StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 07:55:47 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Dyskusje ogólne
| | |-+  Kolory w edytorze
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Kolory w edytorze  (Przeczytany 2882 razy)
Slimek39
Level 1-2
*
Wiadomości: 1


« dnia: Grudnia 22, 2008, 09:10:44 pm »

Tworzę własną kampanię w StarEdit i doszedłem do takiego momentu gdzie Zeratul i Raynor występują pod dowództwem gracza. Nigdy wcześniej dwóch bohaterów z innych ras nie spotkało się u mnie pod jedną banderą. Dla bohaterów zawsze ustawiałem osobnego Player'a był on rescuable i koloru teal. Teraz chciałbym aby Raynor i Zeratul byli koloru teal i byli rescuable ale nie wiem jak to zrobić, pomożecie?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2008, 11:00:45 pm wysłana przez Negro » Zapisane
Imb
Level 3-5
*
Wiadomości: 54


SCA jest ZŁE!


WWW
« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 22, 2008, 10:27:06 pm »

O ile rozumiem, chcesz zrobić dwie jednostki z różnych ras dla jednego gracza. StarEdit tak nie potrafi, do tego trzeba bardziej zaawansowanych edytorów.
Ale można to obejść; Tworzysz gdziekolwiek (np. w pobliżu miejsca, gdzie mają się spotkać ), i nazywasz ją na przykład "hero1". Następnie tworzysz trigger:
Cytuj
Conditions
  - Always         <-- zadziała na początku, od razu po włączeniu mapy.

Actions
 - Create 1 Jim Raynor at hero1 for Player 3 <-- Akcja "CREATE UNITS"

Jeżeli Player 3 (Teal) jest Protossem. Jeżeli Terranem, to postępujesz analogicznie, tylko zamieniasz jednostki.
Zapisane

Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 22, 2008, 11:04:54 pm »

Ewentualnie można użyć triggera "Give units". Robisz to podobnie jak wyżej (te same warunki) tyle, że stawiasz jednostkę (bohatera) na mapie a potem robisz triggera Give [units] at location
  • to player [wybierasz].


Lepiej jednak zainstalować sobie X-tra Editor (de facto jest to nakładka na StarEdita więc powinieneś połapać się bez problemu) a już najlepiej użyj SCMDrafta - można zrobić wszystko.
Zapisane

Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 01, 2009, 03:59:57 pm »

To ja jednak polecam X-tra Editora. Potrafi dawać jednostki danemu graczowi niezależnie od ich statusu i bez potrzeby użycia Triggerów, a jest zdecydowanie bardziej user friendly 8).
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »