StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:53:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  Zmiana rozdzielczości
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Zmiana rozdzielczości  (Przeczytany 16913 razy)
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« dnia: Lutego 24, 2015, 02:22:54 am »

Chciałem sobie zagrać w SC.BW i mi się rozdzielczość skopała - po odpaleniu włączyło mi się jakieś autojustowanie i rozciągnęło obraz na boki i w górę - teraz wszystko jest za duże, za szerokie i jeszcze ścina nieco górę, przez co nie widzę ile mam surowców i jednostek kontroli. I nic nie mogę zmienić, ew. ustawic launcher w oknie, ale to kiepskie jest.
W SC nie ma chyba opcji ustawienia rozdzielczości i nie mogę nic przestawić. Przypiszczam, że nowy Iccup Launcher coś namieszał, tylko że w nim nie widze żadnych opcji ustawiania rozdzielczości.
Zapisane
Gotrek
Administrator
*****
Wiadomości: 125



« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 24, 2015, 01:23:46 pm »

Podstawowe pytanie: próbowałeś się bawić ustawieniami zgodności Windowsa typu  "uruchom w 640x480" i tak dalej? W ogóle jaki Windows?
Zapisane

"Failing to prepare is preparing to fail".

"The last thing one knows in constructing a work is what to put first"
   — Blaise Pascal.

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości
   — Terry Pratchett.
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 24, 2015, 07:03:19 pm »

Windows XP. Ustawienia na uruchom 640x480 nic nie dają.
Zapisane
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 24, 2015, 11:30:00 pm »

Możesz też spróbować 'wyłącz kompozycje wizualne', popróbować ze zgodnością po kolei dla wszystkich Windowsów (mi to właśnie zadziałało przy Diablo 1, nie wiem jak  :D).
Jeśli nie zadziała to wiele więcej na XP się zrobić chyba nie da.
Może po prostu pobaw się ustawieniami ekranu i zapisz sobie ustawienia 'normlane' i 'starcraftowe', pozmniejszaj itp itd...
Zapisane

And that's to say "thank you".
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 25, 2015, 03:24:11 am »

Ustawiłem już. W zasadzie banalne, bo zamiast grzebania się w systemach trzeba było włączyć ustawienia w samym monitorze. Ustawiłem obraz na 4:3 i auto adjustment i juz jest normalnie. Wydawało mi się wcześniej, że to mi przestawi cały system na 4:3 i będę musiał przestawiać po wyjściu z gry, ale nie.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »