StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 03:44:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft Area
| |-+  SCA - pytania i sugestie
| | |-+  Historia Ras
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Historia Ras  (Przeczytany 10087 razy)
Rohdegar
VIP
*
Wiadomości: 26


Corazon de fuego...


« dnia: Grudnia 13, 2008, 03:43:27 pm »

Myślę, że należałoby wzbogacić StarCraft Area o informacje na temat historii ras. Jak wiadomo StarCraft II ma zostać wydane w formie trylogii ze względu na rozbudowaną fabułę. Warto by zatem przypomnieć jak to się wszystko zaczęło.

Być może jest ktoś na forum, kto posiada wspomniany przeze mnie tekst w języku polskim i mógłby go udostępnić na potrzeby Kompendium. W przeciwnym wypadku mógłbym podjąć się zadania, przełożenia tekstu ze strony sclegacy.
Zapisane

"If there is anything You want, anything at all... Come to me. I will be Your Guardian Angel..."
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 13, 2008, 07:37:38 pm »

Właściwie każdy, kto ma oryginalną kopię SC (z polskiej dystrybucji) powinien takowe artykuły posiadać - wspomniane przez ciebie historie są zawarte w Instrukcji do SC. Dlatego też tłumaczenie było by głupotą i stratą czasu.
Zapisane

Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 13, 2008, 07:56:20 pm »

Co do historii to tutaj jest dość sporo:

http://sc2.pl/zerg,historia.html

http://sc2.pl/terran,historia.html

http://sc2.pl/protoss,historia.html
Zapisane
Lukin
Administrator
*****
Wiadomości: 108



« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 13, 2008, 10:03:07 pm »

Właściwie każdy, kto ma oryginalną kopię SC (z polskiej dystrybucji) powinien takowe artykuły posiadać - wspomniane przez ciebie historie są zawarte w Instrukcji do SC. Dlatego też tłumaczenie było by głupotą i stratą czasu.

Mam SC z Antalogii Blizzarda, a w instrukcji mam zaledwie po jednym akapicie opisu do każdego epizodu. Myślę, że tłumaczenie by się przydało.

Widzę, że jest na forum kilka osób, które chętni dodają tłumaczenia newsów. Jeśli macie chęci, to niedługo umieszczę wam dużo materiałów, które możecie przetłumaczyć i wysłać mi na PM lub na maila. Więcej instrukcji podam przy materiałach. Dziękuję za zainteresowanie :)
Zapisane
Kiko
VIP
*
Wiadomości: 91


SCA Graphic


WWW
« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 13, 2008, 10:24:41 pm »

Materiałów nigdy za wiele.
Devourer, tylko czy pozwolą nam to skopiować? :)
Zapisane

If I am silent then I am not real
Jak vip to vip :P
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 13, 2008, 11:02:29 pm »

Nawet nie myśl o kopiowaniu - w tekście właściwie nie ma polskich znaków. Jeszcze dziś mogę to wszystkim zainteresowanym wysłać w wordzie - po polsku, po korekcie.
Inna sprawa, że tekst jest de facto własnością Blizzarda, więc autorzy wspominanej stronki nie mają nic do gadania w tej sprawie.

Lukin - Do antologii nie dodają pełnej wersji instrukcji, ale możesz ją sobie ściągnąć z gram.pl (w formie pdf'a).
Zapisane

Rohdegar
VIP
*
Wiadomości: 26


Corazon de fuego...


« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 15, 2008, 07:20:38 pm »

Obecnie gra wydawana jest w seriach: "Antologia Blizzard" oraz "Platynowa Kolekcja". W obu przypadkach dołączona do gry instrukcja zawiera jedynie podstawowe informacje, brak w niej wspomnianej "Historii Ras". Dlatego też myślę, że warto zamieścić te materiały na stronie. Tym bardziej, że poza charakterystykami bohaterów, niewiele jest akcentów dotyczących fabuły. Skoro nie ma potrzeby ich tłumaczenia, sprawa wydaje się jeszcze prostsza.

To oczywiście tylko moja sugestia. Decyzja należy do zarządu SCA... tzn. autorów.
Zapisane

"If there is anything You want, anything at all... Come to me. I will be Your Guardian Angel..."
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 15, 2008, 08:03:08 pm »

Poprawka pierwsza:
Obecnie StarCraft wydawany jest tylko w jednej serii "Platynowa Kolekcja" pod tytułem "Antologia Blizzard".
Poprawka druga:
Skąd zdobyć pełną instrukcję do SC - patrz mój poprzedni post.
Zapisane

Kiko
VIP
*
Wiadomości: 91


SCA Graphic


WWW
« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 15, 2008, 11:04:39 pm »

Mimo wszystko, warto zamieścić ten tekst w formie elektronicznej :P.
Zapisane

If I am silent then I am not real
Jak vip to vip :P
Lukin
Administrator
*****
Wiadomości: 108



« Odpowiedz #9 dnia: Grudnia 16, 2008, 08:31:42 am »

Negro podaj linka do pełnej instrukcji, bo ściągnąłem nie to co trzeba, a właściwej instrukcji nie znalazłem.
Zapisane
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #10 dnia: Grudnia 20, 2008, 06:56:49 pm »

Żeby się zbytnio nie rozpisywać - wszystkich zainteresowanych odsyłam tu:
http://scarea.pl/index.php?strona=comment&id=22
Zapisane

Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »