StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 03:51:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Offtopic
| |-+  Dyskusje dowolne
| | |-+  Filmy (Moderator: oOldXman)
| | | |-+  "Pitch Black" (2000)
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Czy oglądałeś film "Pitch black" albo "Kroniki Riddicka"
Tak - 7 (70%)
Nie - 3 (30%)
Głosów w sumie: 0

Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: "Pitch Black" (2000)  (Przeczytany 7857 razy)
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« dnia: Lutego 06, 2009, 01:57:48 pm »

"Czy boisz się ciemności? Ja nie. To ciemność powinna się bać."

Transportujący więźniów statek kosmiczny ulega awarii, na skutek której zmuszony jest do przymusowego lądowania na nieznanej planecie. Z katastrofy ratują się jedynie pilot statku - Carolyn Fry (R. Mitchell), policjant Johns i eskortowany przez niego groźny przestępca Riddick (V. Diesel) oraz kilku pasażerów z nie uszkodzonej części statku. Na pogrążającej się w coraz większych ciemnościach planecie ocaleni odnajdują niezidentyfikowane szkielety oraz ślady ludzkiej bytności. Kiedy zapada noc, w pobliżu niespodziewanie pojawiają się okrutni drapieżcy, którzy rozpoczynają polowanie na przybyszów. Przerażeni rozbitkowie jednoczą swe siły i rozpoczynają dramatyczną walkę o przetrwanie...

Bardzo klimatyczny horror którego głównym tematem jest ciemność. Może nie zaczyna się trzęsieniem ziemi jak u Hitchcoca, ale napięcie rośnie wraz z czasem (i to ostro). Polecam każdemu chociażby ze względu na postać jaką wykreował Van Diesel. Wieczny uciekinier, umięśniony morderca który budzi w widzach jak najbardziej pozytywne uczucia. Wcale nie jakiś tam debil, tylko sprytny, doświadczony człowiek. Nie ma moralności, ale jest w nim to "coś" przez które nikt nie nazwie go draniem.
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
oOldXman
Moderator
*****
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 06, 2009, 03:01:01 pm »

Ja widziałem i mam wszystkie części. Powinieneś dodać do sondy Riddick: Dark Furry - rysunkowy film łączący obie części, Vin Diesel normalnie głoś podkłada itp. Warto obejrzeć.

Najlepsza część to zdecydowanie Pitch Black, choć film ma bardzo prosty schemat ogląda się go bardzo dobrze. Wiele rzeczy może zaskoczyć. Sam Riddick zwala z nóg, Vin Diesel zagrał rewelacyjnie  postrach ciemności.

I LOVE RIDDICK^_^!!! RIDDICK IS MY LIFE^_^!!!
Zapisane

Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 06, 2009, 03:17:07 pm »

W sumie to jeden z moich ulubionych filmów. Ten świat jest fajnie dosyć zrobiony z tymi 3 słońcami, gdzie ciemność zapada tylko podczas zaćmienia. I ci obcy wrażliwi na światło atakujący tylko w ciemności.

Co do postaci to okazało się, ze pozory mylą: wydawałoby się dobry stróż prawa okazał sie być totalnym sk******synem, a kryminalista bohaterem pozytywnym.
Zapisane
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 06, 2009, 03:44:13 pm »

Zrobili nawet grę na podstawie filmu- "ucieczka z butcher bay" Dość klimatyczna skradanka typu Splinter Cell.

A tak w ogóle to postać podobna do wiedźmina :P
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
oOldXman
Moderator
*****
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 06, 2009, 04:47:19 pm »

Tą grę też mam^_^. Riddick ma fajne patrzałki, jak do nurkowania xD.
Zapisane

Darigan
Level 3-4
*
Wiadomości: 45


SILENCE ! ! !


« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 06, 2009, 05:35:50 pm »

To ja chyba oglądałem drugą część kronik riddica.
Ale film mi się średnio podobał... Taki przerysowany i pompatyczny. Cała historia też taka oklepana...
Zapisane

"Bo płomień mojej duszy to dwa krzywe lustra i zepsuta latarka..."
                                                                                                             ~ Anonim
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 06, 2009, 07:23:06 pm »

pierwsza część jest dużo lepsza. Ale ja "kroniki..." oglądałem skupiając się na postaci samego Riddica, a nie na fabule.
-Witamy w najgorszym pierdlu tej galaktyki
- Jestem tu tylko przelotem.
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
spychi
Promotor
*
Wiadomości: 81


Twilight Spychi


« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 08, 2009, 04:18:12 pm »

Fajny  film, fajny, bardzo mi się podobał.
Zapisane

Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »