StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:59:00 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft Area
| |-+  SCA - pytania i sugestie
| | |-+  Solucje - Tylko dla pro ?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Solucje - Tylko dla pro ?  (Przeczytany 12951 razy)
Darigan
Level 3-4
*
Wiadomości: 45


SILENCE ! ! !


« dnia: Czerwca 19, 2009, 06:44:05 pm »

No właśnie. Jako, że dosyć niedawno zacząłem grę w to cudo to zauważyłem coś na co Wy pewnie nie zwróciliście uwagi. Mianowicie Video solucje na SCA są zupełnie "od czapy".
Odpowiedzmy sobie na kilka pytań.

Kto korzysta z solucji ?

Odp : Osoba która gra w kampanię i nie radzi sobie z przejściem danej misji.

Więc co da takiemu naszemu nowicjuszowi VOD na którym ukazany jest sposób NAJSZYBSZY na przejście planszy i wymagający szybkiego klikania czego , mam wrażenie, można się nauczyć tylko z czasem ?

Odp : NIC !!!

Więc składam swoistą petycję żeby: po 1 zmienić formę solucji (z filmowej na tekstową) bo filmowa odnosi się do konkretnej sytuacji zależy czasem od szczęścia, a najbardziej od umiejętności, a po 2 treść (żeby pomogła nowicjuszowi).

Mam nadzieję, że moja prośba zostanie rozpatrzona pozytywnie.

PS.
W przypadku akceptacji mojej prośby również chętnie pomogę przy zmianie solucji. Chociażby sprawdzając jak to wygląda z punktu widzenia newbie.  ;)
Zapisane

"Bo płomień mojej duszy to dwa krzywe lustra i zepsuta latarka..."
                                                                                                             ~ Anonim
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 19, 2009, 07:03:42 pm »

Jak ktoś będzie chciał, to w tych solucjach znajdzie pomoc. Poza tym, jak ogarniesz co gracz robi na tych fpvodach, to będziesz mógł zacząć oglądać fpvody Koreańczków, z których wyniesiesz z 15x tyle, co po 10-15 grach (zobaczysz w jaki sposób pogodzić micro i macro i sam zaczniesz to stosować, a skill zacznie rosnąć). Moim zdaniem solucja powinna zostać w takim stanie, w jakim jest obecnie.
Zapisane

MagiczneJadro
Level 5-5
*
Wiadomości: 189


Jeżeli chcesz do klanu SCA napisz na GG 10069945 !


WWW
« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 19, 2009, 08:39:56 pm »

Jednak Korea to nie dobry pomysł na początek :P, trochę za szybko klikają i można nie zobaczyć wszystkiego, więc proponuję PRO bez Korei ;D. Najpierw trzeba opanować podstawy, później wszystko przyjdzie z czasem :D.
Zapisane

Chcesz do klanu SCA? zgłoś się;)
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 19, 2009, 08:48:27 pm »

Dlatego powiedziałem, że opanowanie fpvodów z solucji pomoże opanować fpvody Koreańczyków.
Zapisane

Darigan
Level 3-4
*
Wiadomości: 45


SILENCE ! ! !


« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 20, 2009, 12:35:48 pm »

Halo !!! Ja wiem, że wszyscy są tu zapalonymi BN'owcami, ale jest różnica między oglądaniem VOD'ów żeby się uczyć do gry na multi i oglądaniem żeby przejść jakąś misję. Są przecież ludzie którzy grają tylko w singla. Poza tym z tych Vodów to naprawdę niewiele można wynieść, bo w większości sprowadzają się do :

a)
   Wzięcia wszystkich wojsk które się ma na początku misji i sprytnego przejścia gdzieś gdzie trzeba dojść /       
   coś zniszczyć.

b)
   Przebiegnięcia "na szybkiego" labiryntu korytarzy z prędkością że nikt nie zdązy zapamiętać właściwej drogi.

I wiem o czym mówię, bo mam problemy w tej chwili z 10 misja Toss'a i żądna solucja mi nie pomaga. Mimo iż robię dokładnie to co zauważyłem , że robi gracz na solucji.

Owszem zgadzam się, że oglądanie VOD'ów pomaga, ale uważam ,że skor są już solucje na stronie to powinny być One w formie przyjaznej "przeciętnemu - single - playerowemu - noobkowi"
Zapisane

"Bo płomień mojej duszy to dwa krzywe lustra i zepsuta latarka..."
                                                                                                             ~ Anonim
Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 20, 2009, 03:07:55 pm »

Jak nie nadążasz "zapamiętać" drogi to obejrzyj sobie filmik jeszcze raz, gdzie tu problem?
Mądre użycie początkowych jednostek pokazuje, że czasami wystarczy odpowiednia dawka sprytu żeby pogrążyć przeważające siły wroga zamiast opanowywania 1/3 mapy i przemasowania wroga.
Nie rozumiem gdzie ty tutaj masz problem. Wątpię czy na prawdę bardziej cieszyło by cię oglądanie dwugodzinnego filmiku w którym ktoś metodycznie zajmuje mapę exp po expie po czym z limitem 200/200 wysyła wszystkie jednostki do ataku. Tyle to każdy sam potrafi.
Powiedz jaki masz problem i w której misji to obecni tutaj "wyjadacze" z pewnością coś doradzą, a jeśli potrzebujesz szczegółowej solucji to takowej też pewnie dostarczą. Przestań narzekać :P
Zapisane

rafikozor
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 20, 2009, 03:35:11 pm »
Modyfikuj wiadomość

A ja myślę, że nikt tych solucji nie zmieni - jak przejść te misje? Każdy przejdzie je inaczej, wiadomo. Ale na SCA znajduje się WZÓR. Wiesz co to jest? Taki VOD wyznacza Ci cel, do którego dążysz. I uwierz mi nie potrzebujesz żadnych półśrodków dla "noobków", naucz się od razu dobrze. Chyba, że nie chcesz wyjść z fazy nooba - to sobie wymyślaj jakieś pośrednie rozwiązania. Czy łatwo jest opanować mechanikę SC? Zdecydowanie nie, tak powie Ci każdy, więc skoro przegrałeś już 10x, to ćwicz dalej do skutku. Kto wie, być może zabrakło 2 przegranych do tego, żebyś załapał?
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 20, 2009, 07:21:57 pm »

I wiem o czym mówię, bo mam problemy w tej chwili z 10 misja Toss'a i żądna solucja mi nie pomaga. Mimo iż robię dokładnie to co zauważyłem , że robi gracz na solucji.

Skoro nie możesz przejść, to znaczy że nie robisz tego tak, jak na solucji. A skąd to wiem? Bo ten, który nagrywał te vody, ma od Ciebie duuuuużo lepsze micro.
Zapisane

Darigan
Level 3-4
*
Wiadomości: 45


SILENCE ! ! !


« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 20, 2009, 07:32:46 pm »

Tropheus'ie drogi czy powyższa wypowiedź miała powstrzymać jakieś moje aroganckie zapędy ? Albo wywieść mnie z poczucia własnej wyższości ? Czy też zwrócić uwagę na moja nadetą głupotę pozwalającą mi twierdzić, że mam lepsze micro ?

Bo odniosłem wrażenie, że tą wypowiedzią chcesz mi zwrócić uwagę, że mam kiepskie micro.
Kiedy ja wiem, że mam kiepskie micro.  :-\

Natomiast po przeczytaniu wypowiedzi Rafikozora i Trydium stwierdzam, że mają rację, także przyznaję sie do błędu. I dziękuję za wyprowadzenie mnie z niego.  ;)
Zapisane

"Bo płomień mojej duszy to dwa krzywe lustra i zepsuta latarka..."
                                                                                                             ~ Anonim
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 20, 2009, 08:11:31 pm »

Źle to napisałem :P. Rafikozor dobrze powiedział, że do opanowania SC potrzeba grania. Im dłużej będziesz próbował przejść kampanie tak, jak na vodach, tym Twoja mechanika będzie lepsza. Dzięki temu będzie potem łatwiej na BN (o ile chcesz tam grać).
Zapisane

Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 21, 2009, 03:08:50 pm »

BTW. Całą kampanię (oprócz misji w "Instalacjach") można przejść bez żadnego microwania. 1a2a3a4a... wystarcza w zupełności :P
Zapisane

Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 21, 2009, 06:20:31 pm »

Te vody to raczej forma ciekawostki jak najszybciej przejść misję. Jak ktoś przechodzi pierwszy raz kampanię, to po jaką cholerę ma się tak śpieszyć ? Juz lepiej pograć sobie spokojnie tą godzinkę, rozbudować się porządnie, zrobic silną armię i wtedy zniszczyć wroga. Wg tych vodów to sobie można przechodzić mijse za drugim czy trzecim razem jak już lepiej zna się tą grę. Chłopak przechodzi pierwszy raz kampanię, nie zna nawet dobrze jednostek, a wy mu już o mikrowaniu, skillach i battlenecie.

Co do ostaniej misji Protossów to nie jest to trudne mając do dysdpozycji całą technologię Terran i Protossów. Od strony terrana wystarczy zrobić większą liczbę tanków i trochę Battlecruserów do ochrony. Od strony Protossa Carriery i trochę wojska lądowego. Można jeszcze ze 2 Arbitry dać.
Zapisane
Darigan
Level 3-4
*
Wiadomości: 45


SILENCE ! ! !


« Odpowiedz #12 dnia: Czerwca 21, 2009, 06:50:53 pm »

O to, to, to... O to mi właśnie chodziło Dev.
Zapisane

"Bo płomień mojej duszy to dwa krzywe lustra i zepsuta latarka..."
                                                                                                             ~ Anonim
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #13 dnia: Czerwca 21, 2009, 09:01:24 pm »

Zaraz, zaraz. Czegoś tu nie rozumiem. Darigan, czytałeś nagłówek do solucji? Może Ci przypomnę:

Cytuj
Zapraszam do obejrzenia solucji StarCrafta i Broodwara w formie video! Misje przechodzili Gosu, czyli solucje są na najwyższym poziomie. Ukazują one możliwie jak najszybszą drogę do zwycięstwa. Nie są one w zbyt dobrej jakości, ale jednostki można odróżnić, więc w czym problem? :]

Jak już tak przechodzisz te kampanie i możliwie dobrze Ci idzie, to możesz sam nagrać VOD-y i wrzucić je na YT czy coś.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2009, 09:11:28 pm wysłana przez debil666 » Zapisane

tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #14 dnia: Czerwca 21, 2009, 09:13:04 pm »

Mati odpowiedział na pytanie z tematu. Solucje są tylko dla pro!
Zapisane

Strony: [1] 2 Drukuj 
« poprzedni następny »