StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 01:58:35 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  Mysz RazerDeathAdder
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Mysz RazerDeathAdder  (Przeczytany 5769 razy)
MarcinX
Gość
« dnia: Lutego 17, 2009, 04:48:41 pm »

Witam! Mam zamiar sobie kupić mysz Razer DeathAdder ( http://www.komputronik.pl/Myszki/Mysz_Razer_DeathAdder/pelny,id,36011/ ). Zastanawiam się, czy będzie dobra do gry w SC. Kosztuje 139 zł i chciałem się zapytać, czy znacie w tej cenie jakąś lepszą mysz, czy ta jest najlepsza. W komentarzach na komputroniku wprawdzie wszyscy rozpływają się nad tym jaka to jest wspaniała mysz, jednak komentarze jeśli już dotyczą jakichś gier to są to albo Call of Duty, albo CS... żadnych strategii :/
Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 17, 2009, 06:22:04 pm »

Ta myszka ma pewny i twardy klik - dlatego tak często wymienia się ją przy CSie. Z resztą sam producent pisał, że stworzona pod FPP, ktoś na forum takiej używa (Mati[Toss]?). Najlepiej idź do MediaMarkt, Saturna czy innego makro i sam sprawdź, czy dobrze leży w dłoni - są też mniejsza myszy stworzone pod RTS -np. Razer Krait (95 zł), podobają mi się jeszcze parametry Razer Lachesis (Xeron takiej używa), ale jest x (2?) razy droższa od DA. Sam używam jakiejś tańszej myszki średniej klasy, ale swoim gameplayem raczej tworzę jej antyreklamę, więc nazwy nie podam...
Zapisane
MarcinX
Level 1-4
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 17, 2009, 07:10:44 pm »

Ja też nie jestem jakimś objawieniem. Chociaż przeorałem SC na wiele sposobów, to na BN jestem świeży :) Ten Razer Krait, który mi podpowiedziałeś może być dobry ( i cena mi bardziej odpowiada), o ile będzie mi dobrze leżał. Trochę się jeszcze muszę zastanowić, ale w tym tygodniu jadę na zakupy.
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 17, 2009, 07:27:20 pm »

sAviOr (prawdopodobnie najlepszy Zerg player w historii) używa Razer Kraita, więc to dobra rekomendacja moim zdaniem. :)

Ja sam używam Lachesisa i powiem, że nie wyobrażam sobie lepszej myszki. :P
Zapisane
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 17, 2009, 07:46:35 pm »

(...)Z resztą sam producent pisał, że stworzona pod FPP, ktoś na forum takiej używa (Mati[Toss]?).(...)
Matko... Ile razy mam powtarzać że, PRZEZ DWA S piszcie "ToSS"?!

Wracając do pytania. Tak, używam DA. Czy wygodnie? Tak, choć faktycznie, przycisk trochę jest... Upierdliwy do SC :D. Powiem tak (ile tych "tak" jest oO'), na twoim miejscu bym jej nie kupował ponieważ, gdyż, aczkolwiek, ona do SC nie jest stworzona. Mam ją okazyjnie, od kolegi, więc nie miałem pojęcia że, będę grał w SC Death Adderem.

Co do kupna tej myszki, to polecam inne. Na przykład Razer DiamondBack. Super mysz, znajomy używa, i na dodatek tańsza niż DA :).

Tu link z allegro z DB:
http://allegro.pl/item548203771_mysz_razer_diamondback_trzy_kolory_promocja.html

BTW. Najdłuższy post, w mojej historii oO'.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2009, 08:00:54 pm wysłana przez Mati[ToSS] » Zapisane

tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 17, 2009, 08:29:29 pm »

DB to, z tego co pamiętam, chyba Ricosław używa :P. Najlepsza reklama dla myszki.
Zapisane

MarcinX
Level 1-4
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 18, 2009, 08:37:45 pm »

Obskoczyłem dzisiaj Bydgoszcz w poszukiwaniu myszki. Razery mieli tylko w MediaMarkt (podobno świeża dostawa). Ostateczne moje testy klikowe przeszły dwie myszy - Razer Death Adder i Razer Krait. O dziwo pomimo bardzo różnej budowy obydwie bardzo dobrze pasują mi do ręki. Nie miałem możliwości pobawienia się podłączonymi myszami, jednak testy "offline" myszki przeszły bezbłędnie. Miałem dylemat, ponieważ DA według testów w internecie jest lepszy. Ostatecznie przeważyła jednak cena. DA kosztował 179 zł, a Krait 129. Podczas szybkiej kalkulacji doszedłem do wniosku, że nie prędko przerosnę możliwości Razera Kraita  i chyba się nie myliłem. Można powiedzieć, że aktualnie uczę się obsługi myszy "od nowa". Mysz jest świetna - szybka i precyzyjna. Przyciskami rzeczywiście można szybciej klikać niż w normalnej myszce (wcześniej zastanawiałem się, czy to jest możliwe - w końcu człowiek też ma ograniczone możliwości). Inna sprawa, że moja wcześniejsza mysz (którą nawiasem mówiąc schowałem do szafy, a nie wyrzucałem) kosztowała 19 zł i była jednym z tych ultratanich gryzoni.
Taaaaak...... jestem zadowolony :D
Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 18, 2009, 09:09:32 pm »

Bomba, sprzedałem mysz, którą na oczy nie widziałem... Teraz czeka Cię zakup podkładki:D Dla mnie to też trudny wybór był. Ale mam podkładkę, którą bardzo sobie cenię.
W sumie też za jakiś czas pewnie jakąś mysz kupię, bo ile może wytrzymać stara, która robi ponad kilometr dziennie?
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 18, 2009, 09:29:24 pm »

A na co Ci podkładka? Będziesz pro i będziesz potrzebował więszkej szybkości i precyzji, to wydawaj miliony na podkładki. Ja gram na blacie od biurka i mi tam pasuje.
Zapisane

MarcinX
Level 1-4
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 18, 2009, 09:51:50 pm »

Cóż, gratuluję zdolności handlowych :) Podkładkę już kupiłem - za 2 zł, jest ok, lepsza od poprzedniej, hehe.
Co do myszy jest jedna rzecz, którą zauważyłem podczas gry i spodobała mi się. Mysz jest mała, dla jednych plus, dla innych minus, to akurat nieważne, ale daje możliwość sterowania nią samymi palcami. Nie trzeba ruszać całą dłonią i przedstawia się to całkiem ciekawie. Ale żeby ocenić, czy przypasuje danej osobie trzeba jednak ją z godzinkę chociaż wypróbować.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »