StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 08:19:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Fabuła
| | |-+  Daggoth - co się z nim stało
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Co się stało z Daggothem?
Ewoluował w Nadświadomość, i został zabity przez Kerrigan i Protossów - 7 (29.2%)
Gdzieś tam jest, i czeka ze swoim rojem, aby zaatakować (SC2?) - 13 (54.2%)
Nie wiem i mnie to nie obchodzi - 2 (8.3%)
Inne (jak możesz to napisz jakie) - 2 (8.3%)
Głosów w sumie: 0

Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Daggoth - co się z nim stało  (Przeczytany 23869 razy)
Ranoic
Level 2-5
*
Wiadomości: 24



« Odpowiedz #15 dnia: Września 21, 2009, 11:50:17 am »

Przed chwilą wymyśliłem jeszcze jedną możliwość, która może się wydawać nielogiczna.

Można porównać rój z SC do plagi w WC3 i ich "naczelnych dowódców" - Overminda oraz Lich Kinga. Ten drugi posiadał umiejętność przewidywania przyszłych wydarzeń (sprowadzenie Archimondea i pozyskanie Arthasa). Możliwe, że nadświadomość przewidziała zawładnięcie przez Kerrigan rojem i Daggoth został wysłany do miejsca, gdzie przeistoczył się w nadświadomość zaraz po śmierci drugiej.

Wiem, że to czysta abstrakcja.  :)

Drugą możliwością przeżycia Daggotha (bardziej spójną wg mnie) może być sama Kerrigan. W SC:BW udaje się jej wyrwać z objęć Nadświadomości Awakena i przejąć kontrolę nad umysłem Raszagal. Świadczy to o tym, że znacznie rozwinęła swoje umiejętności psioniczne i mogła uwolnić Daggotha przed samą śmiercią Overminda. Mózgowcy przeżyliby, ponieważ w ostatniej misji (Omega) to Awaken (gracz) rozprawia się z Dominium, UED i Protossami.
To tłumaczenie nie podoba mi się tylko pod tym względem, że Kerrigan musiałaby być czymś na wzór Overminda, aby Daggoth przeżył.
Zapisane
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #16 dnia: Września 21, 2009, 02:14:58 pm »

i przejąć kontrolę nad umysłem Raszagal.

Ogólnie ten post to jedna wielka fantastyka naukowa, ale o to tutaj chodzi. Co do Raszagal, to była infekcja. Taki 12-sekundowy Neural Parasite z dwójki, tylko że w tym przypadku na stałe :P.
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2009, 04:36:18 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

And that's to say "thank you".
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #17 dnia: Września 24, 2009, 01:56:09 pm »

Ja jednak nadal nie rozumiem sensu i logiki tego typu wypowiedzi, skoro jasno jest powiedziane, że wszystkie Mózgowce (Cerebranty) nie żyją...
Zapisane

SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #18 dnia: Września 24, 2009, 02:43:51 pm »

Ciiii Negro, to, że oficjalnie teraz_(po wydarzeniach z BW) wszystkie są dead, nie znaczy, że Blizzard nie namiesza w fabule dwójki. Więc nie psuj zabawy :D.
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2009, 06:01:53 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

And that's to say "thank you".
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #19 dnia: Września 24, 2009, 03:47:49 pm »

To zawsze można zmienić. Typu "choć wydawało się, że wszystkie Mózgowce zginęły, to jednak Daggothowi udało się przetrwać gdzieś na odległej planecie wraz ze swoim rojem i planuje zemstę na Kerrigan". 
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2009, 06:02:31 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Ranoic
Level 2-5
*
Wiadomości: 24



« Odpowiedz #20 dnia: Września 24, 2009, 04:25:41 pm »

Ja jednak nadal nie rozumiem sensu i logiki tego typu wypowiedzi, skoro jasno jest powiedziane, że wszystkie Mózgowce (Cerebranty) nie żyją...

To co zostało w takim razie narysowane tutaj: http://starcraft2.com/images/artwork/ss89-hires.jpg:P
Mi się to kojarzy z Overmindem.

Nie wiadomo czy absolutnie wszystkie. Może chodzi o to bardziej, że Kerrigan w SC2 nie będzie miała problemów z wrogo nastawionymi Cerebrantami, a ten jeden (może więcej) pod jej kontrolą istnieje.
Zapisane
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #21 dnia: Września 24, 2009, 04:51:29 pm »

Nie ma podstaw, by twierdzić, że narysowano tam Overminda, a zresztą to tylko artwork. Powinniśmy przyjąć, że Cerebrates nie żyją, ale nadzieja zawsze jest. :) Tylko po co nam oni?
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2009, 06:03:32 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #22 dnia: Września 24, 2009, 05:11:58 pm »

Bo Zasz wymiatał. BTW dla mnie to zwykła zergowska baza.
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2009, 06:03:48 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

And that's to say "thank you".
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #23 dnia: Września 24, 2009, 11:15:38 pm »

To co zostało w takim razie narysowane tutaj: http://starcraft2.com/images/artwork/ss89-hires.jpg:P
Mi się to kojarzy z Overmindem.

Mi się to z Okiem Saurona kojarzy...

A jeżeli już mamy trzymać się SC - czy ty pamiętasz jak wygląda(ł) Overmind? To, ze miał w avatarze oko podobne do tego na artworku nic nie znaczy.
Zapisane

Ranoic
Level 2-5
*
Wiadomości: 24



« Odpowiedz #24 dnia: Września 25, 2009, 06:58:23 am »

Wielki, pulsujący mózg na szczycie "czarnej góry" (nie wiem jak to nazwać). U podnóża tej "góry" znajduje się coś w rodzaju macek. Na filmikach było dobrze widać jeszcze kilka wystających z ziemi ku górze i zakrzywionych w kierunku szczytu elementów.

Wracając do tego, że Cerebrantów może nie być. Jak w takim razie Kerrigan będzie dowodzić rojem na różnych planetach nie posiadając pośredników? Wiadomo, że Blizzard coś wymyśli, ale jeśli Kerrigan nie będzie ktoś taki potrzebny to będzie to trochę głupie. Przerosłaby w tym momencie sam Nadumysł, który potrzebował Mózgowców.
Zapisane
Okyl
Level 2-3
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #25 dnia: Stycznia 06, 2010, 10:54:54 pm »

No, oby Daggoth jeszcze żył, bo nie mam ochoty grać Zergami po stronie Sary Kerrigan. Ogólnie nie podoba mi się postać Kerrigan, nie wygląda na kogoś, kto potrafi przewodzić całym rojem Zergów, już lepiej się przedstawiała jako konkubina Zergów, jak to określił Zeratul. A poza tym StarCraftowi brak czysto zergowskich postaci. O ile w pierwszej części wyliczyłem Overminda, Daggotha i Zasza, to już w Brood War widzieliśmy bardziej ludzkich bohaterów Zergów (Kerrigan i Duran).


Der_SpeeDer: ty to sam jesteś "Maggoth"...

LOL Der_SpeeDer nie musisz się tak denerwować tylko dlatego, że obraziłem twoją ulubioną postać, albo masz zły dzień.

Der_SpeeDer: jeszcze się nie denerwuję, ale zaraz zacznę, jak zobaczę następny taki tekst, skierowany w moją stronę.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2012, 08:53:10 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
« poprzedni następny »