StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 02:16:47 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Miejsce dla was
| |-+  Rysunki, zdjęcia, artworki (Moderator: oOldXman)
| | |-+  Co myślicie o tym :]?
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Co myślicie o tym :]?  (Przeczytany 10304 razy)
oOldXman
Moderator
*****
Wiadomości: 211



« dnia: Maja 26, 2009, 07:22:31 pm »

Powiedzcie mi co myślicie o tej sygnaturce?


Jest to pierwsza jaką w życiu wykonałem :-), wcześniej tylko Userbary tworzyłem. Może dacie mi jakieś rady?
Wiem, że to nie forum dla grafików, ale to w końcu SCArea, tutaj przebywa polska elita :D, która jest utalentowana w różnych kierunkach :).
Będę tu co jakiś czas dodawał moje prace, to będzie taka biblioteka, mam nadzieję, że z czasem mój "Skill" się polepszy!
Zapisane

Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #1 dnia: Maja 26, 2009, 10:25:03 pm »

Ja może nie jestem jakimś grafikiem, ale te kolory są zbyt jasne... Czarny powinien być czarny, a nie taki szaro czarny xD. W ogóle, ta sygnatura jest pozbawiona takich "pełnych kolorów". No chyba, że chodziło Ci o taki efekt xd. Ale pomysł ciekawy :).
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2009, 11:53:50 am wysłana przez Negro » Zapisane

oOldXman
Moderator
*****
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #2 dnia: Maja 27, 2009, 01:38:49 am »

W ogógle, ta sygnatura jest pozbawiona takich "pełnych kolorów". No chyba, że chodziło Ci o taki efekt xd. Ale pomysł ciekawy :).

No właśnie wiem, że kolory są dziwne, to przez ten błysk, nie wiedziałem jak zrobić, żeby jego światło z promieni nie padało na cały obrazek, tylko na wyznaczoną przestrzeń.

Pomysł ciekawy? Dzięki, dzięki ;).
Zapisane

Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #3 dnia: Maja 27, 2009, 10:58:15 am »

Zależy w czym to robiłeś, ale generalnie to albo błysk powinieneś dać jako warstwę pod postacią, albo jako osobną powłokę i w programie graficznym usunąć go z obszaru postaci.
Zapisane

oOldXman
Moderator
*****
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #4 dnia: Maja 27, 2009, 11:45:40 am »

Robiłem to w Gimpie. Błysk przecież jest pod postacią. Od tego błysku poszarzało Czerwono-czarne tło, więc żeby Juggernaut się dopasował do tego tła - jego też tak trochę poszerzyłem :D.
Zapisane

Muzi
Level 3-5
*
Wiadomości: 51


chillout


« Odpowiedz #5 dnia: Maja 27, 2009, 01:20:52 pm »

Myślę że możesz bardziej przesunąć błysk za plecy tego kolosa wtedy będzie on w aurze a i może kolory wtedy będą wyraźniejsze.   
Zapisane

Czy ten kot po lewo wygląda na zestresowanego? NIE! kitiket i wszystko jasne!
oOldXman
Moderator
*****
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #6 dnia: Maja 27, 2009, 08:54:36 pm »

Próbowałem, wtedy albo promienie będą za małe i tylko szarość wyjdzie, a one będą schowane, albo zrobię je większe i bardziej szare będzie tło.
Zapisane

deimos0
Newsman
*
Wiadomości: 251


Light's champion in stronghold of darkness


« Odpowiedz #7 dnia: Maja 27, 2009, 09:00:50 pm »

Hmm a inny tryb nakładania warstw? Może trochę zabawy suwakiem Saturation? I jeszcze jedno - postać na pierwszym planie jest powiększana, czy celowo wyblurowana? (a przynajmniej takie sprawia wrażenie) :D
Zapisane

"There is no greater burden than choosing who to save" - Kamahl, Fist of Krosa
oOldXman
Moderator
*****
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #8 dnia: Maja 28, 2009, 12:55:56 am »

Jak na pierwszym planie xD? Postać ma dorobione czarne rozmyte kontury. Co to kurna jest suwak Saturation, kurna?
Zapisane

deimos0
Newsman
*
Wiadomości: 251


Light's champion in stronghold of darkness


« Odpowiedz #9 dnia: Maja 28, 2009, 05:05:57 pm »

Po prostu patrząc na np. prawe ramię tego jegomościa detale wydaję się lekko rozmazane, dlatego taki a nie inny wniosek - sorry, jeśli nietrafiony :D Saturation, czyli nasycenie kolorów - zależnie od oprogramowania może się to chyba różnie nazywać, choć PS i Gimp mają chyba na to jednakową nazwę :D Światło z tyłu to praca własna czy np. efekt soczewki?
Zapisane

"There is no greater burden than choosing who to save" - Kamahl, Fist of Krosa
oOldXman
Moderator
*****
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #10 dnia: Maja 28, 2009, 05:14:32 pm »

Po prostu patrząc na np. prawe ramię tego jegomościa detale wydaję się lekko rozmazane, dlatego taki a nie inny wniosek - sorry, jeśli nietrafiony :D Saturation, czyli nasycenie kolorów - zależnie od oprogramowania może się to chyba różnie nazywać, choć PS i Gimp mają chyba na to jednakową nazwę :D Światło z tyłu to praca własna czy np. efekt soczewki?

Czemu katujesz mnie, aż tak rzeczami których nie rozumiem :(?
Zapisane

deimos0
Newsman
*
Wiadomości: 251


Light's champion in stronghold of darkness


« Odpowiedz #11 dnia: Maja 28, 2009, 07:00:07 pm »

Hmm może inaczej - jakim programem to poskładałeś? ;) Ale serio - poszukaj opcji Nasycenia kolorów lub pobawić się krzywymi - wtedy kolory chyba nabiorą nowego wymiaru (Kiko nie bij, jeśli prawię tu herezje) ;) A efekt soczewki (lub lens flare) także powinien mieć jakieś ustawienia. Chyba, że naprawdę zająłeś się tym samodzielnie - wtedy to już nieco inna bajka ;)
Zapisane

"There is no greater burden than choosing who to save" - Kamahl, Fist of Krosa
oOldXman
Moderator
*****
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #12 dnia: Maja 30, 2009, 12:34:38 am »

Chłopcze z postu nade mną :P, składałem to w Gimpie, a wyglądało to tak: wiedziałem już, że musi być tło, render i napis.

Więc (nie zaczyna się zdania od więc ale ok :D), żeby było fajnie... wymyśliłem, że zrobię taki efekt 'błysku'. Zapytałem wujaszka Googlea. "Jak zrobić efekt błysku w Gimpie" i gdzieś wyczytałem, że klikając tu i tam robisz "supernova" i to jest ten błysk. To by było na tyle :P.
Zapisane

Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »