StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 07:42:33 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Strategie i taktyki
| | |-+  2v2
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: 2v2  (Przeczytany 8734 razy)
Gantar
Level 5-1
*
Wiadomości: 101



2v2
« dnia: Marca 26, 2009, 12:53:29 pm »

Wszyscy wiemy, że rozgrywki 2v2 to zupełnie inna bajka niż 1v1. Dlatego też mam kilka pytań do bardziej doświadczonych graczy.
1) Czy macie jakieś ogólne rady dla teamu PT? Kumpel zawsze grał Zergiem i całkiem nieźle się zgrywaliśmy ale od niedawna przerzucił się na Terrana i jeszcze nie do końca wiemy 'z czym to się je' :P
2) Czy jeśli gramy vs ZZ to czy ja mogę grać taki opening jak przy fe na zerga tylko, że zamiast Nexusa iść potem w zety? Terran ma wall-in więc chyba zwykle zerg uderza na tossa a nie zdążę sie zamurować jednym zetem jak przyjdą mi lingi.
3) czy w vs TT iść w fast goony czy coś próbować wojować zetami na początku?
Zapisane

"W okopach nie ma ateistów..."
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #1 dnia: Marca 26, 2009, 06:03:00 pm »

1. Trzeba dopracować timingi ataków i zgrać się.
2. Nie, zero cannonów. Terrek niech nie robi walla, tylko niech zagra 2 raxy z techem do medyków i stima. Ty zagraj 9/9 gate albo standartowe 10/12 gate. Z pomocą terrka dasz radę się wybronić bez większych strat (wszystko zależy od micro).
3. Najpierw pobróbuj zetami i wyczaj w co idzie terrek. Jeżeli obaj idą w mecha to goony i zety na spidzie. Jeżeli obaj grają m&m to asap tech do ht i spid dla zetów. Jeżeli jeden tylko gra mecha to, w zależności od strata terrka, grasz albo spid zeal + ht albo goon + spiid zeal (to 1., jeżeli tp gra mecha, a to 2., jeżeli tp gra m&m).

Nie jestem specem od 2v2, ale troche się grywało. Dopytam się jeszcze kolegi od 2v2 (jakieś takie b na icc z dobrym tp) i dodam coś do tej wypowiedzi.
Zapisane

Gantar
Level 5-1
*
Wiadomości: 101



« Odpowiedz #2 dnia: Marca 30, 2009, 10:47:37 am »

1. Trzeba dopracować timingi ataków i zgrać się.
Dobra może napiszę konkretniej. Chodziło mi o rady ogólne dla teamu PT. Jak już pisałem, grywaliśmy już 2v2 i z zgraniem się i timingami nie było problemów. Bardziej chodziło o rzeczy typu współdziałania jednostek tych ras itd.
Cytuj
2. Nie, zero cannonów. Terrek niech nie robi walla, tylko niech zagra 2 raxy z techem do medyków i stima. Ty zagraj 9/9 gate albo standartowe 10/12 gate. Z pomocą terrka dasz radę się wybronić bez większych strat (wszystko zależy od micro).
gra m&m).
Tzn, że terrek ma od razu śmigać do mnie? bo inaczej to ciężko się będzie wyrobić jak do mojego samotnego zeta przybiegnie wataha lingów.
Cytuj
Nie jestem specem od 2v2, ale troche się grywało. Dopytam się jeszcze kolegi od 2v2 (jakieś takie b na icc z dobrym tp) i dodam coś do tej wypowiedzi.
I co, pytałeś się? :)
Zapisane

"W okopach nie ma ateistów..."
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #3 dnia: Marca 30, 2009, 11:02:05 am »

Wiedzcie, że zawsze Terran w rozgrywkach 2v2 musi grać defensywnie. Jest bardzo podatny na początku, a "rozkręca" się dopiero później. Dlatego jeśli jesteś w parze z Terranem (grając Protossem) to nie myśl o żadnych atakach w early game. Terran nie będzie w stanie cię wesprzeć. Dlatego polecam bardziej obronną grę na początku. ;]
Zapisane
Barol
Level 4-4
*
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #4 dnia: Marca 30, 2009, 05:37:49 pm »

Najwięcej zależy od MU i od zachowania graczy, jednak uważam, że pewne zagrania są uniwersalne dla wszystkich typów walk. Protoss powinien zacząć agresywnie, mieć dużo wojska żeby mógł pomóc partnerowi lub wypuścić kontrę (zależy od sytuacji), Terran niech lepiej robi walla (pod warunkiem że jest wśród przeciwników Protoss), jeżeli zaatakują na ciebie masz się czym bronić. Ważny jest zwiad bo możesz dowiedzieć się czy przeciwnik robi rusha (na duet ZZ jest to niezbędne), w 2vs2 z tym elementem nie ma problemu bo nie trzeba szukać przeciwnika. Jeżeli grasz na Terrana to kluczowym elementem jest właśnie wall -  jeżeli go nie ma to trzeba koniecznie wykorzystać sytuację - od tego masz Zety.
Zapisane

be_power
Level 2-3
*
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 27, 2009, 03:25:34 am »

w 2v2 T i P  mogą zagrać zabójcze mm + zety z Dark Archonami  i kochanymi HT ze stormami  ale jak zostało już wcześniej wspomniane terrek na początku gry musi się bronić bo nie ma w jeszcze  tedy siły przebicia
sytuacje opisywałem jakbyście grali T i P vs Z i Z

Nie jestem specem od 2v2, ale troche się grywało. Dopytam się jeszcze kolegi od 2v2 (jakieś takie b na icc z dobrym tp) i dodam coś do tej wypowiedzi.


twój kolega na iccupie w grach 2v2 może mieć nawet A-   a w grze 1v1 może go pojechać początkujący gracz z rankiem  z D- (bez urazy ) i widziałem dużo takich sytuacji
I w pewnym stopniu zgadzam się z Barol
Zapisane

Life is brutal ... full of zasadzkas :D
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 27, 2009, 10:54:18 am »

To jest temat o 2v2, więc jak ma A-, to na pewno o 2v2 wie dużo więcej niż my wszyscy razem wzięci :P. Z tego co pamiętam, to miał chyba B w 2v2, ale teraz nie chce odpisać na gg :P. I poza tym, On o 1v1 troche wie, więc potrzeba na niego gracza conajmniej dobrego D.
Zapisane

be_power
Level 2-3
*
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 27, 2009, 11:55:46 am »

^^ :)   wiec i ja czekam na jego rady :D
Zapisane

Life is brutal ... full of zasadzkas :D
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 19, 2010, 10:12:25 am »

Hmmm. Ja też bym sobie coś od niego usłyszał <hahaha>.
Zapisane

tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 19, 2010, 10:12:10 pm »

Przyznam, że nie widziałem go wtedy na gg, a potem już mi się nie chciało napisać albo o tym zapominałem. Coż, polecam forum terran.pl. Tam na pewno ktoś wam napisze co i jak w 2v2 :).
Zapisane

Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »