StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 03:02:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Dyskusje ogólne
| | |-+  WTH ? Broodling...
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: WTH ? Broodling...  (Przeczytany 7763 razy)
Darigan
Level 3-4
*
Wiadomości: 45


SILENCE ! ! !


« dnia: Stycznia 30, 2009, 05:01:29 pm »

Ekhem... Czy ktoś mi wyjaśni, co to w ogóle robi? I czym się różni od lingów? Z czym to się je?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2009, 02:32:46 pm wysłana przez Negro » Zapisane

"Bo płomień mojej duszy to dwa krzywe lustra i zepsuta latarka..."
                                                                                                             ~ Anonim
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 30, 2009, 05:06:59 pm »
Modyfikuj wiadomość

Taka sobie jednostka. Biega i kąsa. Wolniejsza niż Vultur na speedzie i atakuje słabiej niż Zergling. Posiada określoną ilość energii, a jej jedynym specjalem jest oddychanie - kiedy energia spada do zera automatycznie ginie.

To może ja się przyłączę do pytania - o co chodzi z rozmnażaniem defilerów? Czemu jaja się cancellują?
Zapisane
Darigan
Level 3-4
*
Wiadomości: 45


SILENCE ! ! !


« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 30, 2009, 05:46:41 pm »

Ach.. właśnie Defilery... Czy one się przydają? Bo jak dla mnie to raczej takie sobie...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2009, 02:36:04 pm wysłana przez Negro » Zapisane

"Bo płomień mojej duszy to dwa krzywe lustra i zepsuta latarka..."
                                                                                                             ~ Anonim
Gantar
Level 5-1
*
Wiadomości: 101



« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 30, 2009, 05:57:17 pm »

StarCraft jest taką grą, że praktycznie każda jednostka się przydaje. Niektóre są oczywiście rzadziej spotykane ale to też kwestia mu i taktyki.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2009, 02:37:28 pm wysłana przez Negro » Zapisane

"W okopach nie ma ateistów..."
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 30, 2009, 05:57:49 pm »

Defiler, ekhm, to jednostka bardzo trudna do opanowania, jednak cholernie przydatna. Plague to umiejętność, która sprawia, że jednostkom i budynkom zabiera (nie jestem tego pewien) 250 hp, ale tylko do minimalnie 1. Swarm to umiejętność, która wytwarza pomarańczową chmurkę. Jednostki, które znajdują się pod tą chmurką są nieśmiertelne. Można je zranić tylko atakami typu melee (np. Zealot) i splash (np. Archon, ale również Storm i Irraditate).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2009, 02:39:43 pm wysłana przez Negro » Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 30, 2009, 06:01:34 pm »

Defiler to prawdopodobnie najpotężniejsza jednostka w całej grze. Ważne jest jednak, by ją poprawnie kontrolować (co jest trudne).
Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 30, 2009, 06:12:54 pm »

Jak zaczniesz grać na necie Zergiem to będziesz musiał często używać Defilerów, szczególnie przeciwko Terranom.
Co do Broodlingów to na ogół giną od razu, zabite przez okoliczne wrogie jednostki. Jak uda im się przeżyć (tzn. w pobliżu nic nie ma) to giną jak im się skończy energia. Więc w zasadzie jedynym zastosowaniem jest je wysłać na samobójczy zwiad. Można jeszcze zaatakować coś co się znajdzie w pobliżu, są w stanie rozwalić jakąś tam wieżyczkę czy pomniejszą strukturę.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2009, 02:42:04 pm wysłana przez Negro » Zapisane
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 31, 2009, 02:47:57 pm »

To może ja się przyłączę do pytania - o co chodzi z rozmnażaniem defilerów? Czemu jaja się cancellują?

Sprecyzuj pytanie, bo nie mam zielonego pojęcia o co ci chodzi.

Jednostki, które znajdują się pod tą chmurką są nieśmiertelne. Można je zranić tylko atakami typu melee...

Zdecyduj się - albo są nieśmiertelne, albo można je zranić...
Prawidłowo rzecz ujmując - Swarm działa jak mgła - jednostki które się pod nim znajdują są "słabo widoczne" toteż ciężko je z daleka trafić i w efekcie są one niewrażliwe na ataki z zasięgu. Dlatego właśnie Swarm jest szczególnie przydatny przy grze przeciwko Terranon, gdyż większość terrańskich jednostek atakuje z odległości.
Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 31, 2009, 03:05:48 pm »

Exactly. Swarm ma również szerokie zastosowanie w ZvP, bo czyni on Dragoony wroga bezużytecznymi. A co za tym idzie gra (dla tossa) zmienia się w koszmar.
Zapisane
Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 31, 2009, 03:13:59 pm »

Pomijając naturalnie fakt, że w ZvP zobaczymy właściwie tylko Zety, Archony, High i Dark Templarów xD
Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #10 dnia: Stycznia 31, 2009, 03:47:45 pm »

Że co proszę? Są 2 możliwości co do twojego posta:

a) chciałeś zasugerować, że w PvZ Protoss nie używa w ogóle Dragoonów, więc DS jest słaby,
b) chciałeś powiedzieć, że jak Zerg będzie już miał DS, to zobaczymy ze strony tossa tylko zety, archy i templary.

Trochę nie zrozumiałem tego posta. Więc co miałeś w końcu na myśli? (mam nadzieję, że B)
Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Stycznia 31, 2009, 04:56:24 pm »
Modyfikuj wiadomość

Dragoony? Nie, no chyba nie mówisz poważnie. Zazwyczaj buduje się kilka goonów. DS głównie przydaje się w  walce z cannonami (to tak, jakby toss wydał 1000 mineralsów na cannony, które i tak nie są w stanie nic zrobić, bo nie uciekną z DS). Choć oczywiście, kiedy toss idzie w goon/reaver, Zerg dużo szybciej stawia Hive i Defilery, bo na goony DS też świetnie działa. No i jeszcze Carriery - jeżeli w ZvP dochodzi do starć Hydra vs. Carrier to DS jest dużym wsparciem.

No i jestem szybszy niż Trydium:D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2009, 05:04:48 pm wysłana przez rafikozor » Zapisane
Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #12 dnia: Stycznia 31, 2009, 04:56:39 pm »

Chciałem zasugerować, że Dragoony spotyka się dużo rzadziej niż Zeal/Arch.
Btw. Co znaczy DS?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2009, 05:07:32 pm wysłana przez Gotrek » Zapisane

Darigan
Level 3-4
*
Wiadomości: 45


SILENCE ! ! !


« Odpowiedz #13 dnia: Stycznia 31, 2009, 04:56:59 pm »

Przypuszczam, że Dark Swarm.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2009, 05:01:48 pm wysłana przez Negro » Zapisane

"Bo płomień mojej duszy to dwa krzywe lustra i zepsuta latarka..."
                                                                                                             ~ Anonim
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #14 dnia: Stycznia 31, 2009, 05:08:30 pm »

Chciałem zasugerować, że Dragoony spotyka się dużo rzadziej niż Zeal/Arch.
Btw. Co znaczy DS?

To źle sugerujesz. Dragoony to podstawa w PvZ w mid-game. O ile w early game ich nie spotkasz (bo toss zwyczajnie nie ma funduszy - musi techować), to w mid-game są absolutną podstawą. W late game właśnie ze względu na ten DS często tracą swoją wartość.
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
« poprzedni następny »