StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:58:51 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Sprawy forum
| |-+  Ogłoszenia
| | |-+  Info, działy, kategorie, regulamin
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Info, działy, kategorie, regulamin  (Przeczytany 26339 razy)
Lukin
Administrator
*****
Wiadomości: 108



« dnia: Października 17, 2008, 09:21:13 am »

Witam na nowym forum SCA. Niestety nie posiadamy kopii zapasowej starego forum, więc trudno będzie odzyskać stare tematy. Zamiast tego proponuję rejestrację na nowym forum.

Pierwszą rzeczą o którą chciałem was poprosić to wypowiedzenie się na temat waszej wizji forum. Stare forum jak wiadomo czasami nie działało, ale na tym już nie ma prawa zdarzyć się takie coś, czego bym nie mógł naprawić, gdyż teraz tylko ja zarządzam wszystkim i nie mam nad nikogo nad sobą ;P.

Piszcie jakie działy i kategorie chcielibyście ujrzeć na tym forum oraz jakie punkty należy dodać do regulaminu. Ja niestety będę nieobecny przez weekend, ale myślę, że do tego czasu parę propozycji już się pojawi.



Trochę informacji co do forum. Działo ono na nowym silniku SMF w wersji 2.0. Ma wiele przydatnych opcji, których brakowało staremu forum (dodatkowe pola profilu, ostrzeżenia, akceptacja postów przez moderatorów). Oczywiście będziemy ich używać, aby polepszyć jakość świadczonych usług :)



Pozdrawiam i dziękuję za pamięć o stronie i forum, które nie umarły, ale które na skutek nieszczęśliwej awarii serwera zostały utracone. Może kiedyś uda nam się odzyskać nasze dawne zbiory.
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #1 dnia: Października 17, 2008, 10:41:51 am »

Przydałby się cały dział o Broodwarze. Podzielony na kategorie typu: taktyka, fabuła gry itp. gdzie gracze mogą rozmawiać na różne tematy związane z Broodwarem. Nie ukrywam, że najbardziej zależy mi na zagadnieniach dotyczących multiplayera... :) Dział z replayami też by się baaardzo przydał.

Z doświadczenia wiem, że ludzie będą chcieli dział o SC2. Mi się o tej chałce dyskutować nie chce, ale inni forumowicze z pewnością skorzystają. :)

P.S. Czy będzie mój Pan i Władca cZaRnA oPoŃcZa?
Zapisane
Pojotr
Global Moderator
*****
Wiadomości: 41



« Odpowiedz #2 dnia: Października 17, 2008, 11:30:27 am »

Kategorie:
1)StarCraft:Brood War
2)StarCraft II
3)Offtopic
4)Twórczość użytkowników (czy jakoś tak- ewentualnie można to wrzucić do jednego worka z Offtopic)

Działy:
Ad.1
-Strategie&Taktyki (zrobienie dwóch osobnych działów mogłoby wproiwadzić zamęt wśród tych forumowiczy, którzy nie rozróżniają obu pojęć  ;))
-Uniwersum StarCrafta (czyli nie tylko fabuła, ale też kwestie omówione np. poza kampanią a dotyczące bezpośrednio "światów SC")
-Replaye (z ewentualnym podziałem na replaye użytkowników i tzw. "PRO"- jeśli ktoś uważa, że łapie się do obu kategorii to ma problem)
-Tablica ogólna (czyli wszystko co nie łapie się do powyższych trzech)
-"Mam problem"*

Ad.2
-Nowości- dział w którym można będzie na bierząco komentować zmiany wprowadzane przez twórców przed premierą gry jak i np. patche pojawiające się po niej
-Balans-myślę, że warto zastanowić się nad stworzeniem osobnego działu, w którym "fani" mogliby psioczyć na brak balansu. w grze  ;)
-StarCraft II a SC I
-Linia fabularna
-Dyskusja miesiąca (moim zdaniem pomysł był świetny)
(Poniższe działy uzyskają sens dopiero po wyjściu gry)
-Replaye (II?)
-Poradniki
-*Analogicznie...

Ad.3
TOTALNY Hyde Park, którego jedyne ograniczenie stanowi REGULAMIN.
(Przykładowe działy:)
-Wasze strony
-Dlaczego SCA jest najlepsze (tudzież "Co sądzicie o SCA?")
-Filmiki
-Dyskusje (nie tlyko filozoficzne ;))
-Ankiety (w sumie to nie wiem czy jest sens robić osobny dział)
-Coś o sobie

Ad.4
Tutaj działy są w zasadzie niepotrzebne- ewentualnie można je podzielić na:
-Literatura
-Muzyka&Film
-Rysunek&Zdjęcia&Artwork

Generalnie (czasami sam się na tym łapię, że wszystkie zdania zaczynałbym od tego słowa) są to tylko moje propozycje i choć niektóre nazwy działów nie powinny być traktowane dosłownie to (mam nadzieję) dobrze oddają "o co mi chodzi".

Z niepokojem patrzę na wydłużającego się niemiłosiernie posta więc pozwolę sobie NIE zaproponować kształtu regulaminu (na pewno znajdą sie tutaj większe autorytety ode mnie). Mam natomiast inną propozycję. Niech na forum będzie tylko czterech moderatorów (plus dwóch aminów?) po jednym do każdej kategorii. Prawda jest taka, że większość z nas i tak nic nie robiła (zdaje się nawet jakieś statystyki moderowania były) a sytuacja, w której połowa aktywnych użytkowników to moderatorzy była na prawdę absurdalna... Lukin przeprowadź po prostu jakiś zakulisowy konkurs (bez kolesiostwa! :D) i po krzyku*.

*Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie jestem nieusuwalny, albo nawet niezbędny jako moderator.

PS. Jeżeli w poście znalazły się (nie daj... Boże?) jakieś błędy pragnę wykpić się tym, że w bibliotece forum działa nieco dziwnie (wszystko jest jakieś rozciągnięte i nie podkreśla mi błędów). A jak ktoś mi się przyczepi do wielkich/dużych liter po myślnikach to normalnie pogryzę! Zrobiłem to wyłącznie aby zwiększyć czytelność moich wypocin.

PPS. Po dodaniu posta wyskakuje jakiś błąd. Też macie ten problem czy to tylko kwestia sprzętu, na którym piszę?
Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #3 dnia: Października 17, 2008, 11:41:26 am »

Też mam problem z tym generalnie. :)
Błąd wyskakuje na każdym komputerze, z którego pisze. T_T

Jeszcze sobie tak pomyślałem, że mógłby być dział z artykułami o SC (czy SC2), ale to raczej można do ogólnych dyskusji podpiąć.
Zapisane
Barol
Level 4-4
*
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #4 dnia: Października 17, 2008, 12:07:07 pm »

Jeszcze sobie tak pomyślałem, że mógłby być dział z artykułami o SC (czy SC2), ale to raczej można do ogólnych dyskusji podpiąć.
Dział z artykułami jest na stronie główniej SCA i tam można takie teksty wrzucać.

Co do działów na forum Pojotr napisał dość wyczerpujący tekst na ten temat, jednak jak zwykle wszystko wyjdzie w praniu. Konieczne jest podzielenie na SC i SCII, w obu przypadkach powinny znaleźć się dyskusje o fabule, strategiach*, dział z Repami* i coś jeszcze. Oczywiście potrzebny jest rozbudowany offtop, gdzie zawsze toczyły się burzliwe dyskusje. (W sumie nic nowego tu nie napisałem).

*W przypadku SCII dopiero po wyjściu.

Przydałaby się natomiast jakaś promocja strony, żeby grono aktywnych użytkowników przekraczało liczbę 25.
Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #5 dnia: Października 17, 2008, 12:20:27 pm »

Hmmm... W sumie masz rację z tymi artykułami, ale wrzuciłbym taki artykuł także na forum, bo ludzie wydają się częściej tam zaglądać. :P
Zapisane
Barol
Level 4-4
*
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #6 dnia: Października 17, 2008, 12:28:04 pm »

Na forum mogłaby być jakaś dyskusja o tych artykułach przed ich wrzuceniem na stronę główną. Wrzucałoby się treść a ludzie pisaliby uwagi, komentowali, usuwali błędy, a potem dopracowany artykuł lądowałby tam gdzie trzeba.
Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #7 dnia: Października 17, 2008, 12:46:13 pm »

Generalnie to można go wrzucić i tu i tu, będzie miejsce do komentowania, a ze stronki też będzie się dało obejrzeć. Dobra mniejsza z tym. :D
Zapisane
Lukin
Administrator
*****
Wiadomości: 108



« Odpowiedz #8 dnia: Października 17, 2008, 03:02:03 pm »

Sorki, że na forum występują błędy w wyświetlaniu grafiki, ale na razie nie mamy szerszego logo. Mam nadzieję, że niedługo będzie ono gotowe, a zwężanie forum do szerokości 800px nie ma sensu. Na razie nie zadawjcie głupich pytań odnośnie forum ;P

Mam prośbę. Powiadomcie kogo i gdzie się da o nowej SCA. Reklama na Battle.necie też wchodzi w grę (wchodzicie na kanał i spamujecie ;P).
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #9 dnia: Października 17, 2008, 03:08:20 pm »

No cóż staram się przekabacić na ciemną stronę mocy, kogo się da. Spamować raczej nie będę, ale link dam w desku na ICC. :) Poza tym jak spotykam Polaka na ICCup to od razu mu polecam SCA. :P
Zapisane
Pojotr
Global Moderator
*****
Wiadomości: 41



« Odpowiedz #10 dnia: Października 17, 2008, 03:39:33 pm »

Jak ja nie lubię krótkich postów, ale po kolei (tudzież po szynach):
Hmmm... W sumie masz rację z tymi artykułami, ale wrzuciłbym taki artykuł także na forum, bo ludzie wydają się częściej tam zaglądać. :P
Zasadniczo się nie zgadzam. Jeszcze w poprzednim wcieleniu strony wielokrotnie spamowano w komentarzach do newsów to co na forum już dawno zostało omówione. Oczywiście istniała (istnieje?) pewna grupa ludzi, która wchodzi na forum bez pośredników, ale czy to jest większość czas (i jakaś dobra statystyka) pokaże.

Generalnie (swoją drogą to prosiłbym o nie spamowanie MOJEGO "generalnie"  :P) masz Barol dobry pomysł z tymi artykułami (szersza publika dostaje ulepszoną wersję).

Odpowiedzią na skromną liczbę forumowiczów (mówię jeszcze o starej stronce) jest właściwie prośba (?) Lukina o... reklamę (czy tam puszczenie informacji w obieg). Ja się mimo wszystko trochę obawiam szerszej reklamy (zwłaszcza na BN) bo odnoszę (może mylne) wrażenie, że ściąga to duże ilości użytkowników niepożądanych (tak ot jest z tymi polskimi kanałami). Tym niemniej należy prędko rozesłać wici  ;).

Zgodnie z życzeniem przestaję też czepiać się jakichkolwiek błędów na forum (a zauważyliście, że na stronie głównej SCA odnośniki do forum są mocno przesunięte w prawooooo? ;)).

PS. Jak nie macie pomysłów na inne działy to chociaż z tym regulaminem pokombinujcie, bo ja jakoś nie mogę się za to zabrać (jak tylko mam wymyślać jakieś reguły od razu przychodzi mi namyśl dekalog...).
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2008, 09:17:13 pm wysłana przez nAiL » Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #11 dnia: Października 17, 2008, 03:46:25 pm »

No cóż. Na ICCup reklamuję SCA tylko tym porządnym Polakom. :) Na pewno nie mówię nic na kanale. Jak wiemy na słynnych polskich kanałach nie ma za dużo porządnych ludzi, że tak to lekko ujmę, więc robię najpierw wywiad środowiskowy. :P
Zapisane
Lukin
Administrator
*****
Wiadomości: 108



« Odpowiedz #12 dnia: Października 17, 2008, 03:51:12 pm »

Zgodnie z życzeniem przestaję też czepiać się jakichkolwiek błędów na forum (a zauważyliście, że na stronie głównej SCA odnośniki do forum są mocno przesunięte w prawooooo? ;)).

Zauważyliśmy, ale już to naprawiłem ;). A teraz sobie jadę... wrócę w poniedziałek.

Co do nowego logo... będzie poprawione też w poniedziałek. Podziękujcie naszemu grafikowi Kiko za to dzieło :)
Zapisane
Executor
Level 2-2
*
Wiadomości: 12


Open your mind...


« Odpowiedz #13 dnia: Października 17, 2008, 05:25:43 pm »

Zdało się by jeszcze w dziale Offtopic poddział "inne gry" (jak było na dawnym forum) ;D.
Zapisane

Daj mi dokonać egzekucji...
Pojotr
Global Moderator
*****
Wiadomości: 41



« Odpowiedz #14 dnia: Października 18, 2008, 08:50:11 pm »

Panowie nie nastawiajcie się wszyscy tylko na konsumpcję! Niech ktoś rzuci jakimiś oryginalnymi pomysłami do regulaminu (bo w sumie działy i kategorie już są). Nie uwierzę, że żaden z was nie ma pomysłu. Ja mam jeden i będę go forsował: Zakazać zwrotu "mein fuhrer"  :D.

Gotrek: amen.
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2008, 08:51:59 pm wysłana przez Gotrek » Zapisane

Strony: [1] 2 3 Drukuj 
« poprzedni następny »