StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:37:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Dyskusje ogólne
| | |-+  Secret level
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Czy dotarłeś do misji Dark Origin i ukończyłeś ją?
Tak - 22 (78.6%)
Nie - 6 (21.4%)
Głosów w sumie: 0

Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Secret level  (Przeczytany 7828 razy)
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« dnia: Stycznia 03, 2009, 09:07:33 pm »

Mam pewne dość dziwne pytanie... przy okazji teoretyzowania na temat amatorskich kampanii (w tym planowania, jak by tu kontynuować robienie nieukończonej jeszcze kampanii) zacząłem się zastanawiać, jak powszechna jest właściwie znajomość wszystkich StarCraftowych tajemnic.

Kiedy się misja Dark Origin rozgrywa, jak do niej trafić i o co w niej biega, tłumaczyć nie będę. Ci, którzy ją przeszli, i tak wiedzą, a niewtajemniczonym lepiej nie psuć zabawy.
Wydaje mi się, że znajomość tej misji jest powszechna, lecz... no, jeśli któryś z forumówiczów, słysząc tytuł Dark Origin, nie wie, z czym to się je, niech się przyzna. Organizuję taką minisondę.

No i może przy okazji dysputę na temat samej misji i opowiedzianej w niej historii, jeśli takowa się wywiąże.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
deimos0
Newsman
*
Wiadomości: 251


Light's champion in stronghold of darkness


« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 03, 2009, 09:17:36 pm »

Cóż, gdyby nie ta misja, pewnie mało kto pokusiłby się o spekulacje dot. Xel'Naga w SC2. ;) Nie wiem czy w tym poziomem Blizzard celowo robił sobie furtkę do rozwoju fabuły, ale bez względu na pobudki był to bardzo dobry pomysł. Sam Duran od początku był postacią dziwną, a w ten sposób stał się jeszcze bardziej tajemniczy. Nie zdziwiłbym się, gdybyśmy ujrzeli go w sequelu.
Zapisane

"There is no greater burden than choosing who to save" - Kamahl, Fist of Krosa
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 03, 2009, 09:26:21 pm »

Ja jej nie przeszedłem, nie wiem o co biega i nie chcę mi się jej odkrywać :P.
Zapisane

Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 03, 2009, 09:31:25 pm »

To chodzi o tą ukrytą misję Protossów w BW? 10 lat temu pamiętam, że ją przechodziłem.  Jak przechodziłem kilka miesięcy temu kampanię drugi raz, to o niej akurat zapomniałem.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2009, 10:02:48 pm wysłana przez Negro » Zapisane
deimos0
Newsman
*
Wiadomości: 251


Light's champion in stronghold of darkness


« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 03, 2009, 09:41:59 pm »

Tak, tak o tą. :D Tropheus nie lenimy się - marsz do kampanii i przechodzić! :P Nadal obstaję przy twierdzeniu, że misja ta wprowadza ciekawy wątek, tym bardziej że w trakcie pozostałych misji o Xel'Naga było jednak cicho a tu coś takiego. Pytanie tylko na ile zostanie to konkretnie rozwinięte, bo akurat ta strona fabuły bardzo mnie interesuje i chętnie zobaczyłbym co się w związku z tym stanie (nie chcę za mocno 'spojlować' w poście i dlatego taka dziwna forma :D).
Zapisane

"There is no greater burden than choosing who to save" - Kamahl, Fist of Krosa
Barol
Level 4-4
*
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 03, 2009, 10:00:05 pm »

Pamiętam ten dzień, była to sobota na wakacjach 2 lata temu. Wtedy zachciało mi się znaleźć ukrytą misję w Brood Warze. Szukając czegoś o niej trafiłem po raz pierwszy na SCA. Co do samej misji przechodziłem ją dwukrotnie łowiąc każde słowo i myśląc co to może oznaczać.
Zapisane

Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 03, 2009, 10:05:27 pm »

Fakt - od mojego ostatniego grania tej misji minął spory kawałek czasu, ale z tego co pamiętam to o Xel'Naga jako takich mowy tam chyba nie było...?

10 lat temu pamiętam, że ją przechodziłem.
Grałeś w BW przed jego polską premierą, ledwie miesiąc po światowej? Szczere gratulacje.
Zapisane

deimos0
Newsman
*
Wiadomości: 251


Light's champion in stronghold of darkness


« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 03, 2009, 10:46:43 pm »

Hmm nie pamiętam dokładnie czy bezpośrednio, ale dla mnie bynajmniej wypowiedź Durana stanowiła dość jasne postawienie sprawy. :D Mogę się mylić. :P
Zapisane

"There is no greater burden than choosing who to save" - Kamahl, Fist of Krosa
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 03, 2009, 11:45:12 pm »

Fakt - od mojego ostatniego grania tej misji minął spory kawałek czasu, ale z tego co pamiętam to o Xel'Naga jako takich mowy tam chyba nie było...?

10 lat temu pamiętam, że ją przechodziłem.
Grałeś w BW przed jego polską premierą, ledwie miesiąc po światowej? Szczere gratulacje.

No to 9 lat temu. Grałem jakieś pół roku po tym jak wyszła.
Zapisane
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 03, 2009, 11:49:53 pm »

Hmm nie pamiętam dokładnie czy bezpośrednio, ale dla mnie bynajmniej wypowiedź Durana stanowiła dość jasne postawienie sprawy. :D

Wypowiedź Durana wcale jasno nie stawiała sprawy, tylko pozostawiała masę domysłów (w tym do co jego prawdziwej tożsamości), to po pierwsze, a po drugie słowo "bynajmniej" NIE JEST, wbrew powszechnemu niestety wśród młodzieży, a fałszywemu przekonaniu, synonimem "przynajmniej".
Intelektualisty nie ma co zgrywać, jeśli się nie umie...
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
deimos0
Newsman
*
Wiadomości: 251


Light's champion in stronghold of darkness


« Odpowiedz #10 dnia: Stycznia 04, 2009, 12:07:06 am »

Dlatego zaznaczyłem, że jasno dla mnie - choć to pochopny wniosek. Nie da się ukryć, że całość jest tajemnicza, ale na własne potrzeby przyjąłem, że chodzi o Xel'Naga, a Duran jest ich agentem. Jak na razie zwiastuny (np. fragment cut-scenki z Raynorem i Zeratulem) po prostu mnie w tym upewniają, jeśli chodzi o rozwój wątku w SC2.
Wracając do 'bynajmniej' - mój błąd. :)
Zapisane

"There is no greater burden than choosing who to save" - Kamahl, Fist of Krosa
Executor
Level 2-2
*
Wiadomości: 12


Open your mind...


« Odpowiedz #11 dnia: Stycznia 04, 2009, 05:19:57 pm »

Owa misja w domysłach narodziła "4 rasę", jednak SC2 rozwiał wszelkie wątpliwości...
Zapisane

Daj mi dokonać egzekucji...
CoobaCom
Level 3-2
*
Wiadomości: 32


Kto stoi w miejscu, ten się cofa.


« Odpowiedz #12 dnia: Stycznia 04, 2009, 08:35:58 pm »

No to ja muszę się przyznać, iż nie wiem, o jaką misję chodzi. Może mi ktoś podpowiedzieć, jak ją odkryć?
Zapisane

You talkin' to me???

When you lose the one you wanted
Cause he’s taken you for granted
deimos0
Newsman
*
Wiadomości: 251


Light's champion in stronghold of darkness


« Odpowiedz #13 dnia: Stycznia 04, 2009, 08:52:29 pm »

Musisz przejść misję 9 kampanii Zergów w czasie poniżej 25min. Oczywiście w Brood War. ;)
Zapisane

"There is no greater burden than choosing who to save" - Kamahl, Fist of Krosa
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #14 dnia: Stycznia 04, 2009, 09:58:19 pm »

Odblokowałem hehe. Tylko nie wiem jak zabrać się za ostatnią baze terrka :P.
Zapisane

Strony: [1] 2 Drukuj 
« poprzedni następny »