StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 04:45:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Offtopic
| |-+  Dyskusje dowolne (Moderator: oOldXman)
| | |-+  Za gatki
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Za gatki  (Przeczytany 13712 razy)
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 19, 2008, 05:02:30 pm »

Brakująca złotówka:
Zasadniczo w błąd wprowadza tu te równanie => 9x3+2=29. Na początku każdy zapłacił 10 zł, jednak po chwili każdy z nich 1 zł odzyskał. W efekcie zapłacili 3x9 zł = 27 zł, z czego 25 na wino a 2 zł dla syna. 3x9 = 25+2 = 29.
Czy inaczej: z 30 zł 5 było nadwyżki - klienci dostali po 1 zł (3 x 1) a synek 2 zł => 25 + 3x1 + 2 = 30 zł. Nic nie brakuje.

Standardowo zagadka ta traktuje o zakupie pizzy, więc po co na siłę "ubarwiać"?

Filozof i perły:
Wyciągnął perłę, ale jej nie pokazał po czym kazał sprawdzić jaki kolor jest w drugiej urnie. Skoro była tam czarna to logiczne jest, że filozof powinien mieć perłę białą.

Mędrcy i szlafmyce:
Gdyby najwyższy widział 2 czarne odpowiedział by, że ma na głowie białą. Jednak on widział albo 2 białe albo czarną i białą - nie mógł wiedzieć jaką ma na głowie.
Średni - wiedział, że wysoki widzi albo dwie białe, albo białą i czarną. Gdyby widział przed sobą czarną, wiedział by, że ma na głowie białą. Jednak widział przed sobą białą, stąd nie mógł wiedzieć co ma na głowie.
Najniższy przeanalizował to co wyżej i już wiedział, że na głowie ma białą szlafmycę.


Krasnoludki i czapki:
Jeżeli stosunek białe/czarne jest dowolny to modulowanie, kolejności odpowiadania, gesty czy inne czynniki nie mają tu znaczenia. Każdy odpowiadający ma 50% szans na danie dobrej odpowiedzi. Reasumując - w najlepszym wypadku przeżyją wszyscy, w najgorszym wszyscy zginą.

Kolejna zagadka:
(Uprasza się o niekorzystanie z google, bo to przecież nie o to chodzi.)
Mamy 12 jednakowo wyglądających kul, z których jedna jest inna - cięższa lub lżejsza (inaczej - ma inną gęstość). Do dyspozycji mamy wagę szalkową i jedynie 3 ważenia. W jaki sposób znaleźć, która kula jest odmienna od pozostałych oraz określić czy jest lżejsza czy cięższa.
Zapisane

rafikozor
Gość
« Odpowiedz #16 dnia: Grudnia 19, 2008, 06:25:00 pm »
Modyfikuj wiadomość

Cytuj
Zaczynamy od ostatniego, który widzi 99 czapeczek i jedziemy po kolei aż do pierwszego.

Myślę, że dość dobitnie zaznaczyłem, że odpowiadają od setnego po kolei (99, 98, 97 itd.) aż do pierwszego.
Powiedzmy to sobie szczerze - nie dojdziecie chyba do rozwiązania zagadki z krasnalami, mimo, że Mardok podał podobną zagadkę; a oto prawidłowa odpowiedź: Jeżeli będą postępować zgodnie z pewną zasadą, na pewno da się ocalić 99 krasnali, ten ostatni krasnal, który ma odpowiedzieć jako pierwszy, ma 50% szans na przeżycie. W najgorszym przypadku zginie 1 krasnal. Co do zasady: jeżeli ktoś jest ciekawy jaki system należało znaleźć to pisać na PW, odpowiem.

Kiedyś w szkole robiłem to zadanie z szalkami, ale nie musiałem wskazywać, czy jest lżejsza, czy cięższa (mogę tylko wskazać wyróżniającą się).
Zapisane
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #17 dnia: Grudnia 19, 2008, 08:10:18 pm »

(O O O O | O O O O)  O O O O   Najpierw ważymy te 4 na 4 i jeśli będą równe to idziemy do A, a jeśli nie to do B   
                                                                                                               
A:
Ważymy to co zostało  O O O O   O O O O  (O O|O O)                                                                                                                                   
I ważymy te dwa po cięższej stronie O O O O   O O O O   O O (O|O)                                                                                     

B:
To samo co w A Tylko ważymy te kulki po cięższej stronie z pierwszego ważenia

Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Grudnia 19, 2008, 08:30:28 pm »
Modyfikuj wiadomość

Mardok ciągle nie wskazałeś, czy wyróżniająca się kulka jest lżejsza czy cięższa.
Zapisane
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #19 dnia: Grudnia 21, 2008, 10:12:55 pm »

To ja już nie wiem... Mam tylko zrobioną odpowiedź na zadanie jeśli kulka jest cięższa. Nie cięższa lub lżejsza.
W każdym razie mam nowe zadanie (wymyślił je pewien wykładowca matematyki na uniwersytecie w Barcelonie)

Matka jest starsza od dziecka o 21 lat. Za 6 lat będzie od niego 5 razy starsza. Gdzie jest Ojciec?
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
CoobaCom
Level 3-2
*
Wiadomości: 32


Kto stoi w miejscu, ten się cofa.


« Odpowiedz #20 dnia: Grudnia 21, 2008, 11:31:38 pm »

Do powyższego...

Z równania mi wyszło, że dziecko ma -3/4 roku, więc przyjdzie na świat za 9 miesięcy. Z tego wychodzi, iż ojciec jest w tej chwili na matce.
Zapisane

You talkin' to me???

When you lose the one you wanted
Cause he’s taken you for granted
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #21 dnia: Grudnia 21, 2008, 11:37:30 pm »

Matka jest starsza od dziecka o 21 lat. Za 6 lat będzie od niego 5 razy starsza. Gdzie jest Ojciec?
Yyy... 21 lat świetlnych stąd?

Gotrek: analfabetyzm się szerzy...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2008, 03:14:58 pm wysłana przez Gotrek » Zapisane

Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #22 dnia: Grudnia 21, 2008, 11:43:47 pm »

Zagadka stara, oklepana, prosta. Na dobrą sprawę nie trzeba liczyć, wystarczy chwilę pomyśleć.
Odpowiedź: Ojciec dziecka jest z matką, prawdopodobnie w łóżku. W każdym razie - jest to moment poczęcia. matka ma w tej chwili 20 lat i 3 miesiące, dziecko urodzi się za 9 miesięcy, czyli w dniu jego narodzin matka będzie miała dokładnie 21 lat (swoją drogą - młoda ;P). Za 6 lat dziecko będzie miało 5 lat i 3 miesiące a matka 26 lat i 3 miesiące, czyli dokładnie 5 razy tyle.

Wskazówka:
Jeżeli ktoś nie wie jak policzyć - wystarczy rozwiązać układ dwóch równań:
x = y + 21
(x + 6) = (y + 6) * 5
gdzie x - wiek matki, y - wiek dziecka.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2008, 11:57:19 pm wysłana przez Negro » Zapisane

CoobaCom
Level 3-2
*
Wiadomości: 32


Kto stoi w miejscu, ten się cofa.


« Odpowiedz #23 dnia: Grudnia 22, 2008, 10:17:03 pm »

Małgosia ma teraz trzy razy więcej lat niż miał Jaś wtedy, kiedy Małgosia miała tyle lat, ile Jaś ma teraz. Kiedy Jaś będzie miał tyl lat, ile ma teraz Małgosia, to razem będą mieli 28 lat. Ile lat mają Jaś i Małgosia?
Zapisane

You talkin' to me???

When you lose the one you wanted
Cause he’s taken you for granted
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #24 dnia: Grudnia 22, 2008, 10:46:36 pm »
Modyfikuj wiadomość

m=3[j-(m-j)]
m+m+(m-j)=28
m=12
j=8
Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #25 dnia: Lutego 27, 2009, 09:30:47 pm »

W sumie taka zagadka obrazkowa: masz kilkanaście sekund na znalezienie wszystkich szczegółów różniących te 2 obrazki w tym linku. Ciężko to wyłapac, dlatego trzeba się cały czas uważnie przyglądać. Miłej zabawy :).

http://members.home.nl/saen/Special/Zoeken.swf
Zapisane
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #26 dnia: Lutego 28, 2009, 01:42:45 am »

Mhmm... Jakoś nie zauważyłem tych różnic.  :( :(
Zapisane

Winth
Level 4-3
*
Wiadomości: 75


Commence nullification of data link.


« Odpowiedz #27 dnia: Marca 01, 2009, 01:12:19 pm »

Bo ich tu nie ma. "Zoeken" to jeden z najpopularniejszych screamerów. Kruczek w tym, że oba obrazki są kompletnie identyczne, a po jakimś czasie po prostu wyskakuje krzywa morda z krzykiem. Devourer, wstydź się.
Zapisane

Yuki Nagato <3
Terror Drone
Level 3-2
*
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #28 dnia: Marca 03, 2009, 09:55:30 am »

Dobra trochę się pogubiłem...
To kto teraz zada zagadke? :D
Zapisane

Strony: 1 [2] Drukuj 
« poprzedni następny »