StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 01:41:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Strategie i taktyki
| | |-+  Wydzielony: taktyka gry na battle.necie
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Wydzielony: taktyka gry na battle.necie  (Przeczytany 49984 razy)
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #45 dnia: Grudnia 06, 2008, 06:35:39 pm »

Przewagę hydr u przeciwnika można zniwelować np. Lurkerami, HT czy Tankami.  Umiejętności taktyczne i strategiczne liczą się na ogół przy podobnych poziomach gry, chociaż da sie pokonać taktycznie przeciwnika z lepszą mechaniką.
Zapisane
Gotrek
Administrator
*****
Wiadomości: 125



« Odpowiedz #46 dnia: Grudnia 06, 2008, 06:40:41 pm »

Krzysztof Kolumb to jednak dużo dzieci miał... wszystkie na nowo odkrywają Amerykę... szkoda słów... -.-'

Jak ktoś gra ZvZ Hydraliski, to życzę powodzenia. Będzie mu potrzebne. A te twoje tanki można Mutaliskami zniwelować. Czy ty naprawdę zakładasz, że przeciwnik da ci tępić swoje wojsko? Ludzie myślą, przewidują i boją się (dla twardzieli wersja "wyczuwają strach przeciwnika"), żadnej z tych rzeczy nie zasymuluje ci przeciwnik komputerowy, bo widzę, że cały czas do niego pijesz...
Zapisane

"Failing to prepare is preparing to fail".

"The last thing one knows in constructing a work is what to put first"
   — Blaise Pascal.

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości
   — Terry Pratchett.
MagiczneJadro
Level 5-5
*
Wiadomości: 189


Jeżeli chcesz do klanu SCA napisz na GG 10069945 !


WWW
« Odpowiedz #47 dnia: Grudnia 06, 2008, 06:48:53 pm »

No raczej w ZvZ gra się lingi + muty, hydry nie widziałem za często. Wystarczy wejść na BN i zagrać z 4 innymi graczami, (zergami oczywiście) i zobacz jak zagrają na Ciebie. ;)
Zapisane

Chcesz do klanu SCA? zgłoś się;)
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #48 dnia: Grudnia 06, 2008, 06:54:20 pm »

Czasem sie zdarzało, ale wiadomo, ze większosć idzie w Mutaliski. No wiadomo, ze mozna tanki Mutami zniwelować (można też Queenami, Guardianami...  ;D)
Ja tylko odpowiedziałem czym można skontrować przewagę liczebną Hydr. ::) Więc nie wiem o co pretensje. No chyba, że ma się np. produkcję 100 hydr na minutę, a przeciwnik robi w tym czasie z 15 jednostek typu zety, Dragoony, to wtedy może wysyłać wojsko na pałę bez żadnej taktyki, bo i tak wygra przewagą liczebną.

Nie pisze o komputerowych przeciwnikach tylko o żywych, w końcu  grałem na necie trochę.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2008, 07:47:29 pm wysłana przez Gotrek » Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #49 dnia: Grudnia 06, 2008, 07:08:45 pm »

Kurde, już mnie srogo wk**wiłeś. Odpuść sobie te Queeny i Guardiany, bo są to nieopłacalne jednostki! Zacznij oglądać repy i vody Zergów rodem z Korei, stolicy SC, a potem wypowiadaj się, że taka taktyka jest dobra, a taka zła. Noob to ktoś kto nie wiele umie grać, a wymądrza się najbardziej. Jesteś SROGIM NOOBEM.
Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #50 dnia: Grudnia 06, 2008, 07:09:48 pm »

Ty daj spokój tym biednym Guardianom, ok?

Najgorsze jest to, że w żadnym ze swoich postów nie powiedziałeś niczego konkretnego ani o nic konkretnego nie zapytałeś. Każda twoja wypowiedź, to przykład "z życia wzięty" jak można pokonać daną jednostkę/strategię. Metody, o których piszesz są błędne ponieważ myślisz o tym na zasadzie "Guardiany jako jednostka z dużym zasięgiem ataku mogą oflankować wroga i ściągać tanki". Zapomniałeś jednak o pewnym "małym" szczególe. Nie pomyślałeś, że Terran może cię zaatakować ZANIM dojdziesz do tych Guardianów. Tak wszystko teoretycznie można sobie rozpisać, ale w praktyce wiele rzeczy się nie sprawdza (vide Hydry w ZvZ). Po prostu trzeba trochę pograć, by zrozumieć zasady gry i ci to polecam (uprzednio jednak wyćwicz swoją mechanikę do znośnego poziomu i zacznij grać porządnie na ICC).
Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #51 dnia: Grudnia 06, 2008, 07:39:07 pm »

Boże ja tylko podałem przykład czym mozna ściągnąć ściagnąc tanki, nie napisałem, że Guardiany są konieczne. No coż wiadomo, że Tanki sa szybciej niż Guardiany, więc trzeba je niszczyć w inny sposób.
A na Iccupie to kilka razy zdażyło się, że przeciwnik zamiast mutów robił Hydry, które kontrowałem właśnie Lurkerami.
Nigdzie też nie napisałem, że o starcrafcie wszystko wiem, o multi wiem niewiele, bo niewiel grałem na necie..
Tropheus, czy ja cie kiedyś wyzywałem ? Jka cie denerwują moje posty to ich nie czytaj.
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #52 dnia: Grudnia 06, 2008, 07:50:19 pm »

Nie, nie wyzwałeś mnie, ale denerwuje mnie to, że ciągle gadasz o tych Guardianach, jakby one niby były jedyną drogą do wygrania.
A co do tej Twojej kontry w ZvZ lurami, to tylko przez przypadek, bo nie wiedząc, że w ZvZ gra się mutaling, udało Ci się obronić rusha. Jakbyś zagrał standart, to by Cię koleś zjadł, bo hydry są wcześniej niż muty.

Dobra, przepraszam. Może rzeczywiście przesadziłem. Na swoje usprawiedliwienie powiem tyle, że mam dziś strasznie ch*jowy dzień i wszystko mnie denerwuje. Ale nie mam zamiaru cofnąć "srogiego nooba".
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2008, 08:01:36 pm wysłana przez tropheus » Zapisane

HiDie
Level 3-5
*
Wiadomości: 49


aka Av


« Odpowiedz #53 dnia: Grudnia 06, 2008, 07:51:34 pm »

Boże ja tylko podałem przykład czym mozna ściągnąć ściagnąc tanki, nie napisałem, że Guardiany są konieczne. No coż wiadomo, że Tanki sa szybciej niż Guardiany, więc trzeba je niszczyć w inny sposób.
A na Iccupie to kilka razy zdażyło się, że przeciwnik zamiast mutów robił Hydry, które kontrowałem właśnie Lurkerami.
Nigdzie też nie napisałem, że o starcrafcie wszystko wiem, o multi wiem niewiele, bo niewiel grałem na necie..
Tropheus, czy ja cie kiedyś wyzywałem ? Jka cie denerwują moje posty to ich nie czytaj.
Wyjaśniając Ci :)
Ty się pytasz, inna osoba się produkuje - chce jak najlepiej. A Ty i tak przy swoim obstajesz nawet nie dorzucając jakiś argumentów popierających. Czyli niepotrzebnie się narobiła ta osoba odpisując Ci.

1. Hydry lepiej kontrować Cracklingami (Zerglingi ulepszone). Oszczędzasz wtedy gaz, który możesz bardzo dobrze przeznaczyć na szybką zmianę taktyki.
2. Gdybając tak jak Ty, to Tanki można zniszczyć wszystkimi jednostkami atakującymi ziemne cele.

Zapisane

"Nie boję sie śmierci, byłem martwy przez miliardy, miliardy lat zanim się narodziłem i nie doznałem nawet najdrobniejszej niedogodności z tego powodu."
Mark Twain
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #54 dnia: Grudnia 06, 2008, 07:53:31 pm »
Modyfikuj wiadomość

Kiedy piszesz "Opp zagrał hydry w ZvZ" inni uzytkownicy czytają "Grałem z totalną lamą, która nawet nie wiedziała które jednostki są skuteczne w ZvZ". Ja mogę i Archonami zagrać na Terrana, ale jeżeli napiszę to  na forum to, że się tak wyrażę, "nikogo nie wzbogacę" - gracze SC mają inne problemy niż zastanawianie się, czy hydry kontrować lurkerami, bo już xx razy skopali tyłek noobom, którzy stawiali HydraliskDen w ZvZ. I wyobraź sobie, budzi to w nich negatywne emocje (i tropheus nazwał Cię po imieniu). Jak nie chcesz wzbudzać agresji, nie pisz takich filozoficznych postów.
Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #55 dnia: Grudnia 06, 2008, 09:12:07 pm »

To już każdy, kto używa Hydr w ZvZ to jest lama ? Często później też przechodził do mutów.
Co do Guardianów, to nie pisałem, że jest to jedyna dorga do zwycięstwa, za dużo kontr jest na nie żeby je często stosować (sztormy, Irradiate, Goliaty, wszelkie lotnictwo). Na ogół tylko na słabych przeciwników działa taktyka z Guardianami. Swoją drogą chyba wszystkie standardowe buildy to naśladownictwo gier koreańczyków, jeżeli jakiś Jeadong czy inny wymyśliłby skuteczny build z Guardianami to pewnie byście zmienili zdanie  :P.
 Każdy z was musiał być przez pewien czas na poziomie D i swoje w d**ę dostać  ;) ale raczje nie chciałbyć wyzywany od lam i noobów. A teraz co ? Zapomniał wół jak cielęciem był ?
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #56 dnia: Grudnia 06, 2008, 09:16:43 pm »

LOL, chodzi o to, że inni gdy byli na poziomie D, nie stawiali się nad graczy lepszych i bardziej doświadczonych wymądrzając się i "obalając" metody dawno już sprawdzone przez Koreańczyków. A owszem pro wymyślają różne strategie oparte o jednostki takie jak Guardian, ale oni robią to z głową, tak by było to skuteczne, a nie "gdybają" tak jak ty. Więc polecam ci posłuchać tego, co mówimy, a nie ciągle obstawiać przy swoim. oO
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #57 dnia: Grudnia 06, 2008, 09:46:32 pm »

Lol. Ja ciągle jestem na poziomie D, a nie mówie, że push Terrana jest imba, bo czsasem uda mi się go rozbić. Guardiany są stosowane TYLKO I WYŁĄCZNIE, jeżeli nie przechodzisz w lury grając 2 hatch muty, pod warunkiem, że wyharrasowałeś przeciwnika. W innym wypadku Guardiany nie są skuteczne. Poza tym takie teorie to już Koreańczycy wprowadzali w życie. Jakbyś jeszcze nie wiedział, to Koreańczycy (zwłaszcza Ci pro) grają po 10 godzin dziennie w Starcrafta o duże pieniądze (liczone w setkach tysięcy $). Więc grając tyle, mają czas na wymyślanie nowych zagrań, udoskonalanie starych buildów, które potem wykorzystują niekoreańce :P.
Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #58 dnia: Grudnia 06, 2008, 09:55:18 pm »

Poza tym na niektórych mapach te Guardiany mają szerokie zastosowanie w ZvP. Chodzi mi o takie mapy, gdzie jest dużo klifów i można zrobić 6 Guardianów, by harasować expy znad klifu. Zwróć uwagę, że jest to TYLKO forma harrasu - jednostki te nie są używane we właściwym ataku, jak ty proponujesz.
Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #59 dnia: Grudnia 06, 2008, 10:19:55 pm »

No czasem trochę przesadzałem (z klawiaturą czy stimpackiem). W sumie do walki z D+ czy C- trzeba będzie podciagnąć dużo w grze. Cięzko rozbudowywać klika baz równocześnie i produkować duże ilości wojska. Chociaż Lurker rush czy Dark rush to jest dość dobra broń na  lepiej rozwijającego sie przeciwnika.
W sumie nie używam zbyt często Guardianów, bo po pierwsze daleka droga, żeby do nich dojść i nie zawsze przeciwnik pozwala na ich zastosowanie.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 Drukuj 
« poprzedni następny »