StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:43:43 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Strategie i taktyki
| | |-+  Reavery...
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Reavery...  (Przeczytany 5547 razy)
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« dnia: Lipca 15, 2009, 01:40:46 pm »

Ostatnio mam problem z tymi jednostkami w ZvP. 1-2 reavery w armii przeciwnika to jeszcze ujdą ale większa liczba to mi masakruje 1-2 salwami prawie cała armię. Da radę sobie z nimi radzić inaczje niż atakami z powietrza mutaliskami lub guardianami (pamiętając, ze reavery jeszcze są chronione przez inne jednostki).
We wczesnej fazie gry jeszcze są denerwujace. Wczoraj mialem taką grę ze znajomym:  najpeirw ledwo wybroniłem rush zealotów: udało się zachować naturala i postawić ze 2-3 sunkeny i trochę lingów. On sie zacząłe gromadzic przed moją bazą, chwilę mi zajęło zanim mialem wystarczającą liczbę hydr i lingów, aby go przepędzić strzed mojej bazy. Już szło dobrze, mialem przewage, zaczął się wycofywać, kiedy pojawił się Shuttle i wyładował 2 reavery - znowu on miał dużą przewage i znowu contain... + jeszcze użeranie się z reaver dropami do maina. Po jakimś czsie udało się w końcu wyjść z tej bazy i postawić expa, ale już miał za dużą przewagę (sporo zetów, goonów, HT i archonów) i siłą rzaczy przegrałem.
W innej grze (z jakimś tam gościem na ICC) mialem dość sporą armię Zerglingów, Hydralisków i Ultralisków ale musialem się wstrzymać z atakiem z powodu grupy z 6 reaverów w jego armii. Zaatakowałem jak dorobiłem z 5 guardianów na te reavery.Koniec końców przegrałęm bo męczył mnie reaver dropami w expach i nie ogarnąłem  większego rever dropa do maina i straciłem cała technologię.
Zapisane
Rico
Level 3-3
*
Wiadomości: 37



« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 15, 2009, 01:51:54 pm »

Hmmm... będąc Protossem powiedziałbym że zakopane Hydraliski to najlepsza kontra na Reaver dropy. Zazwyczaj Zergowie graja Spire + Den i robią Scourge by zdejmować Corsairów i ewentualnie Shuttle. 2 Scourge w strategicznych miejscach, skąd Shuttle mógłby przylecieć, to też dobra kontra. Co do Reaverów w Late Game, jedno słowo: Plaga. Rzucaj Plagę na skupioną armie Protossa a będzie musiał się wycofać. Dodatkowo będziesz miał o około 50% łatwiejszą przeprawę z jego armią, bo zdjąć będziesz musiał tylko tarczę energetyczną która rzadko jest upgradowana.
Zapisane
Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 15, 2009, 02:54:25 pm »

Oprócz tego co napisał Rico rób każdorazowo Speedlordy, w momencie w którym widzisz, że przebicie containu nie ma sensu robisz jak najszybciej Droplordy, nie dość, że możesz expować to i ty będziesz szarpał wroga, a nie on ciebie.
Zapisane

Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »