StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 10:43:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Turnieje, mecze
| | |-+  Początkujący
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Początkujący  (Przeczytany 11079 razy)
Murzin
Level 2-1
*
Wiadomości: 7


« dnia: Marca 31, 2009, 08:00:15 pm »

Witam, niedawno zacząłem swoją przygodę z Starcraftem, jestem świeżo po przejściu kampanii i chcę zacząć grać online. Grałem na razie tylko z kumplem przez program Garena, ale inni gracze tam są dla mnie zbyt dobrzy. Moglibyście polecić mi jakiś początkujący server do grania w Starcrafta?
Zapisane
MagiczneJadro
Level 5-5
*
Wiadomości: 189


Jeżeli chcesz do klanu SCA napisz na GG 10069945 !


WWW
« Odpowiedz #1 dnia: Marca 31, 2009, 08:09:01 pm »

Ja proponuję NTC, lub ICC. Zakładaj gry 1v1 D- (na ICC) i już powinno być dobrze ;).

Zapisane

Chcesz do klanu SCA? zgłoś się;)
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #2 dnia: Marca 31, 2009, 08:12:12 pm »

Ja proponuję Podolsk. Noobiarnia aż miło popatrzeć xD. A na ICC grają na poziomie D- gracze (są wyjątki), którzy potrafią pojechać kompa w 1v1, a to dużo jak na początek.

EDIT. W zasadzie, to na Europie jest niski poziom. Ja właśnie tam zaczynałem. Poza tym, zacznij oglądać vody na yt, repy dobrych graczy. Staraj się powtarzać ich zagrywki w miarę możliwości. Wszystko przyjdzie z czasem. Starcraft to bardzo trudna gra. Ba! Najtrudniejsza gra w jaką możesz zagrać :P. Żeby grać na poziomie średniego D na ICC, potrzebowałem jakiegoś roku. Dodam, że jednym skill rośnie szybciej, a innym wolniej.
Zapisane

Murzin
Level 2-1
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #3 dnia: Marca 31, 2009, 08:21:40 pm »

Z kompem większość walk 1 vs 1 wygrywam, choć nie jest łatwo. Spróbuję ten Podolsk, a jak po jakimś czasie będzie zbyt łatwo to pomyślę o trudniejszym servie. Moglibyście podać link do strony tego servera?
Zapisane
MagiczneJadro
Level 5-5
*
Wiadomości: 189


Jeżeli chcesz do klanu SCA napisz na GG 10069945 !


WWW
« Odpowiedz #4 dnia: Marca 31, 2009, 08:30:23 pm »

http://student.agh.edu.pl/~monikon/scbw/dl/rejestr.zip

Proszę tu masz to o co prosisz. Życzę miłej gry :).
Zapisane

Chcesz do klanu SCA? zgłoś się;)
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Kwietnia 01, 2009, 09:52:16 am »
Modyfikuj wiadomość

Grać, grać, grać... znam takich co tylko grają i po tysiącu meczach są w tym samym miejscu (jak to mawiał jeden użytkownik SCA "myślał"). Na prawdę warto poznać "teorię" - jak paluchy bolą od grania śmiało wbijaj na http://www.teamliquid.net/ oraz http://www.sc2gg.com/ , szczególnie na fora, i wkuj na pamięć dział strategies. W razie braku motywacji/zapału wbijaj na u2b i oglądaj  VODy nevake oraz jon747 . Można jeszcze by dołożyć repki np. z http://www.gosugamers.net/starcraft/replays . A wg mnie najważniejsze są konsultacje u lepszych graczy, przy odrobinie szczęścia znajdziesz kogoś, kto odpowie na Twoje wątpliwości.
Zapisane
Gantar
Level 5-1
*
Wiadomości: 101



« Odpowiedz #6 dnia: Kwietnia 01, 2009, 10:11:11 am »

Dobrze byłoby dla Ciebie znaleźć stałego sparing partnera, ale lepszego od Ciebie. Powie Ci co robisz źle, zauważy to czego nie zauważysz ty no i zawsze tam czegoś nauczy. Możesz się zapisać do programu treningowego na ICCupie ;) http://www.iccup.com/starcraft/content/news/ICCup_Training_Program.html
Chodź chwilowo chłopaki mają za mało trenerów :P
Zapisane

"W okopach nie ma ateistów..."
Murzin
Level 2-1
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #7 dnia: Kwietnia 01, 2009, 03:04:44 pm »

Dzięki za wszystkie rady. Na razie jednak muszę się obyć z tym wszystkich, poprawić szybkość stawiania budynków, jednostek itp, itd. Na tej stronie przeczytałem tutorial i jakoś mi idzie. Wczoraj nawet udało mi się rozwalić jednego kolesia, który chwalił się, że gra pół roku w sc ;). Mam jeszcze małe pytanie. Jeśli wstawiałbym tu jakiś swoje replaye to czy ktoś z was mógłby go obejrzeć i wytknąć błędy?
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #8 dnia: Kwietnia 01, 2009, 03:35:55 pm »

Na pewno ktoś by się znalazł. O to nie musisz się bać :).
Zapisane

Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #9 dnia: Kwietnia 02, 2009, 11:04:41 pm »

Ja od tego zaczynałem: http://www.gry.euro-net.pl/sc.html . Polski serwer, tylko ruch jest dość mały, w zasadzie wieczorami tylko gromadzi się po kilka osób. Poza 1x1 gra sie też wesołe gry wieloosobowe. Poziom nie jest wysoki, bo w zasadzie tylko z 2-3 osoby są poza moim zasięgiem ( gram coś na pograniczu słabego D i D- na ICC).
Zapisane
Murzin
Level 2-1
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #10 dnia: Kwietnia 03, 2009, 04:25:35 pm »

http://rapidshare.com/files/216986605/_.rep.html

Moje pierwsze zwycięstwo na Podolsk (przed tym było z 6 porażek :P). Mam nadzieję, że ktoś obejrzy i wskaże mi błędy. Końcówki lepiej nie oglądać, bo uganiam się za kolesiem po całej mapie xd

Daje to tutaj, bo w dziale replyas pisze by dodawać tylko ciekawe replaye, a ten do nichna pewno nie należy xD
Zapisane
Gantar
Level 5-1
*
Wiadomości: 101



« Odpowiedz #11 dnia: Kwietnia 03, 2009, 04:43:28 pm »

Wow! Gdybym tylko ja miał taki start z SC... :P Jak zaczynałem nie czytałem nic nie miałem żadnego bo tylko szedłem na czuja :P
No to tak na szybko powiem co wychwyciłem ja.
-Raily Point bliżej rampy, u Ciebie w zasadzie jednostki tworzące się z Gateway były oddalone zarówno od rampy jak i od robotników.
-Szybciej powinieneś dotechować do goonów, lepszy gracz zmasakrowałby Ci zety vulturami
-było jeszcze kilka błędów ale wynikających raczej z niedokładności i braku ogrania niż z jakiejś niewiedzy ;)
Tyle ode mnie. teraz czekaj aż napisze Ci coś ktoś lepszy ^^
Zapisane

"W okopach nie ma ateistów..."
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #12 dnia: Kwietnia 03, 2009, 05:25:01 pm »

Z reguły PvT zaczyna się Dragoonów, bo Terran zwykle szybko dochodzi do Vulturów. Poza tym stawia szczelny mur przed wejściem, aby jakieś zety go nie zraszowały.
Ale przeciwnik też był początkujący, bo niepotrzebnie robił tych medyków, a potem dopiero Faktory. Te ganianie po planszy to raczej wina przeciwnika, bo powinien szybciej wyjśc, jak już nie miał szans.
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #13 dnia: Kwietnia 03, 2009, 05:51:38 pm »

Wow! Gdybym tylko ja miał taki start z SC... :P Jak zaczynałem nie czytałem nic nie miałem żadnego bo tylko szedłem na czuja :P
No to tak na szybko powiem co wychwyciłem ja.
-Raily Point bliżej rampy, u Ciebie w zasadzie jednostki tworzące się z Gateway były oddalone zarówno od rampy jak i od robotników.
-Szybciej powinieneś dotechować do goonów, lepszy gracz zmasakrowałby Ci zety vulturami
-było jeszcze kilka błędów ale wynikających raczej z niedokładności i braku ogrania niż z jakiejś niewiedzy ;)
Tyle ode mnie. teraz czekaj aż napisze Ci coś ktoś lepszy ^^

Nie jesteś sam. :) Jak zaczynałem grać, też nie miałem ŻADNEGO źródła nauki w tą grę. Ale spójrz na to z tej strony: wiemy, jak to źle, gdy nie masz skąd się uczyć, więc pomagamy temu chłopakowi. :)

Repa niestety nie obejrzę, bo i tak mam mało czasu na SC i wolę go wykorzystać na grę. Tak czy inaczej mała porada - słuchaj każdego, kto gra od ciebie lepiej. Pozwoli ci to szybko się "zupgradować". :) Tak czy inaczej dam ci kilka małych porad, jak w ogóle zaczynać grę:

PvP
8 Pylon
10 Gateway
12 Gateway
14 Zealot
16 Pylon
Od teraz możesz grać, co chcesz. Ja osobiście częściej gram techa niż taki 2 Gate Build, ale dla początkującego 2 Gate będzie dużo bezpieczniejszy i ogólnie skuteczniejszy. :)

PvT
8 Pylon
10 Gateway
12 Assimilator
14 Cybernetics Core
15 Pylon
Dragoon ASAP, Range dla dragoonów ASAP, dodaj drugi Gateway.
Ten build da ci odpowiednio szybkie dragoony, co pozwoli ci często bardzo opóźnić wroga, jeśli masz dobre mikro. Od tego momentu możesz zatechować do Robotics Facility lub zagrać expa (gdy wróg sam gra ekonomicznie). Bardzo dobry build - stary, ale jary. :P Sam go nadal używam.

PvZ
Ten match-up będzie zdecydowanie najtrudniejszy do nauczenia się. Ogólnie taktyka w tym MU jest dużo bardziej wymagana niż w innych. Granie schematami za dużo ci nie pomoże. Najbardziej przydaje się tak zwany FE (Fast Exp), ale nie można tego buildu oczywiście zapisać, bo jest zmienny zależnie od poczynań wroga. :) Tak czy inaczej pooglądaj trochę repków, a zrozumiesz o co mi chodzi.

GL
Sława 14/88
Zapisane
Murzin
Level 2-1
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #14 dnia: Kwietnia 03, 2009, 07:06:11 pm »

Bardzo dziękuję wszystkim za porady, gra powolutku idzie mi coraz lepiej, dzięki Euronymous za te początkowe taktyki ;) (że też chciało Ci się tak rozpisywać :P). Zawsze przed zaczęciem grania w jakąś grę staram się przeczytać różne informacje o niej z różnych stron.

Największe problemy mam w Mid Game, nie umiem jeszcze szybko wydawać materiałów na najpotrzebniejsze rzeczy, oraz popełniam głupie błędy, lecz mam nadzieję, że z czasem będzie coraz lepiej ;)

Jeszcze raz bardzo dziękuję za porady :)
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
« poprzedni następny »