StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:58:57 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Dyskusje ogólne
| | |-+  Brood War Remaster
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Brood War Remaster  (Przeczytany 21344 razy)
OldmansHQ
Level 2-3
*
Wiadomości: 15



« dnia: Marca 29, 2017, 03:52:08 am »

Hej Gwardio hej!

Niebawem Blizzard wypusci patch, ktory sprawi ze StarCraft i Brood War beda calkowicie darmowe, a w ciagu kilku miesiecy kolejny o wiele wieszy patch, ktory zmodernizuje cala gre. Poprawiona zostanie kompatybilnosc, jakosc rozgrywki online, grafika i inne elementy, ale sam w sobie gameplay pozostanie absolutnie nienaruszony. Znaczy Dragoony dalej beda sie o siebie obijac. Wiesc tak niesamowita, ze trachla mnie jak piorun, wiec pomyslalem, ze wyczolgam sie z wiecznego forumowego spoczynku i o to jestem. Cisza widze tutaj panuje, ale przedzej czy pozniej kazdego ucha dosiegnie i moze glod nostalgii zaburczy. Pradopodobnie, aczkolwiek nie koniecznie.

Na www.starcraft.com znajdziecie podstawowe informacje i interaktywne screenshoty, ktore swietnie obrazuja roznice w grafice.

Przez niska rozdzielczosc niektore elementy grafiki byly tak niejasne, ze nowi graficy musieli uzyc wyobrazni, zeby wypelnic te elementy nowymi szczegolami. To mnie sie nie podoba, bo wiekszosc tych szczegolow od zawsze wyobrazalem sobie inaczej. Ale to drobnostka, ogolnie gra wyglada pieknie! Zdecydowanie lepiej niz SC2. Najwiekszy dylemat jest z takimi rzeczami jak skroty klawiszowe czy liczba jednostek w oddziale. Dla mnie sercem StarCrafta jest kampania, chociaz lubie ogladac profesjonalne mecze, wiec niby nie jestem przeciwko tego typu zmianom. Z drugiej strony to juz nie bylo by to samo. Rozgrywka dawalaby inne odczucia. Jednego jestem pewny, starsznie bym chcial zeby ulepszyli edytor map. Znaczy, zeby dodali wiecej opcji w triggerach i wiecej dodatkow terenowych, chociaz rampy do gory nogmai. Chcialbym jeszcze wiecej informacji podczas obsowania gier, ale to juz jest potwierdzone.

Pozostaje tylko kupic confetti i fajerwerki. Co wy myslicie?

EDIT: Kurde. Wlasnie przyszlo mi do glowy, ze Helmowy Jar i inne UMSY tego pokroju juz nigdy nie beda takie same, kiedy juz bedzie widac, ze Ghosty trzymaja wielka giwere a nie luk :(.

EDIT 2: Chyba tylko ja tu jeszcze zagladam odswietnie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2017, 10:52:21 pm wysłana przez OldmansHQ » Zapisane

Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 07, 2017, 07:08:56 pm »

Widziałem zwiastun, nieźle. Mam tylko nadzieję, że nowa grafika nie wpłynie na wydajność (pomijając oczywiście komputery z czasów 1 SC typu 166 mhz i 16 ramu ;) ). SC2 chyba w ogóle nie optymalizują, zaczynałem od średnich ustawień i chodziło lepiej niż teraz na minimalnych. W tym trybie kooperacji jak tylko coś się więcej dzieje to już mam pokaz slajdów. I cena 3 dodatku ciągle za wysoka.

Zapisane
OldmansHQ
Level 2-3
*
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 07, 2017, 07:25:22 pm »

Widziałem zwiastun, nieźle. Mam tylko nadzieję, że nowa grafika nie wpłynie na wydajność (pomijając oczywiście komputery z czasów 1 SC typu 166 mhz i 16 ramu ;) ). SC2 chyba w ogóle nie optymalizują, zaczynałem od średnich ustawień i chodziło lepiej niż teraz na minimalnych. W tym trybie kooperacji jak tylko coś się więcej dzieje to już mam pokaz slajdów. I cena 3 dodatku ciągle za wysoka.
KTOS TU ZYJE! Gra dalej bedzie w 2D, z reszta jednym przyciskiem bedzie mozna przelaczac miedzy nowym a starym wygladem, wiec wydajnosc nie powinna sie jakos bardzo zmienic.

Wlasciwie nie wiem po co zacytowalem O_o, ciezko zeby bylo nie jasne do kogo mowie skoro jest nas tylko dwoje.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2017, 07:26:56 pm wysłana przez OldmansHQ » Zapisane

Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 07, 2017, 11:07:29 pm »

Co jakiś czas ktoś zagląda, wciąż mam forum w zakładkach. Zaskoczyło mnie, że już odpowiedziałeś na temat, myślałem, że będzie gdzieś za tydzień ;).

Z tego co czytam będą 2 wersje - zwykła darmowa do pobrania, która ma być niedługo i wersja płatna z nową grafiką latem. Mam tylko nadzieję, że cena nie będzie z sufitu - 20-30 zł optymalnie, no góra 50 zł.
Zapisane
OldmansHQ
Level 2-3
*
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 08, 2017, 03:01:31 am »

Po zatwierdzeniu sprawdzalem co pare godzin. Potem pare razy na dzien, a w koncu raz dziennie. Juz myslalem, ze nikt nie odpisze :<. Wydaje mi sie, ze sama poprawiona grafika bedzie kosztowac. Obilo mi sie o uszy, ze bedzie mozna za darmo grac. Chociaz prawde mowiac, nie doszukiwalem sie takich konkretniejszych szczegolow.
Zapisane

dunio1
VIP
*
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #5 dnia: Kwietnia 11, 2017, 08:09:58 pm »

KTOS TU ZYJE! Gra dalej bedzie w 2D, z reszta jednym przyciskiem bedzie mozna przelaczac miedzy nowym a starym wygladem, wiec wydajnosc nie powinna sie jakos bardzo zmienic.
O really? Ciekawe jakim cudem. Rozdzielczość będzie można zmieniać, a nie wygląd :P
Zapisane
OldmansHQ
Level 2-3
*
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #6 dnia: Kwietnia 12, 2017, 03:18:24 am »

KTOS TU ZYJE! Gra dalej bedzie w 2D, z reszta jednym przyciskiem bedzie mozna przelaczac miedzy nowym a starym wygladem, wiec wydajnosc nie powinna sie jakos bardzo zmienic.
O really? Ciekawe jakim cudem. Rozdzielczość będzie można zmieniać, a nie wygląd :P
Ze jak?!
Zapisane

tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #7 dnia: Kwietnia 13, 2017, 05:49:19 pm »

Ja żyję. Wersja 1.18 ma być darmowa.
Nie słyszałem o opcji przełączania grafiki. Za to wiem, że wersja z 98 i wersja HD mają być ze sobą w pełni kompatybilne.
Zapisane

OldmansHQ
Level 2-3
*
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #8 dnia: Kwietnia 13, 2017, 07:48:13 pm »

Jestem prawie pewny, ze uslyszalem o opcji przelaczania miedzy stara i nowa grafika od Peta Stilwella podczas jakiegos wywiadu z nim.
Zapisane

dunio1
VIP
*
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #9 dnia: Kwietnia 16, 2017, 05:18:47 pm »

Jestem prawie pewny, ze uslyszalem o opcji przelaczania miedzy stara i nowa grafika od Peta Stilwella podczas jakiegos wywiadu z nim.
Zmienisz sobie grafike jak wlaczysz druga wersje xD Nie ma takiej opcji, przeciez to nie jest możliwe technologicznie Lol xD

Co najwyżej będzie mozliwosc na oddalenie widoku jak w trailerze i tyle, oraz ustawienie wyższych rozdzialek
Zapisane
OldmansHQ
Level 2-3
*
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #10 dnia: Kwietnia 17, 2017, 05:21:08 am »

Jestem prawie pewny, ze uslyszalem o opcji przelaczania miedzy stara i nowa grafika od Peta Stilwella podczas jakiegos wywiadu z nim.
Zmienisz sobie grafike jak wlaczysz druga wersje xD Nie ma takiej opcji, przeciez to nie jest możliwe technologicznie Lol xD

Co najwyżej będzie mozliwosc na oddalenie widoku jak w trailerze i tyle, oraz ustawienie wyższych rozdzialek
Moze sie myle, ale wlasnie pamietam jaki zadowolony Stilwell byl, ze udalo im sie cos takiego osiagnac, dlatego ze bylo to wyzwanie technologiczne. Ale co tam, znajde to! A przynajmniej sprobuje. Jutro nie bede mial szansy... Po jutrze tez moge nie miec okazji... Moze po pojutrze. Koniec koncow, w ciagu kilku miesiecy dowiemy sie jak jest.
Zapisane

OldmansHQ
Level 2-3
*
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #11 dnia: Kwietnia 19, 2017, 06:37:02 pm »

https://www.youtube.com/watch?v=qBLv0qrDQcA&t 6:06

EDIT: Wypiscili patch. Nie podoba mi sie nowy Battle.net. Juz mi teskno do tych starych, zardzewialych, ciezkich przyciskow. "KLING" "KLANG" Za to w koncu nie pieprzy sie rozdzielczosc i kolory jak sie ma wiecej niz jeden ekran.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2017, 10:12:09 pm wysłana przez OldmansHQ » Zapisane

tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #12 dnia: Kwietnia 20, 2017, 07:11:17 pm »

Gdzie jest Der_Speeder? Czemu nie używacie polskich znaków diakrytycznych?
Nowy interfejs jaki jest każdy widzi. Kwestia przyzwyczajenia. Irytuje mnie za to fakt, że po znalezieniu gry i wpisaniu hasła wyskakuje info "Invalid password". I tak kilka razy, zanim uda się dołączyć. To mogliby ogarnąć.
EDIT. Jeszcze double posting. Speeder, przybywaj! :D
Zapisane

OldmansHQ
Level 2-3
*
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #13 dnia: Kwietnia 21, 2017, 02:21:27 am »

Gdzie jest Der_Speeder? Czemu nie używacie polskich znaków diakrytycznych?
Nowy interfejs jaki jest każdy widzi. Kwestia przyzwyczajenia. Irytuje mnie za to fakt, że po znalezieniu gry i wpisaniu hasła wyskakuje info "Invalid password". I tak kilka razy, zanim uda się dołączyć. To mogliby ogarnąć.
EDIT. Jeszcze double posting. Speeder, przybywaj! :D
Umysle dwa posty zrobilem. Ja czestu tu wchodze przez glowna strone gdzie nad newsami jest box z najbardziej... "swiezymi" tematami. Przy kazdym jest w nawiasie numer postow. Czesto zagladam na forum dopiero kiedy tam widze jakas zmiane. Editow tam nie widac. Poza tym, chetnie bym kozystal z polskich znakow gdybym mial polska klawiature. Przelaczanie jej w Windowsie, a potem w Chrome, zeby nie podkreslalo wszystkiego na czerwono, bardziej by to zbyt duzo roboty :<. Jak Ci jest potrzebny moderator to ja sluze pomoca :D.

Mnie irytuje MASA crashy. Mam nadzieje, ze sam Remaster bedzie lepiej dopolerowany, albo ze chociaz z czasem wszystko doprasuja. Zeby tylko nie zostawili tak tego :/.

Lepsze dekadenckie niz martwe forum! Nawet rzymianie tak uwazali!

Nie wiecie moze czy mowili cos o ulepszeniach w kwestki mapmakingu?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2017, 02:24:03 am wysłana przez OldmansHQ » Zapisane

tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #14 dnia: Maja 03, 2017, 02:31:46 pm »

https://www.youtube.com/watch?v=qBLv0qrDQcA
No to myk, wszystko z pierwszej ręki :D.
Zapisane

Strony: [1] 2 3 Drukuj 
« poprzedni następny »