StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 08:03:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Strategie i taktyki
| | |-+  Jednostki rzadko spotykane na BN
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Jednostki rzadko spotykane na BN  (Przeczytany 23097 razy)
HiDie
Level 3-5
*
Wiadomości: 49


aka Av


« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 01, 2009, 01:05:24 am »

Hmm, że tak spytam. W jakim celu założono ten temat?

Używanie określonych jednostek jest zależne od przeciwnika i mapy. Tutaj jest odpowiedź dlaczego ludzie tego nie używają/nie spotykasz.
 (infested terrana to akurat wyjątek).

btw Carry w PvT = noob.
Ciekawe dlaczego o Devourerach nie napisałeś ani słowa, dlaczego się ich rzadko używa.
Zapisane

"Nie boję sie śmierci, byłem martwy przez miliardy, miliardy lat zanim się narodziłem i nie doznałem nawet najdrobniejszej niedogodności z tego powodu."
Mark Twain
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 01, 2009, 02:32:52 am »

W celu nawiązania dyskusji o przydatności jednostek rzadko używanych na necie. O Devourerach napisałem w tym temacie, trzeba było czytać uważniej.
Wczoraj w repie jakimś widziałem Carry w PvT, raczej nooby tam nie grały.

Niektóre wypowiedzi mnie dziwią, jeden nigdy Queenów nie widział, inny Carów, inny Batków, inny Devourerów a ja w ostatnich dniach je spotykałem nie raz. Tak jakbyście nigdy nie grali na słabszych poziomach, a raczej nie wydaje mi się, żebyście wszyscy na początku mieli po 150 APM, obcykane builidy, wspaniałe macro i micro. ::)

W sumie co do zastosowań DA - można jeszcze przechwycić wrogą Dronkę/SCV i grać Zergiem lub Terranem   ;).
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 01, 2009, 11:44:19 am »

W sumie co do zastosowań DA - można jeszcze przechwycić wrogą Dronkę/SCV i grać Zergiem lub Terranem

Spróbuj na mnie tak zagrać. Ciekawe czy zdążysz zrobić techa do DA z Mind Control? 

btw Carry w PvT = noob.

No nie bardzo. Na WCG 08 MiStrZZZ w pierwszej grze z Tarsonem zagrał fast cary. Inna sprawa, że najpierw zagrał 2 gate goon rusha i bardzo osłabił Tarsona, sam expując dużo szybciej niż Terran :P.
Zapisane

Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 01, 2009, 12:37:51 pm »

Hehe, przecież napisałem to półżartem. Trzeba mieć znaczną przewagę, zeby się w takie coś bawić. Przy wyrównanej grze na takie rzeczy nie będzie raczej czasu i surowców. W sumie to wczoraj w nocy mi sie takie coś udało i pojechałem Zerga Guardianami  :D. Ale poziom Zerga był taki, że bym sie chyba pod ziemię zapadł, jakbym tego nie wygrał. W sumie i tak się bawiłem z nim za długo, bo chyba z półtora godziny, powinienem wygrać znacznie szybciej (ale już zmęczony byłem i sam strasznie lamiłem).
Zapisane
Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 01, 2009, 01:35:04 pm »

Devourer, każdy kiedyś grał na słabszych poziomach, ale z tego się wychodzi w ok. tydzień czy dwa. A inni mają po prostu alergię na informację i całe życie sobie lamią na D- i D przy pomocy Quennów, czy innych Ghostów ;D Do siebie miej pretensje o to, że ci nie idzie gra z lepszymi. Z mojego punktu widzenia, wypisujesz masę bzdur od których głowa boli jeśli chcesz osiągnąć cokolwiek w SC.
Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 01, 2009, 02:02:36 pm »

To, że jakiś noobek na ranku D- gra Queeny w każdym ZvZ nie oznacza, że ta jednostka ma zastosowanie. Myślałem, że założyłeś ten temat, by przedyskutować przydatność różnych jednostek w grze na WYSOKIM poziomie. Jeśli chodzi ci o zastosowanie tych jednostek w ogóle, to nie widzę sensu tego tematu, bo nie ma fizycznej możliwości, żeby nikt nie grał np. Scoutami. :P

Carriery w PvT są zależne od mapy i tego, jak przebiegała gra. To, że Protoss jest najłatwiejszą rasą jest faktem, dlatego zacząłem grać Terranem. :P
Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 01, 2009, 03:33:30 pm »
Modyfikuj wiadomość

Sugerujesz, że szybciej podnosisz skill w SC grając Terrkiem niż Protossem?
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 01, 2009, 03:49:20 pm »

Protoss jest łatwiejszą rasą w sensie mechaniki. Do gry Terranem trzeba mieć świetną mechanikę, żeby nad wszystkim panować. W fpvodach Xerona, które mi przesyłał, łatwo zobaczyć, że Jego mechanika jest na poziomie White-ry, więc słaba nie jest.

Devourer, każdy kiedyś grał na słabszych poziomach, ale z tego się wychodzi w ok. tydzień czy dwa. A inni mają po prostu alergię na informację i całe życie sobie lamią na D- i D przy pomocy Quennów, czy innych Ghostów ;D Do siebie miej pretensje o to, że ci nie idzie gra z lepszymi. Z mojego punktu widzenia, wypisujesz masę bzdur od których głowa boli jeśli chcesz osiągnąć cokolwiek w SC.

Dobrze powiedziane. Devourer, masz zamiar opowiadać o tym, co widziałeś na poziomie F-, to lepiej nic nie mów, bo nikogo to nie obchodzi.
Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 01, 2009, 04:05:59 pm »

Sugerujesz, że szybciej podnosisz skill w SC grając Terrkiem niż Protossem?

Sugeruję, że Protoss jest zbyt łatwy i nie ma takiej radości z gry (i nauki gry) tą rasą, więc zaczynam grać Terranem. :P
Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 01, 2009, 04:38:00 pm »
Modyfikuj wiadomość

Terran jest... najnudniejszy. Swoją drogą również zauważyłem, że na początku szybciej wzrastają Terrani i Zergi. Poleciłbyś zdradę Aiur i stanąć po stronie Swarm?
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 01, 2009, 04:48:24 pm »

Że co? Cały czas mówię, że Protossa nauczyć się najłatwiej... A najnudniejszą rasą (wg mnie, ale i wielu innych graczy) jest właśnie Protoss. Opanowanie Terrana jest duuuużo trudniejsze niż Protossa. Ba - Protossa, to by się małpa nauczyła (grać na poziomie D+), więc... Wystarczy tylko trochę czasu i chęci. Co do Terrana i Zerga, często wielogodzinne treningi nie wystarczają i trzeba naprawdę przyłożyć się do roboty. To dlatego poza Koreą jest tak dużo Protossów - wszyscy idą na łatwiznę. W Korei nie ma różnicy, bo wszyscy grają tak długo, że nie muszą się martwić, że "Protoss jest najłatwiejszy".
Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #41 dnia: Lutego 01, 2009, 05:09:46 pm »
Modyfikuj wiadomość

W sumie wolę się uczyć niż wygrywać, więc chyba jednak przerzucę się na Terrka też... ale to trochę potrwa. Na iCCup lwia część słabszych graczy to proty właśnie. Ma ktoś dzisiaj czasu trochę, żeby się mną pobawić? (na razie nie będę wnikał w BOs i timingi).
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #42 dnia: Lutego 01, 2009, 05:15:13 pm »

Ja bym się mógł pobawić, ale z Zergiem. :P Dużo trenuję pewien build do TvZ, ale muszę jeszcze bardziej go wytrenować i zagrać z jakimś sparring partnerem.
Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #43 dnia: Lutego 01, 2009, 06:34:10 pm »

Devourer, każdy kiedyś grał na słabszych poziomach, ale z tego się wychodzi w ok. tydzień czy dwa. A inni mają po prostu alergię na informację i całe życie sobie lamią na D- i D przy pomocy Quennów, czy innych Ghostów ;D Do siebie miej pretensje o to, że ci nie idzie gra z lepszymi. Z mojego punktu widzenia, wypisujesz masę bzdur od których głowa boli jeśli chcesz osiągnąć cokolwiek w SC.

Rozumiem, ze ty zagrałeś 15 gierek na D- i automatycznie APM wzrósł ci do 150 i zacząłeś grać jak równy z równym z D+ i C- ?
Czegoś sie tak przypiął tych Queenów co ?  I w którym miejscu w tym temacie napisałem jakąś bzdurę ? Poza tym twoje ostatnie zdanie jest nielogiczne.

Co do tematu to właśnie założyłem go po to, żeby się dowiedzieć o zastosowaniu tych jednostek na wysokim poziomie, bo na niższych wiadomo, że mozna zobaczyć wszystko  :D.

Co do łatwości gry, to mi jest cały czas jest o wiele łatwiej grać Zergiem niż Protossem. Ale to kwestia przyzwyczajenia. Jeżeli chodzi o Protssa, to ,na razie intensywniej gram nim tak od tygodnia, ale łatwo nie jest. Chyba jednak w PvZ idzie najłatwiej, jako, ze ogólnie jednostki Protosskie są znacznie silniejsze od Zergowskich. Największy problem to zdążyć stworzyć wystarczającą armię do powstrzymania przewagi liczebnej Zerga.
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2009, 09:45:29 pm wysłana przez Devourer » Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #44 dnia: Lutego 01, 2009, 06:47:09 pm »

Ludzie! Żeby grać Protossem na poziomie D (a nawet D+) wystarczy mieć przeciętne makro i umiejętność wciskania 1a2a3a4a. :D
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj 
« poprzedni następny »