StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 02:40:10 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  Kampania Protossów ,misja 7 pt: "Homeland" - problem
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Kampania Protossów ,misja 7 pt: "Homeland" - problem  (Przeczytany 14235 razy)
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #15 dnia: Czerwca 09, 2009, 11:12:28 pm »

Przechodziłem to prawie roku temu ostatnio i mnie więcej tak jak napisałem tak przeszedłem, a o to przecież chodzi. I z tego co pamiętam to Reavery się przydały do ataku na te bazy jako wsparcie Dragoonów. Wiem, że Scouty się generalnie nie przydają, chyba o tym pisałem, żeby nie atakował nimi Dragoonów. Pamiętam tylko, że mi się tych parę Scoutów przydało do niszczenia Reaverów (jak duża ich grupa szła na moją bazę). Nigdzie nie pisałem, że ma nimi bazę atakować. Zresztą jak Scouty strzelają w komputerowego Reavera to on próbuje uciekać w drugą stronę, czyli przestaje atakować bazę. Po drugie to w kampanii mamy przecież od cholery kasy (ataki kompa nie są aż takie silne i jest sporo miejsc z surowcami), która swobodnie starczy na to wszystko co mówiłem, więc w czym problem. Podchodzicie do tej kampanii jak do battlenetu...

Negro: Ogonki!

« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2009, 02:40:02 am wysłana przez Negro » Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #16 dnia: Czerwca 09, 2009, 11:20:31 pm »

Ja na ten przykład zagrałem dziś w kampani Scouty, i rozwaliłem baze jednego Zerga (chcę w tym miejscu podkreślić, że to był gracz komputerowy, normalny człowiek zrobiłby Ci miazge, jeżeli nie jesteś od niego 2 klasy lepszy i był przygotowany na atak Scout'ów).

P.S. Microwałem Scoutami, żeby nie było, że tak ładnie i cacy można kompa zjechać 12 Scoutami.
Zapisane

Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #17 dnia: Czerwca 09, 2009, 11:40:22 pm »

W jednej z pierwszych misji Protossów to Scoutami łatwiej rozwalić bazę zergów niż naziemnym wojskiem. To jest chyba pierwsza misja, gdzie te Scouty się pojawiają, więc chodziło o zapoznanie sie z tą jednostką.

Na BN rzadko się przydają te jednostki, jak już to pojedyncze sztuki na ogół.
Zapisane
Winth
Level 4-3
*
Wiadomości: 75


Commence nullification of data link.


« Odpowiedz #18 dnia: Czerwca 09, 2009, 11:58:02 pm »

Cytuj
Po drugie to w kampanii mamy przeciez od cholery kasy (ataki kompa nie są aż takie silne i jest sporo miejsc z surowcami), która swobodnie starczy na to wszystko co mówiłem, więc w czym problem.


To prawda, że mapy kampanii są bogate w surowce.
Jednakże trzeba przeanalizować cel strategiczny owych Scoutów.
Kampania daje wystarczające możliwości zrozumienia mechaniki gry, by na ich podstawie móc określić swoją strategię i znać możliwości poszczególnych jednostek.
Problem strategiczny, z jakim zetknął się Darigan, jest taki: jest pokonywany przez armie Dragoonów oraz Zealotów.
Logicznie rzecz biorąc, podstawowym problemem, który to powinna kontrować strategia na tą mapę, jest powstrzymanie naziemnych ataków wroga.
Ataki Reaverów wroga należy skontrować w następnej kolejności, ponieważ nie stanowią one zagrożenia dla krytycznej fazy planu.
Zakładając, że mamy do czynienia z człowiekiem, który naprawdę potrzebuje Scoutów (istnieją tacy. Tak samo jak prostytutki o złotych sercach i psy, które nie szczekają jak zacięta płyta, i nie skomlą z wdziękiem XVIII-wiecznego żebraka, no i oczywiście ludzie, którzy wygrali z Rico. Nie spotyka się ich często, są z reguły pod ochroną):
Dragoony są o wiele tańsze od Scoutów i - by design - stanowią naturalną kontrę przeciwko armii naziemnej drugiego Protossa.
Scouty nie są kontrą na problem, jakim jest zmasowany atak siłami naziemnymi. Innymi słowy - stanowią drugi plan.
Więc o co chodzi?
Trzeba dobrać priorytety:
Jeśli ktoś musi naprawdę użyć Scoutów, powinien najpierw zadbać o podstawowy cel słusznej strategii na tą mapę, czyli upewnić się, że jego wojska są w stanie odeprzeć ataki naziemne. Dopiero potem może przejść do kolejnych niuansów swojej strategii.
To trochę jak z balansowaniem ekonomii i wojska u Zerga - budujesz Drone'y, kiedy jesteś absolutnie pewien, że twoje wojska wystarczą na odparcie ataku wroga.
To, że surowców jest dużo, nic nie zmienia - trzeba ustalić priorytety - najpierw przeznaczyć surowce na armię naziemną, a potem na inne cele. W końcu lepiej mieć 12 Dragoonów w walce z naziemnym wojskiem Protossa, niż 6 Dragoonów i 4 Scouty.
Najprostsza rada na tą mapę? Zacznij rozumieć, o co w StarCrafcie chodzi.
The defense rests, Your Honor.
Zapisane

Yuki Nagato <3
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #19 dnia: Czerwca 10, 2009, 02:50:00 am »

Obydwiema rękoma podpisuję się pod wypowiedziami Wintha. Jako, że aktualnie przechodzę wszystkie kampanie (w zasadzi to kończę już) mam dosyć świeże doświadczenia z problemem. Jak już to zostało wspomniane - najlepszym wyjściem jest zmasowany atak Dragoonów i Zealotów z supportem Observerów (to na te Arbitry). W czasie ataku warto skupić odrobinę uwagi na targetowaniu ostrzału Dragoonów na Reaverach - zmniejszy to nasze straty. Druga uwaga - jako, że pierwszy na naszej drodze staje Protoss żółty należy pamiętać, że ma on dwie bazy - w dolnym lewym rogu i po prawej stronie na środku. Przy atakowaniu jednej bazy należy spodziewać się licznych posiłków z drugiej toteż warto je wcześniej przechwycić.
Taka moja uwaga jeszcze - w zasadzie grając tylko combo Goon+Zet można przejść obydwie kampanie Protossa. W przypadku gry przeciwko Zergom warto dodać lekkie wsparcie High Templarów ze Stormami oraz kilka Archonów. Oczywiście można bawić się w wymyślniejsze strategie, ale jeżeli zależy nam tylko na przejściu dalej - to po co? Robimy kilka oddziałów Zet+Goon i zalewamy przeciwnika masą.

Uwaga Moderatorska:
Darigan - Spacja PO przecinku, a nie przed!
Co druga osoba - Nazwy własne z wielkiej litery!
Zapisane

Darigan
Level 3-4
*
Wiadomości: 45


SILENCE ! ! !


« Odpowiedz #20 dnia: Czerwca 10, 2009, 02:31:50 pm »

Nie zależy mi tylko na przejściu dalej. Co do kolegi Winth'a to jestem wdzięczny i pełen szacunku za logiczną i konstruktywną krytykę. Myślę, że większość moich problemów w tej misji bierze się z zbyt chaotycznej gry.

Inna sprawa, że nie wiedziałem co tak naprawdę robią  arbitry...

Cóż dziękuję za rady i będę próbował.

A tak BTW żeby nie robić nowego wątku; da się jakoś "zpaczować" SC'a żeby nie utracić postępu w kampanii ani save'ów ?
Zapisane

"Bo płomień mojej duszy to dwa krzywe lustra i zepsuta latarka..."
                                                                                                             ~ Anonim
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Czerwca 10, 2009, 02:47:28 pm »

Po prostu paczuj. W ogóle to po instalacji dodatku BW powinno się wejść na Europe i automatycznie wgrać najnowszą łatkę. Z save'em nic się nie stanie po aktualizacji. Z resztą misje możesz sobie wybrać z menu (te, które masz odblokowane).
Zapisane
Darigan
Level 3-4
*
Wiadomości: 45


SILENCE ! ! !


« Odpowiedz #22 dnia: Czerwca 10, 2009, 06:01:40 pm »

Udało się !!! Korzystałem po trochu z różnych porad. Faktycznie tłum goonów postawiony na środku planszy praktycznie rzecz biorąc"wyłącza" ataki wroga. Jak już coś dojdzie to wystarczą bohaterowie i cannony.

Jednak po wytraceniu masy (bo około 60) goonów na różnych (mniej lub bardziej) przemyślnych szturmach wysłałem dark'a i znalazłem tego nieszczęsnego nexusa. Zrobiłem 3 oddziały zetów i podszedłem od południa tak blisko jak się dało, a na koniec rzuciłem to wszystko na nexusa... Bez problemu  ;D

Dzięki wielkie wam wszystkim !!!


EDIT: Wątek do zamknięcia...
Zapisane

"Bo płomień mojej duszy to dwa krzywe lustra i zepsuta latarka..."
                                                                                                             ~ Anonim
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #23 dnia: Czerwca 12, 2009, 07:43:25 pm »

Powiem szczerze, że twój styl przejście tej misji mnie rozwalił^^
Bez urazy. Też tak zaczynałem ;ppp
Zapisane

And that's to say "thank you".
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #24 dnia: Czerwca 12, 2009, 07:56:04 pm »

Nie wiem, może mi się coś kampania zepsuła. Ale gdy postanowiłem zagrać w tę kampanię, okazało się, że wystarczy zniszczyć Nexusa po wschodzniej części mapy(komputera czerwonego)...
Zapisane

SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #25 dnia: Czerwca 12, 2009, 10:26:37 pm »

Nie popsuła się tylko tak jest.
Najprostsza "metoda" to po prostu wysłać tam Samego Zeratula i da se chłopka(eee dziadek) rade :P
Ale wole perzchodzić to normalnie ;)
Zapisane

And that's to say "thank you".
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #26 dnia: Czerwca 13, 2009, 12:06:18 am »

Nie popsuła się tylko tak jest.
Najprostsza "metoda" to po prostu wysłać tam Samego Zeratula i da se chłopka(eee dziadek) rade :P
Ale wole perzchodzić to normalnie ;)

Ja akurat atakowałem normalnie, nie niszczyłem nexa na sile. Baze z zachodniej strony, zniszczylem po 4 atakach 3ekipami, o ile dobrze pamiętam :p. Na wsch. pobiegłem, jak zaczęły te Arbitry wkurzać -_-.

Co do grania only Scouty powiem tak:

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahaahhahahaha.

Do poznania tej jednostki, były wcześniejsze misje ;].
Zapisane

Darigan
Level 3-4
*
Wiadomości: 45


SILENCE ! ! !


« Odpowiedz #27 dnia: Czerwca 13, 2009, 05:07:03 pm »

Powiem szczerze, że twój styl przejście tej misji mnie rozwalił^^
Bez urazy. Też tak zaczynałem ;ppp

Nie chowam urazy głównie dlatego, że nie zrozumiałem. Co zrobiłem takiego rozwalającego?
Zapisane

"Bo płomień mojej duszy to dwa krzywe lustra i zepsuta latarka..."
                                                                                                             ~ Anonim
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #28 dnia: Czerwca 13, 2009, 06:36:06 pm »

Jednak po wytraceniu masy (bo około 60) goonów na różnych (mniej lub bardziej) przemyślnych szturmach wysłałem dark'a i znalazłem tego nieszczęsnego nexusa. Zrobiłem 3 oddziały zetów i podszedłem od południa tak blisko jak się dało, a na koniec rzuciłem to wszystko na nexusa...

O właśnie to :P, wytracenie 60 goonów.
To można przejśc kilkoma goonami używając fenixa i zeratula jako tanków i anti-zetów.
Ale nie pisze tego z sarkazmem bo na początku też się męczyłem z tą misją
 
Zapisane

And that's to say "thank you".
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #29 dnia: Czerwca 13, 2009, 07:14:50 pm »

Darigan, za rok też będziesz się śmiał ze swoich problemów. Ale ćwicz sumiennie :-P
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
« poprzedni następny »