StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 09:22:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Offtopic
| |-+  Dyskusje dowolne (Moderator: oOldXman)
| | |-+  Jak nas znaleźliście?
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Jak znalazłeś nasz serwis?
google - 14 (50%)
kumpel powiedział - 5 (17.9%)
link lub banner - 2 (7.1%)
inne opisz - 3 (10.7%)
skleroza nie boli - 4 (14.3%)
Głosów w sumie: 0

Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Jak nas znaleźliście?  (Przeczytany 9218 razy)
spychi
Promotor
*
Wiadomości: 81


Twilight Spychi


« dnia: Kwietnia 12, 2009, 02:17:29 pm »

Pytanie trochę sprostuje: Jak znaleźliście serwis SCA ?

Ja przykładowo gdy zaczynałem grywać w SC ciut bardziej na poważnie zaczynałem szukać jakiegoś dobrego serwisu informacyjnego, który mógłby mi pomóc lepiej grać w SC.
Skill jaki mam taki mam, jednak znalazłem tu coś więcej niż tylko nabijanie postów, znalazłem dobrych kumpli z którymi chciałbym rozbudować ten serwis.
Zapisane

Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 12, 2009, 02:24:55 pm »

Heh, dobry topic. :D

My choice is: GOOGLE :P. Generalnie rzecz biorąc, potrzebowałem jakichś buildów po polsku, więc wpisałem "poslki serwis o SC" (oczywiście było miliard stron...) ale trzeci czy drugi link, mi się najbardziej spodobał. Tak, SCA. ;D

Zarejestrowałem się, i luz. Do dziś dla mnie to najlepsza strona o SC1 w polsce :).
Zapisane

Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 12, 2009, 03:06:09 pm »

Inne: opisuję
To było tak dawno temu, że po prostu nie pamiętam ;D
Zapisane

Kiko
VIP
*
Wiadomości: 91


SCA Graphic


WWW
« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 12, 2009, 04:51:17 pm »

Jeśli chodzi o mnie, to znalazłem SCA jak jeszcze było pod adresem http://www.starcraft.strategie.pl, wtedy chyba wpisując StarCraft strona była na pierwszym miejscu w Google :). Taką więc zaznaczyłem odpowiedź :P.
Zapisane

If I am silent then I am not real
Jak vip to vip :P
Pojotr
Global Moderator
*****
Wiadomości: 41



« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 12, 2009, 07:48:31 pm »

Większość użytkowników jest jeszcze ze starego SCA, więc nic w tym dziwnego  ;). Ja szczerze mówiąc nie pamiętam jak trafiłem na stronę, bo było to lata świetlne temu (gdy dołączyłem to na forum siedzieli chyba tylko (Lukin, Nail, Executor i Gotrek). Pewnie szukałem czegoś w internecie... A może przekierowało mnie z warsztatu? Na prawdę nie pamiętam. Wnioskuję o dodanie opcji "skleroza nie boli"  :).
Zapisane

deimos0
Newsman
*
Wiadomości: 251


Light's champion in stronghold of darkness


« Odpowiedz #5 dnia: Kwietnia 12, 2009, 08:06:08 pm »

Hmm kliknąłem Google, ale to tylko połowa prawdy :D Druga jest taka, że dodatkowym impulsem do sprawdzenia adresu był VOD Diggity'ego z rozgrywki z MyMyM :D
Zapisane

"There is no greater burden than choosing who to save" - Kamahl, Fist of Krosa
Lukin
Administrator
*****
Wiadomości: 108



« Odpowiedz #6 dnia: Kwietnia 12, 2009, 08:13:05 pm »

Ja znalazłem przez wp.pl jakoś koło 2003 roku. Wtedy SCA istniało po adresem http://starcraftarea.w.interia.pl. Zachwyciły mnie opisy jednostek. Po pewnym czasie zauważyłem, że stronę przestali aktualizować, a pod adresem http://www.starcraft.strategie.pl istniała wtedy strona United StarCraft Network, na której były wykorzystane opisy z SCA, bo ich szefowie pozwolili. Zapytałem więc szefów, czy i ja nie mógłbym wykorzystać ich opisów, a oni mi zaproponowali żebym zaopiekował się całym serwisem. No i tak się zaczęło. Zrobiłem najpierw prymitywny interfejs, który nie ujrzał nigdy światła dziennego. Później zrobiłem inny, który już został umieszczony w internecie pod adresem http://www.starcraft.strategie.pl, gdyż domena ta się zwolniła, bo USN została zamknięta z powodu kłopotów prawnych. Po wielu niemiłych przygodach z przeklętą, aczkolwiek dobrze wypozycjonowaną domenę starcraft.strategie.pl przenieśliśmy się na nowy serwer i zakupiliśmy domenę scarea.pl, pod którą funkcjonujemy do dziś. Niedługo zamierzamy kolejny raz zmienić serwer, gdyż nie wykorzystujemy w pełni przestrzeni dyskowej obecnego serwera, a brakuje nam innych opcji, jak większa liczba baz danych czy kont ftp.

Tak w dużym skrócie wygląda historia SCA z mojej strony :)
Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #7 dnia: Kwietnia 12, 2009, 08:38:31 pm »

Na forum battlenet.pl ktoś napisał, że jakieś scarea znowu działa. Więc wszedłem. Spodobały mi się opisy jednostek, zobaczyłem, że powstało tez forum, na którym  była dośc spora aktywnośc, więc się zapisałem ku nieszczęściu niektórych użytowników  ;).
Zapisane
spychi
Promotor
*
Wiadomości: 81


Twilight Spychi


« Odpowiedz #8 dnia: Kwietnia 12, 2009, 09:42:37 pm »

Wnioskuję o dodanie opcji "skleroza nie boli"  :).
Proszę bardzo.
Zapisane

CoobaCom
Level 3-2
*
Wiadomości: 32


Kto stoi w miejscu, ten się cofa.


« Odpowiedz #9 dnia: Kwietnia 12, 2009, 09:57:44 pm »

Rok temu znalazłem SCA w Google, jeszcze na starej domenie. Link na pierwszej stronie wyszukiwania spośród wielu, ale SCA była konkretna.
Zapisane

You talkin' to me???

When you lose the one you wanted
Cause he’s taken you for granted
Tril
Level 1-1
*
Wiadomości: 0


« Odpowiedz #10 dnia: Kwietnia 12, 2009, 10:59:30 pm »

Ja znalazłem niedawno w Google szukając jakieś konkretnej informacji (chyba o jednostce i umiejętnościach) i przyznam ze pozytywnie mnie SCArea zaskoczył, bo było konkretnie, na temat, obszernie i co dość ważne tak że idzie to zrozumieć, a nie sypanie jakimiś niezrozumiałymi dla nowego określeniami (jeżeli poczytało się wstęp to stawały się one zrozumiałe zresztą, ale aż tak zielony nie byłem ;)), co jest rzadko spotykanym połączeniem. No i niesamowity plus u mnie osobiście macie za historię StarCrafta :D
Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Kwietnia 12, 2009, 11:29:07 pm »
Modyfikuj wiadomość

Generalnie ciężko się umawiać z takimi amerykanami na gry, bo zupełnie inna strefa czasowa... potrzebowałem polskiego forum nie dlatego, że kuleję z angielskiego, ale dlatego, żeby mieć możliwość grania o normalnych godzinach. Choćby za cenę mniejszej selekcji graczy. Wujek Google skierował mnie na starcraft.strategie.pl i battlenet.pl. Dopiero po tygodniu jakimś zorientowałem się, że istnieje następca strategii.pl czyli SCArea. Zarejestrowałem się, forum jest cacy. Co do scarea.pl to nie podoba mi się absolutnie nic poza niektórymi newsami deimos'a.
Zapisane
oOldXman
Moderator
*****
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #12 dnia: Kwietnia 13, 2009, 03:27:41 pm »

Hmm... nie bardzo pamiętam kiedy to było... Jednak wiem, że jak  już tam byłem strona nazywała się już StarCraft Area (ta pod adresem starcraft.strategie.pl), w ciągu tego czasu była chyba 2 albo 3 razy "przemalowywana" strona :). To były początki, nie było wtedy na stronie tylu atrakcji, pamiętam newsa o nowym dziale: Music Video, który wymyślił nAiL. Mogę powiedzieć, że trochę po tym jak w księdze gości czy gdzieś tam w serwisie starcraftarea.w.interia.pl Lukin napisał, żeby ludzie nie pytali czemu strona jest nieaktualizowana i, że teraz istnieje nowa wersja SCA :). Opowiedziałem zawile? Cóż taka jest moja historia.
Zapisane

R2D2
Level 2-5
*
Wiadomości: 22


Dam dada damm dam dadada damm dam dadada ;)


« Odpowiedz #13 dnia: Kwietnia 13, 2009, 07:22:29 pm »

O matko jak to dawno było xD. Z tego co pamiętam to kiedyś-tam-gdzieś-tam trafiłem przypadkiem na tą stronkę. Założyłem konto, na forum, napisałem co chciałbym na stronie i dostałem opieprz od Lukina za nieprecyzyjne wyrażanie swych oczekiwać ;). Po kilku miesiącach załorzyłem konto na "starym" (ale nie najstarszym) SCA i siedziałem tam aż do śmierci stronki.
Zapisane

Imb
Level 3-5
*
Wiadomości: 54


SCA jest ZŁE!


WWW
« Odpowiedz #14 dnia: Kwietnia 13, 2009, 08:59:41 pm »

Ja trafiłem na SCA (jeszcze było na adresie www.starcraft.strategie.pl) poprzez odnośnik z innej, już chyba nie istniejącej strony (www.starcraft.xgame.pl jeżeli dobrze pamiętam). Po jakimś czasie strona poszła się kochać, a ja szukałem jakiejś innej wartościowej, polskiej strony o SC. Oj, żmudne to były poszukiwania - każda odwiedzona przeze mnie witryna zawierała albo jakiś bezsensowny chłam, albo - jeżeli miała już coś ciekawego do zaoferowania (;)) - była porzucona, zazwyczaj jeszcze bez forum dyskusyjnego. Jednakowoż nie traciłem nadziei, i regularnie (mniej-więcej raz na tydzień) pytałem się Wyroczni Google o "Starcraft Area". Błogosławiony jest dzień, kiedy w odpowiedziach pojawił się adres www.scarea.pl ^^.
Zapisane

Strony: [1] 2 Drukuj 
« poprzedni następny »