StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:05:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Strategie i taktyki
| | |-+  Moje FPVODy
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Moje FPVODy  (Przeczytany 13313 razy)
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« dnia: Czerwca 08, 2009, 03:55:11 pm »

Postanowiłem nagrać kilka testowych FPVODów i pomyślałem,  że ktoś może być zainteresowany ich obejrzeniem. Póki co nagrałem moją pierwszą grę z Winthem w turnieju SCA.

http://www.vimeo.com/5048867

Wszelkie opinie, pytania, etc. możecie zadawać w tym temacie. Na przykład możecie się zapytać czegoś dotyczącego danej strategii, motywu mojego działania w jakiejś grze i tym podobne.

Być może w późniejszych VODach dodam komentarz, ale na razie się w to nie bawiłem.

Slava!
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 08, 2009, 04:53:17 pm »

Dużo zwolniłeś. Na poprzednim fpvodzie, który widziałem, miałeś dużo lepszą mechanikę xD.
Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 08, 2009, 05:45:16 pm »

Tak to jest, jak się w ogóle nie trenuje. Tak czy inaczej build nie był "APMożerny", więc jakoś sobie poradziłem. :)
Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 08, 2009, 05:57:24 pm »

Wyglądało jak noob-bashing.
Co do mechaniki - na moje oko niewiele więcej dało się wskórać. Nie ma to jak bindować wszystkie Gate'y i potem korzystać tylko z jednego Hotkey'a do produkcji^^
Choć z drugiej strony rozgrywka nie była zbyt intensywna, chciałoby się zobaczyć więcej...
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 08, 2009, 06:24:36 pm »

Fakt - jak już mówiłem - mój build nie był wymagający w kwestii mechaniki, więc raczej nie musiałem się "rozpędzać". A co do tego używania 1 hotkeya do rekrutacji - nie wiem, mam jakiś taki nawyk z przeszłości i tak mi wygodniej. ;>

EDIT:
http://www.vimeo.com/5077275

VOD z gry rewanżowej juz wrzucony. :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2009, 07:09:20 am wysłana przez Euronymous » Zapisane
oo7.
Level 2-2
*
Wiadomości: 9



« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 29, 2009, 12:35:23 pm »

Ten toss to mega lama :D


Der_SpeeDer: takie posty, nakierowane wyłącznie na obrażanie innych, a w dodatku składające się z kilku wyrazów, nie mają nic wspólnego z konstruktywną dyskusją. Radzę przeczytać regulamin.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2009, 04:25:12 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 29, 2009, 12:42:00 pm »

Czekamy na twoje FPVODy mistrzu z A rankiem.

Z tego, co mi wiadomo, nie wychodzisz skillem poza D, więc radziłbym ci - łagodnie mówiąc - milczeć. Nie ucz ojca dzieci robić. :D
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2009, 11:28:39 pm wysłana przez Euronymous » Zapisane
ChoboZorg
Level 1-3
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 30, 2009, 07:06:04 am »

oo7 na pewno przesadził z tym stwierdzeniem, ale swoją drogą po oglądnięciu tych fpvodów wychodzę z założenia, że sam z C nie wyjdziesz i szczytem twoich możliwości jest granie 9/9 gatów na D Zerga grającego w kółko 12 hatcha i bezmyślne zaznaczanie probek po 50 razy (bo tak robią pro na fpvodach :))
Jeszcze co do tego:
Cytuj
Tak czy inaczej build nie był "APMożerny", więc jakoś sobie poradziłem.
A który build tossa jest APMożerny ? Może mnie oświecisz :)
Oczywiście nie chcę nikomu robić na złość, napisałem po prostu moje spostrzeżenia. Pozdro.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2009, 05:12:48 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 30, 2009, 09:46:11 am »

Szczerze mówiąc, to Euronymus rok temu miał B-.

A co do tego APMożernego buildu, to zagraj sair/reaver. Tego bez wysokiego APM nie da się wykonać poprawnie. A zaznaczenie robotników na pałe ma na celu utrzymać prędkość gry (czyt. APM).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2009, 10:05:10 am wysłana przez tropheus » Zapisane

rafikozor
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 30, 2009, 11:18:44 am »

Kiedy oglądałem Combat-Ex'a też miałem wrażenie, że oglądałem naciągacza; gosu playerzy sami przyznają, że wystarczy ~120 apm, żeby zajść wysoko na iCC (nie twierdzę, że C-Ex jest dobrym graczem).

Cytuj
A który build tossa jest APMożerny ? Może mnie oświecisz

Ano choćby w PvZ sair/reaver. Choć standardowe mirrorowe PvP też zazwyczaj kręci się w okolicah 350 apm.

Cytuj
bezmyślne zaznaczanie probek po 50 razy (bo tak robią pro na fpvodach )

Nie musisz tego robić, ale przenigdy nie będziesz progamerem :-P

Cytuj
sam z C nie wyjdziesz

Po co takie komenty? Masz prawo mieć swoje zdanie itd., ale ani sobie nie pomagasz, a innych próbujesz tłamsić. XeroN jest najlepszy na SCA i już. Pokazał VODy, na których miażdży gościa na poziomie D i wcale nie ma 300 apm, jak na pro VODach, sporo osób dopiero zaczyna z SC, takie nagranie wydaje się bardziej przystępne dla zwykłych śmiertelników. I przyłączam się do wypowiedzi userów wyżej, żeby nie krytykować innych, dopóki samemu się czegoś nie zrobi.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2009, 05:16:01 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 30, 2009, 11:37:18 am »

Na scenie, żeby być prawdziwym progamerem, trzeba mieć w kieszeni licencję KeSPA. Poza Koreą progamerstwo jest w sumie takie naciągane. Może i są podpisywane kontrakty, ale to zazwyczaj nie są jakieś duże pieniądze i w zasadzie tylko kilka teamów podpisuje kontrakty ze swoimi graczami. W Korei to zupełnie inna sprawa. Treningi od poniedziałku do soboty przez 10-12 h dziennie, turnieje o poważne pieniądze, ogromny sponsoring itp.

Chyba własnie zrobiłem offtopic, ale mniejsza :D.
Zapisane

Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 30, 2009, 12:48:10 pm »

Toss raczej potrzebuje najmniej apm żeby wysoko zajść. Na D czy nawet D+  to 80-90% Tossów ma ze 100-120 APM. Czasem na D+ zdarzają się tossy po 60-80 APM.

Jak ja gram Zergiem na tym D (mając 80-100 apm) to Tossy 100 APM i więcej są na ogół dla mnie za mocni, a z Terranami 100-150 APM gra się w miarę normalnie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2009, 05:17:56 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 30, 2009, 01:47:29 pm »

Co do APM, to Gohan ma w granicach 150 i pokonał MiStrZZZa 2:0 2 lata temu (MiStrZZZ był wtedy mega aktywnym graczem). Kolejny przykład, że APM =/= skill. Poza tym, dobry gracz wykorzystuje tyle APM, ile jest mu potrzebne do prawidłowego wykonania danego buildu/strata.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2009, 02:01:13 pm wysłana przez tropheus » Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 30, 2009, 02:02:28 pm »

Fakt, że grałem 9/9 Gate, ale dlatego, że trenowałem takiego strata, ponieważ - sorry Winth - nie chciałem ciągnąć tej gry za długo. Wyobraź sobie, że np. na ICCup gram z kimś C-. Po co mam na niego grać nie wiadomo, jaki build, skoro mogę na nim poćwiczyć coś lżejszego? A zaznaczać probki zaznaczam, gdy nie ma nic lepszego do roboty, bo trzeba trzymać cały czas takie samo tempo. Podsumowując, nie odzywaj się (mówię do ChoboZerga) jak nie wiesz, co się dzieje. Wielokrotnie grałem standardowymi stylami, wystarczy trochę poszukać. Ten FPVOD jest TESTOWY.
Zapisane
ChoboZorg
Level 1-3
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 30, 2009, 02:31:20 pm »

Jak już mówiłem wcześniej, nie chciałem Ci zrobić przykrości moim postem :). Udostępniłeś nam fpvoda testowego, więc napisałem, co o nim myślę (czyli że nagrywanie fpovodów z ogranymi stratami ze słabymi graczami w meczu o pietruszkę nie ma sensu).
Cytuj
Podsumowując, nie odzywaj się (mówię do ChoboZerga) jak nie wiesz, co się dzieje.
Jeśli jesteś Xeron (ktoś wcześniej tak napisał), to zapewniam Cię, że wiem, co się dzieje, o wiele lepiej niż Ty:)

Cytuj
Kolejny przykład, że APM =/= skill.
Wydaje mi się, że to stwierdzenie jest prawdziwe tylko w przypadku tossa. Gohan już w mid game na WCG miał nadwyżki, jak go ktoś przycisnął, ale jako tako ogarniał. Ale terkiem czy zergiem z takim apm w late game się po prostu nie da grać dobrze.

Cytuj
Ano choćby w PvZ sair/reaver. Choć standardowe mirrorowe PvP też zazwyczaj kręci się w okolicah 350 apm.
Fakt. Zapomniałem o tym stracie. Trzeba się trochę więcej naklikać jak się go gra. Natomiast nie rozumiem tego drugiego zdania z 350 apm :)


Der_SpeeDer: interpunkcja...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2009, 05:22:46 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
« poprzedni następny »