StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 01:45:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Offtopic
| |-+  Coś o sobie (Moderator: oOldXman)
| | |-+  They call him... Pojotr
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: They call him... Pojotr  (Przeczytany 4097 razy)
Pojotr
Global Moderator
*****
Wiadomości: 41



« dnia: Października 18, 2008, 10:05:02 pm »

Na starym forum nigdy nie założyłem tematu powitalnego, czy tam też przybliżającego moją sylwetkę (na chwilę obecną, czy nawet na późniejszą chwilę przeszłą trudno mówić o "przywitaniu się") czynię to więc (jak Bó* przykazał) teraz. Dodam tylko, ze nie lubię opowiadać o sobie (doceńcie ogrom mego poświęcenia i ewentualnie napiszcie cokolwiek w tym wątku).

No więc ("niezły" początek zdania) nazywam się (zupełnie jakbym o rzeczy mówił...) Piotr Woźniak, mam 17 lat (liczba ta już za tydzień przestanie być aktualna i wejdę w tzw. "dorosłe życie") i mieszkam w Szczecinie.

"Uczęszczam" szczecińskiego LO9 (imienia bohaterów Monte Cassino?). Jestem uczniem trzeciej klasy (maturka się zbliża) na tzw. profilu humanistycznym. Wybór tej szkoły, a w szczególności tej klasy uważam za jedną z największych pomyłek w moim życiu ale mniejsza z tym... Z całego forum "na żywo" znam tylko Pythera (co nie jest szczególnym wyczynem zważywszy na to, ze jesteśmy przyjaciółmi już jakieś 10 lat, no i przy okazji sąsiadami).

Jak wielu z was zapewne zauważyło nagminnie nadużywam nawiasów i cudzysłowia (mam nadzieję, że udało mi się to przynajmniej dobrze napisać). Zgaduję (a przynajmniej taką mam nadzieję), że przyczyną tego stanu rzeczy jest zamiłowanie do twórczości Terrego Pratchetta (o czym dalej). Mam też niestety dosyć poważne problemy z interpunkcją (samokrytyka) i zdarza mi się robić na prawdę głupie błędy ortograficzne w tekście niesprawdzonym przynajmniej kilkakrotnie (głównie gdy piszę na gg/BNet). Ogółem piszę nieco zawile, ale jakoś do tej pory nie było problemu z komunikacją.

Nie mam zbyt szerokich zainteresowań i, co tu dużo mówić, zwyczajnie leń jestem. Moje zainteresowania (jeśli można to tak określić) to:

Fantastyka: szczególnie cenię sobie jak wcześniej wspomniałem książki ze świata Dysku Terrego Pratchetta (zwłaszcza serie o straży miejskiej i nieudolnym magu Ricewindzie). Lubię też sagę o Wiedźminie Sapkowskiego (choć uczciwie przyznaję, że przeczytałem ją dopiero jakiś rok temu), a także twórczość (nie całą oczywiście): Andrzeja Pilipiuka (seria o Jakubie Wędrowyczu), Stanisława Lema (Dzienniki gwiazdowe), Dicka (Ubik)...
Lubię też poczytać publicystykę i wywiady, a także (i dochodzimy prawie płynnie do następnego punktu):

Historia: ja po prostu uwielbiam historię (zwłaszcza wieków średnich). Lubię o niej poczytać i raczej wybiegam z wiedzą poza podręcznik. Jakkolwiek sukcesów na polu choćby konkursowym brak więc jestem raczej typem zapalonego fana niż drobiazgowego badacza ale, gdyby było to możliwe chętnie powiązałbym z tą dziedziną moją przyszłość... Aha, gry które osadzone są w średniowiecznej Europie (Age of Empires, Medieval) mają u mnie plus na wejście.

Film: niewiele tytułów trzymam w pamięci (i raczej mało aktywny ze mnie kinoman) ale takie serie jak "Piraci z Karaibów", czy "Gwiezdne Wojny" (raczej stara trylogia) znam dobrze i lubię (z bólem natomiast przyznaję, że nie przepadam za Alienami & Predatorami).

