StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 11:09:44 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Strategie i taktyki
| | |-+  Fe PvP
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Fe PvP  (Przeczytany 4309 razy)
kinderbueno
Gość
« dnia: Maja 23, 2009, 09:50:49 pm »
Modyfikuj wiadomość

Czy moglibyście mi poradzić, jak się zachować, gdy przeciwnik gra FE z przejściem w 2gate w MU PvP, na mapie z rampą?
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #1 dnia: Maja 24, 2009, 03:43:45 pm »

FE? W jakim sensie? 8 Pylon, 13 Nexus? O takie FE chodzi?...
Bo jest milion sposobów na zagranie FE w PvP...

Tak więc proszę opisz problem dokładniej. Póki nie postarałeś się ze swoim postem, ja nie postaram się z odpowiedzią.
Zapisane
kinderbueno
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Maja 24, 2009, 07:25:46 pm »
Modyfikuj wiadomość

Milion? Myślałem, że to niestandardowe zagranie.
Gość zagrał tak, że chyba 13 probem nexusa zrobił, a potem przeszedł w 2gate'owe Zealoty.
Innym razem spotkałem się z tym, że grali ludzie FE takie jak na zerga, tzn. z dwoma cannonami i Nexus potem.
Jak grać przeciwko temu? Techować, rushować, czy też szybko Nexys stawiać?
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #3 dnia: Maja 25, 2009, 12:19:14 pm »

Zależy, jak ty rozpocząłeś. Jeśli zacząłeś 2 Gate, to możesz popróbować go zniszczyć na początku. Ja osobiście lubię robić double expa (szczególnie, gdy on gra cannony). No bo przecież on tymi swoimi cannonami/małymi wojskami cię nie zaatakuje, więc masz chwilę na zabezpieczenie 2 dodatkowych baz. Poza tym jeśli on gra BEZ cannonów, czyt. od razu przechodzi w 2 Gate Zealots, to możesz spróbować zagrać DT.
Zapisane
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #4 dnia: Maja 27, 2009, 12:08:44 pm »

Inny sposób - przemasować. Jeżeli wiesz, że przeciwnik gra fast expa to jest co najmniej 400 minsów za tobą, jeżeli gra jeszcze 2 cannony - co najmniej 800 minsów (2 x 150 + 100 za Pylon). Za taką kasę możesz mieć 8 dodatkowych Zealotów mniej więcej w tym samym czasie. Taka liczba (doliczają ze 3 jednostki uzyskane "normalnie" - czyli nie z"przewagi") bez problemu powinna poradzić sobie z Cannonami i ewentualnie 2-4 Zetami po stronie przeciwnej. Ważne by zrobić to szybko. Sprawdzone w praktyce - działa.
Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #5 dnia: Maja 27, 2009, 12:56:54 pm »

Też dobre, ale to bardziej ryzykowna akcja. Jak ci się nie powiedzie, to jesteś bardzo do tyłu. Dlatego massuj tylko wtedy, gdy jesteś pewny tego, że wygrasz. W przeciwnym wypadku double exp jest IMHO bezpieczniejszy.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »