StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 07:35:08 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Strategie i taktyki
| | |-+  Wydzielony: taktyka gry na battle.necie
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 Drukuj
Autor Wątek: Wydzielony: taktyka gry na battle.necie  (Przeczytany 49757 razy)
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #90 dnia: Lutego 04, 2009, 09:34:18 pm »

Nadal umiem. ^^ AŻ TAK nie upadłem. :P Różne techniczne tricki nadal umiem wykonać, gorzej z ogólnym prowadzeniem gry (mało treningu).

Generalnie strącanie min jest dość proste - trzeba tylko wiedzieć, gdzie taka się znajduje.
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #91 dnia: Lutego 04, 2009, 09:44:22 pm »

No właśnie. Wystarczy wiedzieć, gdzie jest mina. Reszta jest juz łatwa (często mi wychodzi micro :P). W zasadzie, to wszystko robią goony, a Ty musisz tylko w dobrym momencie kliknąć hold xD.
Zapisane

Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #92 dnia: Lutego 04, 2009, 09:47:52 pm »

Devourer naprawdę, zostaw dla siebie te OCZYWISTE stwierdzenia, bo każdy jest w stanie wywnioskować (o ile nie wiedział wcześniej) to co mówisz. Połowę postów masz właściwie o niczym.

Czy ja wiem, teraz dopiero wywnioskowałem, wcześniej nawet nie zastanawiałem się nad tym, ze mozna rozwalać miny bez obsów. Ale dobra, w sumie też musze spróbować tak w najbliższych grach.

Trydium, a twoje ostatnie posty to co niby wnoszą ? Chodzi ci tylko, żeby mi za wszelką cenę dopier**lić.
Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #93 dnia: Lutego 04, 2009, 10:01:44 pm »
Modyfikuj wiadomość

Widzisz, jedni oglądają repki pr0 i się uczą a ty "zastanawiasz się". Kogo wzbogacisz swoimi filozoficznymi uwagami skoro wszystko jest na VODach/repach?
Co do otwarcia PvT - jest ich multum, wg mnie żadne otwarcie nie jest dominujące, ale można powiedzieć, że są bardziej i mniej bezpieczne... Oprócz 2Gare goon rush jest jeszcze DT rush, DT drop, 14Nexus, 1Gate into Observer, 1Gate into Reaver. Oczywiście widziałem więcej, ale mało popularnych wiec nie zapodaję... na początku najlepiej ćwiczyć te bezpieczne buildy imo.
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #94 dnia: Lutego 04, 2009, 10:04:48 pm »

Ja gram w PvT 1 gate goon exp (exp w połowie robienia sie 3 goona).
Zapisane

Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #95 dnia: Lutego 04, 2009, 11:12:38 pm »

Devourer naprawdę, zostaw dla siebie te OCZYWISTE stwierdzenia, bo każdy jest w stanie wywnioskować (o ile nie wiedział wcześniej) to co mówisz. Połowę postów masz właściwie o niczym.

Czy ja wiem, teraz dopiero wywnioskowałem, wcześniej nawet nie zastanawiałem się nad tym, ze mozna rozwalać miny bez obsów. Ale dobra, w sumie też musze spróbować tak w najbliższych grach.

Trydium, a twoje ostatnie posty to co niby wnoszą ? Chodzi ci tylko, żeby mi za wszelką cenę dopier**lić.
Mnie drażni to, że muszę czytać twój dialog wewnętrzny, głośne myślenie. Bo mniej więcej tak to wygląda. Dochodzisz do poprawnych wniosków i generalnie dobrze rozumujesz ale nie rozumiem po jaką cholerę zaśmiecasz tym forum? To, że miny da się rozbroić Goonami bez Obsa żadną tajemnicą nie jest. Tak samo widziałem miny rozbrajane Marine'sami bez detekcji i Hydrami bez Overlorda też się da :P Ja cię proszę, przestań klepać posty w stylu "No, na starcie mam 4 peonów to żeby szybciej zacząć muszę każdego wysłać do innego mineral banku, a w tym celu muszę poprawić moje APM i micro".
PS. Polecam ci korzystanie z UMS-ów treningowych, jest tego sporo.
Zapisane

rafikozor
Gość
« Odpowiedz #96 dnia: Lutego 05, 2009, 01:10:39 am »
Modyfikuj wiadomość

I tak bardziej sexy jest niszczenie min przez DT, a o atakowaniu zakopanych lurkerów kombinacją Reaver+Shuttle+Zealot albo Archon+Zealot nie wspomnę... Niewidzialne Wraithy bez obsa? Też nie problem:D Wystarczy użyć tłuściocha i kilka Corsairów. To dopiero klasa. Obs służy tylko do zwiadu (okey, to był żart).

A co do mikrowania - do tego potrzebna jest myszka, i do tego skonfigurowana; Devourer póki co nawet larw nie mikruje, więc nie opowiadajcie mu o mikro Hydra vs. mine.
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2009, 01:17:48 am wysłana przez rafikozor » Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #97 dnia: Lutego 05, 2009, 12:34:24 pm »

Chyba po to dział z taktykami, żeby się pytać  ::) Jak tak wszyscy wszystko wiedzą to może dział jest niepotrzebny ?
Mikro larwami ? Przecież jedyne co można zrobic z larwą to zmorfować w inną jednostkę. Chyba, ze to był żart.
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #98 dnia: Lutego 05, 2009, 01:10:01 pm »

Chodziło mu albo o larva trick opatentowany przez Jaedonga.

Albo - co bardziej prawdopodobne - o dołączenie larwy do grupy z Mutaliskami. Wtedy, jako że larwa nie może się specjalnie poruszać i znajduje się daleko od pola bitwy Mutaliski są pięknie zestackowane. :P
Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #99 dnia: Lutego 05, 2009, 01:35:19 pm »
Modyfikuj wiadomość

Patent nie patent, nie widziałem nigdy, żeby jakikolwiek Zerg nie korzystał z tego. Aż tu wczoraj obsowałem jeden meczyk z Devourerem i świat mi się zawalił...
Kiedy zaczyna się gra i minerały są po lewej stronie, budujesz drona z larwy, która jest najbliżej surowców. Potem dajesz każdej nowo narodzonej larwie komendę "stop" (sama larwa nie ma takiej komendy, musisz zaznaczyć larwę i overlorda i dopiero wcisnąć "s"), to sprawi, że larwy z prawej strony hatchery swoim tempem przejdą na lewą stronę i drony, które z nich wyprodukujesz wylęgną się bliżej surowców. Daje to jakąś dodatkową sekundę czasu zbierania surowców, a to już coś. I tak, do czasu zbudowania Poola nie masz co robić. Larwy zawsze przechodzą na lewą stronę, niezależnie od tego, gdzie są najbliższe surowce.
Tak samo jak się robi rusha, kasuje się drony, które są blisko minerałów, żeby Zerglingi miały bliżej do bazy oppa.

Euro - zmień ten avatar...
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #100 dnia: Lutego 05, 2009, 02:15:33 pm »

Co do larva tricka, to jednak miałeś na myśli ten od Jaedonga. ;P

Poza tym odkryłem, że niekoniecznie musi być to Overlord. Może być np. Drona. Hmmm...
Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #101 dnia: Lutego 05, 2009, 02:28:20 pm »

Tam to przegrałem, bo miałem za wolną rozbudowę i za słabe makro. Zreszta nie umiem grać z przeciwnikami na takim hardcorowym poziomie. Tylko czasami udawało mi sie pokonywać Terran pow. 1000 pkt na Icc. Potem już sie troche znudziła gra Zergiem, teraz gram Protossem, ale tutaj tylko z D- wygrywam. Chociaz po kilkudziesięciu winach już takich emocji nie ma jak przy pierwszych grach. Będę musiał się nauczyć lepszej gry Protossem i Zergiem, żeby zacząć wygrywać z lepszymi przeciwnikami, bo gra z D- już trochę przynudza.
Tej sztuczki nie znałem, moze następnym razem zastosuje.
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #102 dnia: Lutego 05, 2009, 02:37:54 pm »

LOL. 90% gier kończy się przez słabsze makro/mikro jednego gracza. :P
Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #103 dnia: Lutego 05, 2009, 03:52:21 pm »
Modyfikuj wiadomość

Właściwie to Devourer Mutalisków nie stackuje:D Więc obie opcje prawidłowe. Ale za to  jego APM wynosi już 73:D
Niech ktoś powie Devourerowi, żeby włączył AH (AntiHack), i odpalał grę przez IccLauncher z włączonym LANLatency... Naprawdę o wiele lepiej się gra.

Miło Xeron, że znowu masz inny avatar niż ja...
Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #104 dnia: Lutego 05, 2009, 03:58:43 pm »

Właściwie to Devourer Mutalisków nie stackuje:D Więc obie opcje prawidłowe. Ale za to  jego APM wynosi już 73:D
Niech ktoś powie Devourerowi, żeby włączył AH (AntiHack), i odpalał grę przez IccLauncher z włączonym LANLatency... Naprawdę o wiele lepiej się gra.

Miło Xeron, że znowu masz inny avatar niż ja...

A co zazdrościsz  :D? Miałem juz wieksz APM Zergiem - czesto ponad 80 - chyba rekordowo 93 w jakiejś grze ZvT. Protossem gorzej bo na ogół 50-60.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 Drukuj 
« poprzedni następny »