StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 03:31:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft 2
| |-+  Dyskusje ogólne
| | |-+  Tematy muzyczne
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Tematy muzyczne  (Przeczytany 4794 razy)
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« dnia: Czerwca 10, 2009, 03:02:42 am »

Co prawda żadna z większych stron jeszcze o tym nie pisała (chyba, że przeoczyłem... choć wątpię) więc ciężko powiedzieć czy są one oryginalne jednak na YouTube można znaleźć już motywy muzyczne z gry:

Główny => http://www.youtube.com/watch?v=BvGLzRz2-rY
Terran => http://www.youtube.com/watch?v=q4r7_a12btc
Protoss => http://www.youtube.com/watch?v=n9gkp3cPxGA
Zerg => http://www.youtube.com/watch?v=tz_ahtR5Ttw

Co o tych kawałkach sądzicie?
Moim zdaniem:
Main - motyw ten mogliśmy słyszeć już w pierwszym Artwork Trailerze sprzed 2 lat. Ogólnie kawałek bardzo klimatyczny i ciekawy. Czuć ten "rozmach".
Terran - zawiera kilka motywów z pierwszego SC, jednak nie jest już to samo. Mimo sam kawałek jest bardzo fajny i dobrze się go słucha to mam wrażenie że w porównaniu z pierwowzorem gorzej sprawdzi się jako podkład do gry.
Protoss - można wczuć się w klimat Protossów - majestat i potęga a jednocześnie piękno i harmonia. Kawałek podobnie jak poprzednie fajny, ale trochę zbyt szarpany jeżeli chodzi o granie - zbyt często i nagle są zmiany tempa i głośności - może rozpraszać.
Zerg - temat w sumie dosyć ciekawy, taki inny, jednak zupełnie nie pasuje mi do SC, a już szczególnie do Zergów. Podobnie jak w poprzednich i tu można usłyszeć kilka motywów z SC1.

Reasumując - kawałki bardzo fajne, dobrze się ich słucha, utrzymane w klimatach Blizzardowskich. Jednak jakoś mniej mi pasują jako podkład do rozgrywki - w jej trakcie należy się skupić na grze a te ciągłe szarpania mogą rozpraszać i z czasem - nawet drażnić.
Zapisane

tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 10, 2009, 09:58:44 am »

Muzyka fajna, aczkolwiek nie dałoby się grać przy niej, przynajmniej ja bym nie potrafił. W SC1 muzyka jest świetna i, mimo że Blizzard nie chce zrobić Starcrafta 2 jako SC1 z lepszą grafiką, powinna być identyczne w drugiej części gry.
Zapisane

CoobaCom
Level 3-2
*
Wiadomości: 32


Kto stoi w miejscu, ten się cofa.


« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 10, 2009, 11:44:09 am »

Niezła muzyczka. Zobaczymy jak się będzie prezentować na tle gry.
Zapisane

You talkin' to me???

When you lose the one you wanted
Cause he’s taken you for granted
Kiko
VIP
*
Wiadomości: 91


SCA Graphic


WWW
« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 10, 2009, 04:00:41 pm »

Najbardziej mi się podoba Terran theme - jest idealny, a najmniej theme główny - jakiś taki zbyt wzniosły.
Z tego co słyszałem, to niektóre z tych kawałków były na soundtracku Echoes of War, który wyszedł już jakiś dobry czas temu.
Zapisane

If I am silent then I am not real
Jak vip to vip :P
Barol
Level 4-4
*
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 10, 2009, 05:04:25 pm »

To co wrzuciłeś, (chyba, nie słuchałem, domyślam się) pochodzi z Echoes of War - płyty z muzyką z gier WoW:WotLK, Starcraft II i Diablo III.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2009, 08:07:57 pm wysłana przez Negro » Zapisane

Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 10, 2009, 08:39:03 pm »

Tak, zgadza się. Wszystkie te kawałki pochodzą z Echoes of War (gdzie nawiasem mówiąc według opisu jest też muzyka z StarCraft: Ghost). Nie zmienia to jednak faktu, że najprawdopodobniej znajdziemy te motywy w SC2.
Zapisane

deimos0
Newsman
*
Wiadomości: 251


Light's champion in stronghold of darkness


« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 10, 2009, 09:14:20 pm »

Moty główny bardzo mi odpowiada, a przynajmniej całość bez tego przejścia w okolicach 4min :D Część Terran mnie nie powaliła (nie licząc tu z kolei bardzo miłego przejścia) - jeśli chodzi o remake'i poprzednich motywów, nadal niepodzielnie w tym względzie rządzi odświeżony theme UT. Rozczarowali mnie za to Protossi - spodziewałem się czegoś bardziej klimatycznego i epickiego.
Zapisane

"There is no greater burden than choosing who to save" - Kamahl, Fist of Krosa
Lukin
Administrator
*****
Wiadomości: 108



« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 11, 2009, 03:07:23 pm »

W themie Terran podoba mi się, że korzysta ze starych motywów. Poza tym jakoś mnie nie zachwycił. Theme Protossów lepszy niż z SC1, szczególnie początek i końcówka. W ogóle uważam, że w jedynce Protossi mieli najgorszą muzykę. Początek thema Zergów kojarzy mi się z muzyką arabsko-indyjską. A dalej? To ma coś z muzyki poważnej. Zupełnie nie pasuje do Zergów.
Zapisane
oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 11, 2009, 05:35:46 pm »

Nie wiem czemu, ale ogólnie kawałek przeznaczony Terranom kojarzy mi się z muzyką z Jamesa Bonda :P.

Super brzmi utwór Terranów kiedy muzyka jest pod tą z SC1. Ogólnie to lubię taką muzykę, ale do tej gry nie pasuje.
Zapisane

Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »