StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 07:07:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  Wyleczyć StarCrafta
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Wyleczyć StarCrafta  (Przeczytany 7031 razy)
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« dnia: Lutego 09, 2009, 09:14:49 pm »

A myślałem że już nic mnie nie zaskoczy...

Avast! zgłasza mi wykrycie robaka trojan w pliku INSTALL.EXE na oryginalnej płycie Brood War. Co z tym zrobić? Czy to się często zdarza? Bo jeśli tak - jest to kolejny błąd Avast!'a. Ale ja nie znam prawdy i nie rozumiem jak taka płyta mogłaby się zarazić. Dwa dni temu wyczyściłem cały dysk mając powody przypuszczać obecność rootkita który mi wszystko rozwalał. Znalazłem przy tym też kilka takich trojanków.
Jeśli ktoś coś wie o takich przypadkach...
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 09, 2009, 09:19:35 pm »

LOL ja w takich sytuacjach po prostu wyłączam Avasta, włączam StarCrafta, minimalizuję i znów włączam Avasta. :) Mi się trojan "przyczepił" do pliku z obrazem.
Zapisane
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 09, 2009, 09:24:00 pm »

Prawdziwy trojan też się może przyczepić, jeśli miałeś na myśli głupotę avasta. Nie dziwiłoby mnie to, gdyby kiedyś też wykrywał. Nigdy się to nie zdarzyło. Po formacie zainstalowałem z tej płyty i nic nie było. Wrzucam drugi raz i wyje. I teraz już ciągle wyje. A na moim dysku nie wykrywa trojana, więc od czego miała się płytka zarazić nawet gdyby mogła? Pytam tylko o wasze zdanie. :P
Też bym tak zrobił euro, ale wolę spytać najpierw.
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 09, 2009, 09:37:47 pm »

Powiem tylko tyle - nie jest to raczej nic groźnego. Nie przejmowałbym się tym aż tak bardzo. :)

A co do spraw technicznych - nie znam się specjalnie. Pewnie ktoś bardziej obeznany ci pomoże. ;P
Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 09, 2009, 09:46:48 pm »

Nie znam gorszego antywirusa od Avasta - mi również wykrywał Trojany gdzieniegdzie, ale po jakimś czasie się uspokajał, po prostu olej go.
Zapisane
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 09, 2009, 09:56:42 pm »

Według mnie nie jest zły, tylko ma manię prześladowczą - każdy znajomy też by mi powiedział, że Avast wszędzie widzi ten sam trojan-gen.
Zapisane
black
Level 3-3
*
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 10, 2009, 12:30:05 am »

Co do Avasta to miałem go kiedyś i musze powiedzieć, że daje on zwodne poczucie bezpieczeństwa. Czasami nawet wskazywał sam na siebie! Jeśli jest to orginalna płyta Starcrafta to na pewno nie ma na niej virusów, trojanów itp. Zrób tak jak napisał Euronymous. Jednak ja na twoim miejscu zmieniłbym antyvirusa.
Zapisane
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 10, 2009, 09:04:16 am »

Wiem, ale nie mam pomysłu... znam wiele gorszych antywirusów, polecilibyście jakiś darmowy który działa?
Avast to nic, czasem Windows uznaje samego siebie za zagrożenie. Jako program może i coś potrafi, parę razy wykrył mi prawdziwego intruza.
Zapisane
black
Level 3-3
*
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 10, 2009, 01:19:37 pm »

Nie sprawdzałem wszytkich antywirusów ale wystarczy, że poszukasz na google jakiś ranking darmowych antywirusow. Słyszałem że NOD32 jest dobry...
Zapisane
Glymbol
Level 3-1
*
Wiadomości: 26


How can you challenge a perfect, immortal machine?


« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 11, 2009, 07:44:07 am »

Polecam AVG Free 8, a na starszego kompa AVG Free 7.5, oba można pobrać stąd: http://www.filehippo.com/download_avg_antivirus/. Program w wersji darmowej, podobnie jak Avast, ma skaner plików w czasie rzeczywistym. Wykrywalność stoi na dobrym poziomie, nie zajmuje dużo zasobów, szczególnie wersja 7.5, która świetnie sprawdza się na kilkuletnich komputerach, sam jej do tej pory używam.

Niezłe zestawienie skuteczności różnych antywirusów jest tutaj: http://www.virus.gr/portal/en/content/2008-06%2C-1-21-june. Stronę prowadzi gość zajmujący się kolekcjonowaniem wirusów jako hobby ;) . AVG Free zajmuje tam najwyższe miejsce z darmowych programów, choć trzeba przyznać, że różnice są bardzo małe.  AVG używa tego samego silnika do wyszukiwania wirusów co wersja płatna. Przy instalacji dokładnie czytaj zaznaczone opcje, niektóre z nich są zupełnie niepotrzebne np: toolbar do przeglądarki, całe szczęście można to wyłączyć później. Jeżeli będziesz miał jakieś pytania, postaram się pomóc.
Zapisane
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 13, 2009, 09:14:03 pm »

No dobra, jeśli AVG mnie zdradzi masz przechlapane Glymbol. :] Wczoraj zaczął służbę u sapcia.
Czy on skanuje system automatycznie każdego dnia?
Zapisane
Glymbol
Level 3-1
*
Wiadomości: 26


How can you challenge a perfect, immortal machine?


« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 13, 2009, 11:24:54 pm »

To była pierwsza rzecz, którą wyłączyłem. Żeby nie było, nic nie jest idealne http://www.neowin.net/news/software/08/11/11/avg-patch-serious-error. Osoby poszkodowane dostały od producenta darmowo płatną wersję AVG ;) .
Zapisane
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 14, 2009, 10:35:44 am »

Nie zamula systemu tak mocno, więc skan mi nie przeszkadza. Póki co jest nieźle - na Brood Warze nie ma trojana. ;D
Zapisane
Glymbol
Level 3-1
*
Wiadomości: 26


How can you challenge a perfect, immortal machine?


« Odpowiedz #13 dnia: Czerwca 02, 2009, 07:04:41 pm »

Pod koniec kwietnia zostałem zmuszony do porzucenia AVG 7.5, który przestał być wspierany. Obecnie mam Avira AntiVir Personal 8.2.0.353, program zużywa mniej zasobów niż AVG 8.5 i jest skuteczny. Wersję z numerkiem 9 na razie omijałbym, miałem z nią problemy (instalacja z błędami), do tego zakres działania opcji jest dziwacznie rozwiązany.

Jeżeli chodzi o AVG, warto zmienić na 8.5, jest stabilniejsza.

Edit: Zapomniałbym, Avira wykrywa w ICCup Launcherze trojana :P .
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »