StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:03:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Offtopic
| |-+  Dyskusje dowolne (Moderator: oOldXman)
| | |-+  Za gatki
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Za gatki  (Przeczytany 13690 razy)
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« dnia: Grudnia 17, 2008, 07:43:21 pm »

Tutaj zamieszczajcie i odpowiadajcie na różna zagadki. Odpowiedzi pisać taką czcionką aby nie robić spoilera tym którzy jeszcze rozwiązują. Może ja zacznę:
Pewni trzej panowie postanowili się złożyć na winko za 30 zł. Poszli do sklepu i każdy dał po 10 zł, a gdy już wyszli sklepikarz dobre serce przypomniał sobie że winiacz był na przecenie i powinni byli zapłacić 25 zł. Posłał więc swego pierworodnego aby oddał im te 5 zł. Syn nie miał jak podzielić 5 zł na 3 osoby więc zabrał sobie 2 zł. a im dał po złotówce. Wynika więc że każdy zapłacił po 9 zł.
9zł x 3 + 2zł = 29 zł. a nie 30zł. Gdzie sie podziała brakująca złotówka?

Negro --> 1 punkt
CoobaCom --> 1 punkt
Rafikozor --> 3 punkty :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2008, 12:10:15 am wysłana przez Mardok » Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 17, 2008, 08:50:45 pm »
Modyfikuj wiadomość

Każdy zapłacił po 9 zł, z czego 2 powędrowały do chłopaka, 25 do sprzedawcy (9x3-2=25?). O co chodzi?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2008, 10:05:15 pm wysłana przez rafikozor » Zapisane
HiDie
Level 3-5
*
Wiadomości: 49


aka Av


« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 17, 2008, 08:53:47 pm »

Mieli 28zł do podziału, a nie 27, stąd nie dopisałeś 1/3zł dla każdego.
Zapisane

"Nie boję sie śmierci, byłem martwy przez miliardy, miliardy lat zanim się narodziłem i nie doznałem nawet najdrobniejszej niedogodności z tego powodu."
Mark Twain
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 17, 2008, 09:09:49 pm »

Rafikozor odpowiedział dobrze, a HiDie źle. Punkt dla Rafikozora! (Zapisz odpowiedź czarnym kolorem żeby inni nie czytali przez przypadek)

pewien Grecki Filozof został skazany na śmierć. Dano mu jednak szansę na życie. Postawione będą dwie urny a Włożone zostaną do nich dwie kulki. Czarna i biała decydować będą o jego losie. Czarna oznacza śmierć, a biała ocalenie. Jednak filozof dowiedział się iż Oszustwo zostanie użyte i dwie czarne perły niczym śmierć w kapturze będą leżeć w urnach. Czy to koniec? Filozof wyciągnął kulę i... Przeżył. Jak to możliwe? (nie użył niczego)

Wy też możecie pisać zagadki ofkorz :)
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
HiDie
Level 3-5
*
Wiadomości: 49


aka Av


« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 17, 2008, 09:38:10 pm »

2 czarne były w jednej urnie, wybrał tą drugą urne
Zapisane

"Nie boję sie śmierci, byłem martwy przez miliardy, miliardy lat zanim się narodziłem i nie doznałem nawet najdrobniejszej niedogodności z tego powodu."
Mark Twain
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 17, 2008, 10:13:37 pm »
Modyfikuj wiadomość

Brawo HiDie...
Połączyć kropki 4 odcinkami prostymi, nie odrywając ręki od kartki. Linie mają być zerowej grubości. Oczywiście wklejamy link, a nie obrazek...

Zapisane
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 18, 2008, 09:46:03 am »

HiDie odpowiedział źle :P W każdej urnie jest po jednej kulce. obie są czarne. Da się wygrać. (i nie widać w której urnie jest jaka perła)

A ten z kropkami już wysyłam.
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 18, 2008, 10:01:43 am »
Modyfikuj wiadomość

nie zaznaczać! <Więc widocznie białą kulę wyciągnął z gatek, wsadził do urny i ją wyciągnął.>

Mardok, gdzie ta Twoja odpowiedź na kropki?
Zapisane
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 18, 2008, 11:34:19 am »

Myślę :P A z urnami to trochę inaczej. Nie wykorzystywał niczego. To zagadka logiczna.


http://img368.imageshack.us/my.php?image=nowyobrazmapabitowami4.png


Król miał trzech mędrców: Wysokiego, Średniego i Niskiego. Aby sprawdzic czy rzeczywiscie są dobrzy wymyślił fortel.

- Słuchajcie moi mędrcy oto mam pięć szlafmyc: 2 czarne i 3 białe, każdemu z was nałożę jedną i każę zgadywać jaki kolor ma szlafmyca na jego głowie.

Król ustawił mędrców w kolejności: Niski, Średni, Wysoki, w ten sposób aby Wysoki widzial dwóch pozostałych, a Średni tylko Niskiego.

- Zgadujcie! - zakrzyknął.

Wysoki odpowiedział: nie wiem
Średni odpowiedział: nie wiem
Niski pomyslał i odpowiedział...

Pytanie: Co odpowiedział?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2008, 11:50:48 am wysłana przez Mardok » Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Grudnia 18, 2008, 01:26:22 pm »
Modyfikuj wiadomość

Co do kropek. Oczywiście spaliłem, bo nie napisałem, że nie można jeździć wielokrotnie po tym samym odcinku (przecinać można). Tego już można było się domyśleć, Mardok :P Wyszło na to, że jest żenująco prosta zagatka.

Jeśli chodzi o wysokiego, to jego ratowałaby tylko sytuacja, kiedy widziałby dwie czarne czapki. Wiedziałby, że ma białą. Ale kurczę widział chociaż jedną białą. Wiadomość "nie wiem" od wysokiego bardzo ucieszyłaby średniego, gdyby zobaczył czarną czapkę u niskiego (wtedy jego czapka musiałaby być biała). Ale jak na złość niski miał białą... To jakaś bajka dla karzełków z kompleksami?

No to podobne, znowu czapeczki, ale będzie więcej krwi. Znowu czarne i białe kolorki. I 100 "krasnoludków". Nakładamy im losowo czapeczki: albo białą, albo czarną. Stawiamy gęsiego tak, że ostatni widzi 99 pierwszych czapeczek, przedostatni widzi 98 czapeczek itd., a pierwszy nie widzi żadnej czapeczki (czyli żaden krasnoludek nie widzi swojej). Zabawa polega na tym, że każdy krasnal ma powiedzieć jedno słowo "czarna" lub "biała" określające kolor jego czapki. Nie może powiedzieć nic innego, nie może wykonać gestów, nie może modyfikować barwy głosu itd. - bez żadnego kombinowania: jedno słowo "czarna" lub "biała". Jeżeli zgadnie, jego życie jest ocalone, jeżeli nie, zostaje stracony. Zaczynamy od ostatniego, który widzi 99 czapeczek i jedziemy po kolei aż do pierwszego. Jaka jest możliwie najmniejsza liczba krasnali zagrożonych śmiercią? No i krótki komentarz...

A z tymi kulami to przesada, skoro są dwie urny, w których są dwie kulki, z czego dwie czarne to, gdyby losował z urn (choć w treści zagadki nie jest powiedziane, że kulka musi być wyciągnięta z urny, może być z gatek) to zawsze chwyci czarną, może ją sobie po drodze pokolorować na biało i pokazać. Ale kurczę z urny chwyci czarną...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2008, 02:00:40 pm wysłana przez rafikozor » Zapisane
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #10 dnia: Grudnia 18, 2008, 04:42:12 pm »

Chwyci czarną, ale uratuje się bo w drugiej urnie jest czarna. Wystarczy że swoją zakryje i każe sprawdzić drugą urnę
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
ODPOWIEDŹ DO ZAGADKI Z KULKAMI


A to z krasnoludami to chyba 50 może się uratować nie?
KRASNOLUDKI
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Grudnia 18, 2008, 05:16:07 pm »
Modyfikuj wiadomość

Cytuj
Filozof wyciągnął kulę i...
Skoro ją wyciągnął to jej kufa nie zakrył... no ale okey.

Jeżeli polecisz krasnalom co mają zrobić, to więcej niż 50 może czuć się spokojnie o własne życie. Tak więc Mardok bądź bardziej humanitarny, nie chodzi o liczbę 50. Gdybym napisał, ile krasnali na pewno przeżyje... to zagadka rozwiązałaby się sama. A tymczasem mogę blokować fajny topic :D

Podam jeszcze rozwiązanie zagadki z kropkami, o które mi chodziło. Czy ja gdzieś napisałem, że nie można użyć większej kartki?
http://img379.imageshack.us/img379/9025/image3367369a6b92ffd2b4ok1.jpg
Zapisane
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #12 dnia: Grudnia 18, 2008, 09:30:56 pm »

Mam. Statystycznie 75 powinno być uratowane gdy każdy krasnal o numerze nieparzystym (co drugi) będzie mówi co ma osoba przed nim. np. 1-szy powie że ten przed nim ma białą. I 1-szy będzie miał 50% na przeżycie, a drugi 100% i tak dalej :P
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Grudnia 18, 2008, 09:35:07 pm »
Modyfikuj wiadomość

Tak czy siak oznacza to, że tylko 50 krasnoludków może być pewna przeżycia. A to odpowiedź nieprawidłowa, więcej krasnali da się uratować.
Gotrek dobrze kombinował, tylko czemu on pisze do kosza?. Gotrek, pamiętaj, że niekoniecznie 50 czapeczek  jest białych, a 50 czarnych; te proporcje mogą być różne.
Zapisane
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #14 dnia: Grudnia 18, 2008, 09:43:32 pm »

Aha, ok. Myślałem że martwych :P
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
Strony: [1] 2 Drukuj 
« poprzedni następny »