Manga i Anime: zacząłem się nimi interesować dopiero jakieś dwa lata temu. Pierwszym Anime, które zacząłem oglądać było "Naruto" i po niedługim namyśle zainwestowałem w Mangę (do tej pory jest to jedyna, nie licząc Alchemista, którego zacząłem zbierać całkiem niedawno seria, którą mam u siebie). Jednak moja obecna lista ulubionych anime nie ma zupełnie nic wspólnego z tą sprzed choćby roku. I tak szczerze polecam (serie):
Code Geass
Death Note
D.Gray Man

Z mang polecam natomiast Fullmetal Alchemista (Anime nie umywa się do oryginału). W ramach ciekawostki dodam, że o ile anime już dawno znalazło swoje zakończenie to manga wciąż powstaje (a ta druga zaczęła powstawać jako pierwsza...).

Muzyka: tutaj jest różnie. Nie mam jakichś ulubionych gatunków, słucham raczej konkretnych zespołów i wykonawców (czasem nawet tylko konkretnych piosenek danego zespołu). Często też słucham po prostu muzy z animców. I tak z zespołów: Genesis (Phil Collins!), Masterplan, czy Sum41. Z konkretnych utworów: Even Angels Fall, I'm Still Here, Live to win, How far we've come (darujcie, że bez wykonawców).
Lubię też parodie sygnowane nazwą "Weird Al" Yankovic
Gry: oczywiście nie mogło ich tu zabraknąć (inaczej nigdy bym pewnie nie trafił na poprzednie forum). Ostatnio poświęcam im wprawdzie jakby mniej czasu niż kiedyś ale i tak jestem maniakiem  ;). Zdecydowanie najbardziej lubię wszelkiej maści strategie i RPG (choć zwykle te starsze) i tak lubię (kolejność w zasadzie dowolna):
StarCrafta (aczkolwiek od dawna aktywnie nie gram)
WarCrafta II i III (tutaj raczej tzw. "DotA")
Baldurs Gate I i II
Mediewal II
World of Warcraft
Wiedźmin/Witcher
Fallout 1 i 2 (z niecierpliwością czekam na "trójeczkę")
Heroes 3

Ostatnio spodobało mi się demko King's Bounty i poważnie zastanawiam się nad zakupem. Po raz kolejny podchodzę też (przyznam, że trochę jak pies do jeża) do przejścia Najdłuższej Podróży, ale nigdy się z przygodówkami szczególnie nie lubiliśmy...

Niespecjalnie mam ochotę opisywać moje "walory" fizyczne więc... Może kiedyś zamieszczę zdjęcie (pewnie znowu powstanie do ego jakiś dział). Nadmienię tylko, że w towarzystwie często czuję się "kurduplowato".

Starczy tego dobrego bo powstał prawdziwy, nieczytelny moloch... Niechaj czyta kto ciekawy (wątpię czy się tacy znajdą...). Witam wszystkich.
Zapisane

Gotrek
Administrator
*****
Wiadomości: 125



« Odpowiedz #1 dnia: Października 18, 2008, 10:13:35 pm »

Witam przedstawiciela starej gwardii.

Jeśli na to liczyłeś, to nie, nie zapomniałem jeszcze, że liczba jednostek Pojotra = 2 razy liczba jednostek Gotreka :P i ciągle mam nadzieję na zemstę (nadzieja jak wiadomo - matka głupich).

Zaciekawiła mnie wśród twojej listy gier jedna pozycja. King's Bounty. Czyżbyś miał na myśli stare KB, na którego podstawie stworzono Heroes of Might and Magic czy może nowe KB Legends, którego demko ostatnio ujrzało światło dzienne?

Co do twojego stylu wypowiedzi, to spośród całego forum jest ono chyba najbardziej zbliżone do mojego stylu retoryki obfitującej w elokwentne struktury językowe i nawiązania do "średniowiecznego patosu" :P.

No i howgh!
Zapisane

"Failing to prepare is preparing to fail".

"The last thing one knows in constructing a work is what to put first"
   — Blaise Pascal.

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości
   — Terry Pratchett.
Rico
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Października 18, 2008, 10:51:37 pm »
Modyfikuj wiadomość

Oooo Pojotr... jak dawno z Tobą nie rozmawiałem (aka wkurzałem :P). ;D

I taki malutki offtopic.
Oba Kings Bounty są świetne. A "The Legend's" jest... można powiedzieć zbyt krótkie jak dla mnie. Mam oryginał i gra się przednio lecz jest to gra na... 4-5 intensywnych wieczorów (tak około 3-4h).

P.S: Holender... nie widać podpisu mego. ;/
Zapisane
Pojotr
Global Moderator
*****
Wiadomości: 41



« Odpowiedz #3 dnia: Października 19, 2008, 11:21:01 am »

Niestety, miałem na myśli demko Kings Bounty Legends z ostatniego numeru CDA. Bardzo przypadło mi do gustu* a stosunkowo krótki czas potrzebny do ukończenia gry zostanie rozwiązany w dodatku (ma zostać dodany multi). Przyznaję, że o istnieniu pierwowzoru serii Heroes jakim był KB dowiedziałem się zupełnie niedawno. To zupełnie nie moja epoka. Dla mnie stare gry to Heroes I i WarCraft II... Wcześniej po prostu nie sięgam pamięcią (choć np. WarCrafta I odpaliłem po wielu latach). Przed tymi grami istniały dla mnie tylo jakieś platformówki o randomowych tytułach.

PS. Zbliżenie do twojego stylu wypowiedzi Gotrek potraktuję jako pochlebstwo  :P.
Zapisane

sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #4 dnia: Października 19, 2008, 11:33:13 am »

No skoro nalegasz, to ja też coś napiszę - witam Pojotrzysko. :P
Rzeczywiście już po dwóch zdaniach dały mi się we znaki twoje nawiasy... i do tego masz zwyczaj pisać długie, rozwlekłe wiadomości... oczy bolą, często omijam twoje posty - przyznaję się. :D
Zapisane
Gotrek
Administrator
*****
Wiadomości: 125



« Odpowiedz #5 dnia: Października 19, 2008, 11:42:02 am »

PS. Zbliżenie do twojego stylu wypowiedzi Gotrek potraktuję jako pochlebstwo  :P.

So you live... for now...
Zapisane

"Failing to prepare is preparing to fail".

"The last thing one knows in constructing a work is what to put first"
   — Blaise Pascal.

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości
   — Terry Pratchett.
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #6 dnia: Października 19, 2008, 02:17:11 pm »

A ja napiszę krótko.
Witam. Mam nadzieję, że zagramy rewa za mecz w ostatnim turnieju xD.
Zapisane

R2D2
Level 2-5
*
Wiadomości: 22


Dam dada damm dam dadada damm dam dadada ;)


« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 16, 2008, 10:39:54 pm »

I kolejny z dawnych (tzn. tych niemal najdawniejszych) userów starego SCA :). Witaj.
Zapisane

Glymbol
Level 3-1
*
Wiadomości: 26


How can you challenge a perfect, immortal machine?


« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 25, 2008, 07:56:39 pm »

Cześć.

nie przepadam za Alienami & Predatorami

Bardzo lubię serię Obcych, Predator ujdzie ale to nie ta liga, AvP - porażka filmowa, za to dobra strzelanka na PC.

Wiedźmina próbowałem przeczytać po raz drugi jakieś pół roku temu. Książki bardzo podobały mi się za czasów licealnych, kiedy czytałem na świeżo po wydaniu. Teraz muszę przyznać, trochę się zawiodłem. Nie przebrnąłem nawet przez całą "Krew Elfów", a kiedyś nie mogłem oderwać się od lektury. To co wtedy robiło wrażenie, teraz wydaje się lekko naiwne.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »