StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 10:12:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  Gra po lanie
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Gra po lanie  (Przeczytany 13252 razy)
Sten
Level 2-1
*
Wiadomości: 8


« dnia: Lutego 18, 2009, 01:39:47 pm »

Mianowicie problem jest taki:
Z kumplem w pracy chcieliśmy zagrać w SC+BW po lanie zaznaczam że przez hamachi nie idzie się połączyć bo firma w której pracuje na wejściu ma postawionego sprzętowego firewalla i blokuje on nam połączenie nie pinguje się w ogóle z komputerem kumpla za to proxi jak wpisze to ja się pinguję a on nie. Później puściliśmy jeszcze jeden komputer puściliśmy w sieci i kumpel się z nim pinguje a ja nie xP Może ma ktoś jakiś pomysł lub inny sposób na połączenie się ze sobą? Wszystkie 3 kompy do jednego swicha podłączone :) + internet.
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 18, 2009, 01:47:25 pm »

Po pierwsze, w pracy nie gra się w gierki tylko pracuje :P. No, ale mniejsza. Z tego co zrozumiałem, to przez hamaka nie idzie, bo firewall blokuje. A gdzie gracie, na UDP?
Zapisane

Sten
Level 2-1
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 18, 2009, 02:46:59 pm »

Jak nie mam miejsca na biurku  bo testuje się 5 kompów to na 3h mam spokój i mi się nudzi  ;D próbujemy na udp, cable connection i nie działa, jak masz jakis pomysł to czekam na propozycje :)
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 18, 2009, 02:51:26 pm »

No jak mi i kolegom nie udało się połączyć, to spróbowaliśmy na IPX.
Zapisane

Sten
Level 2-1
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 18, 2009, 02:57:07 pm »

Po kliknięciu na IPX wyświetla się "UNABLE TO INITIALIZE NETWORK PROVIDER"
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 18, 2009, 03:08:24 pm »

Nie grajcie na IPX, tylko na UDP. Ja gram na UDP i mogę grać zarówno po LANie jak i po Hamachi. ^^
Zapisane
Sten
Level 2-1
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 18, 2009, 03:14:19 pm »

Ale przeczytałeś co napisałem w pierwszym poście?? Szukam po prostu sposobu na granie miedzy dwoma kompami. Więc mam pytanie czy da się jakoś inaczej połączyć nie przez hamachi??
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 18, 2009, 03:15:06 pm »

Pamiętam, że kolega coś instalował, a potem mogliśmy na IPX grać :P.
Zapisane

Sten
Level 2-1
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 18, 2009, 03:26:13 pm »

No ja zainstalowałem podstawke + dodatek i do tego patch tyle że mnie nie chodzi o samą grę tylko o to że z kumplem przez hamachi nie może mnie pingować a ja jego tak.
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 18, 2009, 04:09:38 pm »

Szczerze mówiąc, kompletnie się na tym nie znam. :P Czyli jednak gracie na UDP? Mi zawsze działało w ten sposób. Musimy poczekać aż ktoś znający się na tych sprawach odezwie.
Zapisane
Crematori
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 18, 2009, 09:09:45 pm »

Można jeszcze spróbować połączyć się przez Garene ma możliwość gry w SC: BW, ale nie wiem czy nie będzie tych samych problemów jak w przypadku Hamachi.
Zapisane
Glymbol
Level 3-1
*
Wiadomości: 26


How can you challenge a perfect, immortal machine?


« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 18, 2009, 10:07:53 pm »

Pamiętam, że kolega coś instalował, a potem mogliśmy na IPX grać :P.

Trzeba zainstalować protokół TCP/IP. W tym celu otwiera się (Windows XP): Panel sterowania > Połączenia sieciowe > Połączenie lokalne > Właściwości > Protokół internetowy TCP/IP > Zainstaluj.

Kiedyś można było grać po LANie tylko w ten sposób, tryb UDP został wprowadzony dopiero w którymś z uaktualnień. Wydaje mi się, że przy firewallu to i tak nie pomoże, a z UDP jest znacznie mniej problemów.

Edit:
Zrobiłem błąd, czytaj poniższy post Negro.
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2009, 12:00:11 am wysłana przez Glymbol » Zapisane
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 18, 2009, 11:24:51 pm »

Jak napisał Glymbol, z tą różnicą tylko, że musisz zainstalować protokół IPX - komunikat pojawiający się po wybraniu opcji IPX w grze świadczy właśnie o braku tego protokołu.
TCP/IP = UDP, zazwyczaj jest on zainstalowany od razu (w przeciwieństwie do IPX).

Ps. Euro, w niektórych sieciach zdarzają się problemy z protokołem UDP (np. u mnie w akademiku) i wtedy lepiej jest grać właśnie przez IPX.
Zapisane

Sten
Level 2-1
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 19, 2009, 11:07:51 am »

ok wszystko jasne ale chciałbym zagrać tylko między dwoma kompami z kumplem, co mam zrobić?? Połączenie lan bez neta.


Negro działa przez IPX :D


To teraz pomóżcie mi z uruchomieniem gry w okienku :P
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2009, 12:23:04 pm wysłana przez Sten » Zapisane
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 19, 2009, 06:49:01 pm »

Ściągnij sobie Chaos Launchera i przez niego uruchamiaj grę - ma on opcję odpalania gry w oknie.
Plik możesz pobrać tutaj -> http://winner.cspsx.de/Starcraft/
Zapisane

Strony: [1] 2 Drukuj 
« poprzedni następny »