytat: Gotrek
Nie widział bym jednak w takim dziale gier instruktażowych dla początkujących. Buildy ciężko tak przedstawić (myszki nie widać, a nawet na VODzie nie widać skrótów klawiszowych), a od podstawowych taktyk i wykorzystania są artykuły na forum.

Chodzi o to, że na poprzedniej wersji SCA jaką obaj dobrze pamiętamy często pojawiały się replaye begginerów i low skilli, których replaye nieraz były nieciekawe i prezentowały niski poziom. Gracze ci prosili o pomoc w doskonaleniu swoich buildów, stratów i zagrań, a także o ogólne wskazówki dot. macro czy micro. Nikt nie miał ku temu nic przeciwko, a początkującym często bardzo to pomagało.
Ja uważam że teraz również takie repki powinny być uznawane, ew. wrzucić je do drugiego subforum albo jakoś oznaczyć, na ogół oddzielić od tych właściwych, wartościowych i ciekawych, dla których powstała sama idea działu replaye.
Zapisane
Gotrek
Administrator
*****
Wiadomości: 125



« Odpowiedz #11 dnia: Października 22, 2008, 05:54:53 pm »

Na starym forum nie było to sprecyzowane w regulaminie, a nawet jeśli, to nie było egzekwowane.
Zapisane

"Failing to prepare is preparing to fail".

"The last thing one knows in constructing a work is what to put first"
   — Blaise Pascal.

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości
   — Terry Pratchett.
Kiko
VIP
*
Wiadomości: 91


SCA Graphic


WWW
« Odpowiedz #12 dnia: Października 22, 2008, 08:40:04 pm »

A mi się żadna plakietka nie dostanie? :>
Zapisane

If I am silent then I am not real
Jak vip to vip :P
Lukin
Administrator
*****
Wiadomości: 108



« Odpowiedz #13 dnia: Października 23, 2008, 01:07:10 am »

Stworzyć grupę VIP specjalnie dla Ciebie? :)
Zapisane
Kiko
VIP
*
Wiadomości: 91


SCA Graphic


WWW
« Odpowiedz #14 dnia: Października 23, 2008, 03:55:42 pm »

Nie mam nic przeciwko :D.
Zapisane

If I am silent then I am not real
Jak vip to vip :P
Strony: [1] 2 Drukuj 
« poprzedni następny »