StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 06:49:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Turnieje, mecze
| | |-+  Początkujący
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Początkujący  (Przeczytany 11039 razy)
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #15 dnia: Kwietnia 03, 2009, 08:20:13 pm »

Wszystko zależy od mechaniki. Takie zdolności jak makro przyjdą ci raczej z czasem... Za jakiś czas nie będziesz miał już takich "nadwych", strategie będą iść ci lepiej. Trening czyni mistrza. :D
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #16 dnia: Kwietnia 03, 2009, 08:34:23 pm »

Z reguły PvT zaczyna się Dragoonów, bo Terran zwykle szybko dochodzi do Vulturów. Poza tym stawia szczelny mur przed wejściem, aby jakieś zety go nie zraszowały.

I tu Cię zaskoczę. Przeciętny terrek gra w PvT fe. Co za tym idzie, gra albo fd albo siege expand. Przy fd, mając 2 vulty można rushować, ale mając wystarczająco zetów da się wybronić. Przy siege expand, terrek zaczyna robić vulty dopiero po zrobieniu +3 factów do tej, którą posiada. To jest jakaś 6-7 minuta gry.
Zapisane

rafikozor
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Kwietnia 03, 2009, 09:28:38 pm »
Modyfikuj wiadomość

True.

Ale samym graniem nie nauczy się choćby HotKey'ów, które umożliwiają szybkie wydawanie minetał'ów i kontrolę gry w mid-game.

Ja początek miałem dość podobny, ale byłem trochę szybszy. Klikanie raz na 2 sekundy to stanowczo za mało. Murzin zobacz sobie jak można klikać http://www.youtube.com/watch?v=QB5AicN-HxE
Ale do tego trzeba choćby dobrze skonfigurowanej myszy.
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #18 dnia: Kwietnia 03, 2009, 09:41:04 pm »

Zapewne będzie pytanie, czemu BIsu tak klika na początku. Od razu powiem, że to taka rozgrzewka, żeby od pierwszej sekundy nabrać szybkości, a nie dopiero po jakimś czasie przyśpieszać.


EDIT. Obejrzałem repa i powiem, że to była gra dwóch myśląchych kompów, takie moje wrażenia. A co do startu, to ja zacząłem grać po necie mając jakieś 60 apm i znając 2-3 buildy, dzięki vodom na yt.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2009, 08:45:57 am wysłana przez tropheus » Zapisane

Gantar
Level 5-1
*
Wiadomości: 101



« Odpowiedz #19 dnia: Kwietnia 04, 2009, 09:56:22 am »

Ja jak zaczynałem nie wiedziałem, że jest coś takiego jak apm, build a expa (wtedy 'kolonię') zakładałem jak mi kończyły minerały w mainie (oczywiście była to 'baza' nie żaden main). Grywaliśmy wtedy tylko w kawiarence (zwykle w 6-8 osób, grywaliśmy po równo w SC i UT, nowiuteńkie gry :P potem przyszedł CS, wszystkie gnoje chciały w to  grać i powyrzucali dobre gry z kawiarenek żeby zrobić miejsce dla tego szmelcu :'( ) ja w domu nie miałem neta w ogóle a stałe łącze miał tylko jeden kumpel. Nie było za bardzo skąd się uczyć a z racji wieku nie mieliśmy głowy do tworzenia jakichś taktyk, najskuteczniejsze było zrobienie ful mutalisków/wraithów/scoutów :P
Dlatego naprawdę cieszcie się ze swojego startu Ci, którzy mogli się doedukować w necie :P
Gdy już się dowiedziałem co to jest apm (jakiś rok, może dwa temu) miałem apm w kole 30
Zapisane

"W okopach nie ma ateistów..."
Sprinter
Level 4-3
*
Wiadomości: 74



« Odpowiedz #20 dnia: Kwietnia 04, 2009, 11:26:21 am »

Ja też dorzucę coś od siebie  ;).
Wszystkie rady i taktyki są już na tym forum (większość na pewno) więc spędź trochę czasu na lekturze a potem hulaj na ICCUP. Trudny server ale i wart potu i bólu. Ja nie gram wg. ogólno pojętych buildów więc nie idzie mi najlepiej ale ciągle gram a to sprawia mi radość. Tu dochodzi się do pewnego problemu. Gra się dla przyjemności a nie żeby być najlepszy więc jeżeli zaczniesz traktować SC jak przymus (np. jak prace  :D) to sobie odpuść SC bo szybko oszalejesz.
Zapisane

!!!!!!!!!!!!!!!!!!Odpowiecie na mój apel - http://forum.scarea.pl/index.php?topic=483.0   ??!!!!!!!!!!!!!!!!!
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #21 dnia: Kwietnia 04, 2009, 11:52:33 am »

Ech Sprinter. Grasz swoimi buildami, a i tak mnie (i nie tylko) jedziesz :P. Wszystko zależy od kombinacji skilla, szczęścia i odpowiedniej taktyki. Na wyższych poziomach wtajemniczenia, że tak powiem, dużo więcej będzie zależało od skilla i strategii niż od szczęścia, acz kolwiek tego nigdy za wiele :).
Zapisane

Murzin
Level 2-1
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #22 dnia: Kwietnia 04, 2009, 12:00:11 pm »

Cytuj
Gra się dla przyjemności a nie żeby być najlepszy więc jeżeli zaczniesz traktować SC jak przymus (np. jak prace  :D) to sobie odpuść SC bo szybko oszalejesz.

Oczywiście tak to traktuje ;) Ogólnie nie mam sporo czasu na SC rozgrywam około 1-4 pojedynków w ciągu jednego dnia (głównie przez maturę :P).
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #23 dnia: Kwietnia 04, 2009, 12:18:46 pm »

Ależ ja chciałbym mieć chęci na 3 gry na dzień. Skill by wrócił, mechanika by wróciła. No, ale nic. Klan ruszy, to się wciągne, bo pewnie już będzie po maturce ;D.
Zapisane

Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #24 dnia: Kwietnia 04, 2009, 11:21:09 pm »

Ależ ja chciałbym mieć chęci na 3 gry na dzień. Skill by wrócił, mechanika by wróciła. No, ale nic. Klan ruszy, to się wciągne, bo pewnie już będzie po maturce ;D.

Tak, z tym klanem fajna sprawa ;].
Zapisane

Glymbol
Level 3-1
*
Wiadomości: 26


How can you challenge a perfect, immortal machine?


« Odpowiedz #25 dnia: Kwietnia 08, 2009, 07:43:52 pm »

Grywaliśmy wtedy tylko w kawiarence (zwykle w 6-8 osób, grywaliśmy po równo w SC i UT, nowiuteńkie gry :P

Też zaczynałem grę w SC w ten sposób. Zamiast UT łoiliśmy w AvP zawsze w trybie zespołowym (każda rasa osobno). Uważam, że te wczesne gry, dawały mi najwięcej frajdy :) .
Zapisane
Murzin
Level 2-1
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #26 dnia: Kwietnia 09, 2009, 10:25:51 am »

Zawsze grę się najlepiej wspomina kiedy jest się zielonym, nie wie się o co w niej chodzi i robi wszystko na czuja :P
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #27 dnia: Kwietnia 09, 2009, 10:33:46 am »

Fakt.

BTW: jest mała zmiana w moich planach, tzn. będę miał dość sporo czasu wolnego przed kompem i będę mógł nieźle potrenować w klanie. :) Tzn. zwolnią się godziny popołudniowe, etc. :)
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
« poprzedni następny »