StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 08:21:02 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  Edytor
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Edytor  (Przeczytany 4538 razy)
Bulak 33
Level 1-5
*
Wiadomości: 4



« dnia: Lutego 18, 2009, 06:28:24 pm »

Witam...Mam mały problem dotyczący edytora. Może mi ktoś pomóc i napisać w jaki sposób zrobić w edytorze mnie i kompa po jednej stronie na 2 inne kompy? Najlepiej komputer na poziomie insane! Jakiego użyć triggera lub tez skryptu?? Najbardziej zależy mi na tym, żeby komputer był moim sprzymierzeńcem...tylko o to chodzi. Być może jest to banalnie proste ale ja nie mogę tego ogarnąć. Z góry dzięki:)

Negro: Po kropce, przecinku, wykrzykniku, znaku zapytania robi się spację! Ogonki.
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2009, 11:13:20 pm wysłana przez Negro » Zapisane
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 18, 2009, 11:19:25 pm »

Należy posłużyć się triggerem SET ALLIANCE STATUS.

PLAYERS
Player 1.
CONDITIONS
Always.
ACTIONS
Set Player 2 to Ally.
Set Player 2 to Allied Victory.

Po wykonaniu powyższego triggera gracz 1 będzie sojusznikiem gracza 2. Dodatkowo gdy gracz ten wygra, wygra również gracz 2.
Oczywiście należy zrobić drugiego triggera, w którym gracze zamienieni są miejscami - inaczej gracz 2 będzie atakował gracza 1 mimo, iż ten jest jego sojusznikiem.
Zapisane

Bulak 33
Level 1-5
*
Wiadomości: 4



« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 19, 2009, 06:53:58 pm »

Dzięki za odpowiedz ale robię tak i nie działa :( Może opisze mój problem trochę dokładniej. Mapka nazywa się Alied Fortress, stawiam komputer obok siebie jako player 2 (terran)  a ja jako player 1 (terran). Mapkę robię tak na szybko żeby sprawdzić tylko czy to działa. Mój przeciwnik to player 3 (protoss) również komputer. Dalej jednostki mojego sojusznika są w czerwonym kółeczku czyli jako wróg i mnie atakują:( Może powinienem zmienić coś w force's? Ja jestem w Force 1 Wróg w Force 2 a mój sojusznik w Force 3. Robiłem dużo kombinacji ale bez skutku:( Jeszcze raz proszę o pomoc!!! :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2009, 08:01:09 pm wysłana przez Negro » Zapisane
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 19, 2009, 08:02:02 pm »

Prześlij mi tą mapkę - namiary znajdziesz w profilu. W ciemno ciężko mi cokolwiek wywnioskować.
Zapisane

oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 20, 2009, 03:10:52 am »

Zanim naciśniesz "OK" i gra wystartuje - pod oknem w którym wybierasz mapy masz pasek, klikasz na niego i wybierasz tryb gry. Wybierz "Use Map Settings", może to, że nie przełączyłeś go było przyczyną niedziałania Triggerów. O ile tego nie zrobiłeś :P.
Zapisane

Bulak 33
Level 1-5
*
Wiadomości: 4



« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 20, 2009, 04:59:12 pm »

Wybrałem "use map settings" :)
Zapisane
Terror Drone
Level 3-2
*
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 22, 2009, 01:44:33 pm »

Ok przychodzę z pomocą... 8)
Zobacz załącznik...
W Use Map Settings oczywiście.
Zapisane

Bulak 33
Level 1-5
*
Wiadomości: 4



« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 22, 2009, 02:21:15 pm »

Dzięki wielkie za pomoc!!!  :) teraz otworzyły mi się drzwi do tworzenia fajnych map :)  Negro napisał mi dobrze tylko ja nie pomyślałem bo dodawałem sojusznika jako siebie a nie komputer...eh :) Pobrałem Stardrafta naprawdę świetny edytor do tworzenia mapek :)Dzięki za załącznik TERROR DRONE!
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »