StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 08:42:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Dyskusje ogólne
| | |-+  own fpvod?
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: own fpvod?  (Przeczytany 6601 razy)
rafikozor
Gość
« dnia: Maja 03, 2009, 11:02:53 am »
Modyfikuj wiadomość

Ktoś korzystał z takich narzędzi? Ja nagrałem się dziś pierwszy raz, obejrzałem, parę ciekawych spostrzeżeń przyszło na myśl... szybko skasowałem, bo zamiast dźwięku z sc było tylko moje kichanie itd... pomyliłem source'a. Poza tym to 1GB pamięci na każde 2 minuty nagrania. W ogóle jakby ktoś miał teraz jakiś problem ze sobą, to pierwsze, co bym mu polecił, to pochwalić się FPVODem. Myślicie, że warto co jakiś czas się nagrywać?
Zapisane
deimos0
Newsman
*
Wiadomości: 251


Light's champion in stronghold of darkness


« Odpowiedz #1 dnia: Maja 03, 2009, 11:32:27 am »

Cóż, jako że nagrywam różne rzeczy dorzucę swoje trzy grosze - u mnie zależy to od programu, ale odkąd neostrada przestała grymasić nie boję się tak bardzo rozmiarów (a 2GB to chyba bez żadnej kompresji ;) ). Fajna zabawa muszę powiedzieć - choć strcte FPVod-a nagrywałem ledwie kilka razy i nie został żaden z nich opublikowany. Jeśli nie dla nauki, to choćby dla zabawy warto, by móc spojrzeć na swoją grę z innej perspektywy ;)
Zapisane

"There is no greater burden than choosing who to save" - Kamahl, Fist of Krosa
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Maja 03, 2009, 11:58:29 am »
Modyfikuj wiadomość

No właśnie ja nie znam nikogo, kto by stanął za moimi plecami i wytknął wszystkie te bezsensowne nawyki, których nie widać na replay'ach. A fpvod  jasno pokazał, że mogę sporo poprawić mechanikę, no i że mam bardzo niepodzielną uwagę :/
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #3 dnia: Maja 03, 2009, 12:47:31 pm »

Kiedyś nagrałem dobre kilka FPVODów i rozprowadziłem je w "prywatnym" kręgu. :P Może coś nagram i umieszczę na SCA?

A co do dużych rozmiarów pliku - wystarczy choćby wrzucić w Windows Movie Maker i zapisać jako plik filmowy, a plik będzie ważył ~60mb. Poza tym możesz wykorzystać jakiś bardziej "specjalistyczny" program, bo z tego, co wiem - WMM ssie, ale ja się w inne programiki bawił nie będę. :P
Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Maja 03, 2009, 01:00:47 pm »
Modyfikuj wiadomość

Ja nie twierdzę, że mam problem z plikami... poza tym trochę przesadziłem -  w 1GB mieszczą się 4 minutki, a po skonwertowaniu do .avi film waży już standardowo. WMM służyłby tylko do tego, żeby obciąć dodane przez program "ujęcie tytułowe i końcowe", a poza tym to logo z adresem www aż tak nie przeszkadza. A swoją drogą... gosu gracze wciskają "11" czy "Alt+1"? Jakoś zajebiście szybciej im te ekrany przeskakują.
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #5 dnia: Maja 03, 2009, 01:44:50 pm »

Oni mają duuużo szybsze palce od Twoich. Jest gdzieś na yt filmik pokazujący klawiaturę Boxera w trakcie gry. Z tego co pamiętam, to On altu nie używał. A tak btw, to nie chodziło Ci przypadkiem o F1 (zaznaczanie widoków)? Jeżeli tak, to to robiło się z shiftem.
Zapisane

rafikozor
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Maja 03, 2009, 02:36:38 pm »
Modyfikuj wiadomość

strcte FPVod-a nagrywałem ledwie kilka razy i nie został żaden z nich opublikowany.

Czyli jednak grałeś w SC! Nie było mi jednak dane widzieć Deimos'a w czasie gry...

Z tego co pamiętam, to On altu nie używał. A tak btw, to nie chodziło Ci przypadkiem o F1 (zaznaczanie widoków)? Jeżeli tak, to to robiło się z shiftem.

Widać, że czujesz respekt do pro - "On" z wielkiej litery :-) A co do klawiszy - wiem, o co mi chodziło, wciśnij Alt+1 w trakcie gry... to samo działanie co dwukrotne wciśnięcie "1".


Zapisane
deimos0
Newsman
*
Wiadomości: 251


Light's champion in stronghold of darkness


« Odpowiedz #7 dnia: Maja 03, 2009, 03:47:11 pm »

Grałem, grałem i wciąż pogrywam - Saper, Sprinter i paru innych może jednak poświadczyć co to jest za gra :D (choć miałem parę baaaardzo dziwnych wygranych).

Jeśli chodzi o nagrywanie, nie sprawdzałem jak ma się sprawa z rozmiarem w trakcie - bardziej interesuje mnie finalny stosunek rozmiaru do jakości ;). W każdym bądź razie uważam, że nagrywanie swoich, jak i cudzych gier to spora frajda i pozwala to naprawdę spojrzeć na grę pod innym kątem - warto próbować choćby z ciekawości ;)
Zapisane

"There is no greater burden than choosing who to save" - Kamahl, Fist of Krosa
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #8 dnia: Maja 03, 2009, 06:08:02 pm »

A co do klawiszy - wiem, o co mi chodziło, wciśnij Alt+1 w trakcie gry... to samo działanie co dwukrotne wciśnięcie "1".

A o tym to nie wiedziałem xD. Dzięki za info, z którego i tak pewnie nie skorzystam, bo wygodniej naciskać "11" :D.
Zapisane

Samurai23
Level 2-1
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #9 dnia: Maja 04, 2009, 09:46:05 pm »

A ja korzystając z tych linków: 1)  http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=7242   oraz                             2) http://www.youtube.com/watch?v=q-dxFWl1XrM&feature=related     starałem się coś nagrać. Programów używam takich, jak tam, z tymże to Camtasia studio to jakaś nowsza wersja i trochę się różni, ale chyba skonfigurowałem tak jak trzeba. No i dwie rzeczy - po pierwsze, jak nagrywam, to gra idzie strasznie wolno, niby płynnie ale w takim spowolonieniu, że w sumie nie da się grać. A po drugie, jak już otwieram to w Virtualdub, to nie dość, że kolory są odwrócone, to jeszcze Starka widać tylko w lewym górnym rogu w małym prostokącie, a reszta to pulpit. Chciałbym nagrywać fpvody co by poprawić swojego skilla, pomóżcie :((((
Zapisane

Toss noob. Chętni do gry pisać na gadu.
deimos0
Newsman
*
Wiadomości: 251


Light's champion in stronghold of darkness


« Odpowiedz #10 dnia: Maja 04, 2009, 10:00:45 pm »

Camtasię próbowałem konfigurować i mi nie wyszło :P dlatego proponuję HyperCam (ma polską wersję) albo Growler GunCam (chyba DiggitySC o tym programie wspominał). Nagrywasz dźwięk albo z gry, albo z mikrofonu, albo ze wszystkiego na raz (zależnie od ustawień dźwięku w Win). Fraps również spowalnia niemiłosiernie - natomiast programy, które wymieniłem nie wpływają na płynność gry - sprawdzone wielokrotnie. Growler ponadto posiada możliwość cięcia filmu na fragmenty, chyba że bardziej podoba Ci się robienie tego w WMM (Movie Maker) ;)
Zapisane

"There is no greater burden than choosing who to save" - Kamahl, Fist of Krosa
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Maja 05, 2009, 03:08:15 am »
Modyfikuj wiadomość

Również korzystałem z Growler GunCam, ale wszędzie słyszę, że Camtasia lepsza. Jeśli chodzi o płynność - pewnie zapisujesz nagranie za pomocą divx czy xvid... Jak zmienisz format na 'uncompressed' to pójdzie lepiej (ale za to 40 minutowa gra przed kompresją ważyć będzie 10 GB). No i ważne jeszcze, żeby nagrywać z DirectX czy tam openGL, a nie pulpit, powinna być jakaś opcja 'for games'. A same nagranie fpvod'a nie poprawi Twojego skila.
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #12 dnia: Maja 05, 2009, 02:57:53 pm »

LOL? GunCam jest zdecydowanie najlepszy. Nie dość, że prosty w obsłudze, to nagrywa elegancko. Jedynym problemem może być to, że po trialu trzeba zakupić pełną wersję, bo będzie brzydki napis DEMO na środku obrazu. :P
Zapisane
deimos0
Newsman
*
Wiadomości: 251


Light's champion in stronghold of darkness


« Odpowiedz #13 dnia: Maja 05, 2009, 04:04:43 pm »

Mnie GunCam zraził swoimi fochami co do korzystania z kodeków - choć przy obecnej próbie wydaje się być spokojny :D Niezmiennie korzystam z HyperCam - przynajmniej wiem co powoduje u niego problemy ;) Jak kto jednak woli - byle dało się sensownie nagrywać.
Zapisane

"There is no greater burden than choosing who to save" - Kamahl, Fist of Krosa
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »