StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 06:15:39 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  Pytania dotyczaca Edytorów
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Pytania dotyczaca Edytorów  (Przeczytany 19609 razy)
Shine
Level 1-5
*
Wiadomości: 4



« dnia: Marca 24, 2014, 04:57:17 pm »

Witam.
Mam kilka frustrujących mnie pytań bez odpowiedzi. Mam nadzieję, że rozwiejecie wszelkie moje wątpliwości.

1. Czy istnieje program, dodatek lub nawet trick, który umożliwia tworzenie własnych bohaterów? Chodzi mi o to, czy można wybrać awatar lub nawet animacje (może być nawet bez tego), dać mu własne dialogi (gdy się na niego kliknie, każe coś mu zrobić etc.), nadać nazwę i tak dalej. Nie chodzi mi tutaj o edycje istniejących bohaterów/jednostek, bo to każdy zielony potrafi.

2. Tutaj nawiążę trochę do poprzedniego pytania. Jaki moglibyście polecić syntezator mowy, który najbardziej pasowałby właśnie do SC? Zależy mi, aby głos był jak najbardziej naturalny.

3. Czy da się ustawić  na UMS, aby jeden z "komputerów" był po naszej stronie?

Dodam tylko, że aktualnie używam StarEdita, więc proszę, aby odpowiedzi były związane z tym edytorem. Jeśli nie da się na nim, to którego mam ściągnąć i jak się z nim obchodzić?

Z góry dziękuję.
Shine
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2014, 04:58:31 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #1 dnia: Marca 25, 2014, 10:46:47 am »

Według mojej ograniczonej wiedzy, dodawanie zupełnie nowych bohaterów w ogóle nie jest możliwe w StarCraft (I). Co się tyczy sprzymierzonego komputera, raczej tak i chyba było to dość proste, ale od dawna niczego takiego nie robiłem. Nie wystarczy ustawić drużyn?
Zapisane
Tomphson92
Level 3-1
*
Wiadomości: 29


WWW
« Odpowiedz #2 dnia: Marca 25, 2014, 11:14:30 am »

Witam.

Jeśli chodzi o pytanie numer 1 i 2 to również nie znam odpowiedzi, ale wiem, że nie jest to proste i wiąże się prawdopodobnie z edycją plików w grze. Możesz poszukać odpowiedzi i dobrych programów na stronach typu "Campaign Creations". Za to odpowiedź na pytanie trzecie jest bardzo prosta. Aby komputer został sprzymierzeńcem gracza, wrogiem drugiego kompa etc, należy użyć triggera "Set Alliance Status", dostępnego w każdym edytorze.

« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2014, 04:59:07 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #3 dnia: Marca 25, 2014, 05:06:38 pm »

1. Czy istnieje program, dodatek lub nawet trick, który umożliwia tworzenie własnych bohaterów?

Bez wątpienia istnieją narzędzia do robienia dowolnych modów, ale ja takowych nie znam. A jeśli chodzi o ciebie, to zważywszy na trzecie z zadanych przez ciebie pytań, na razie darowałbym sobie takie zabawy. Raczkuj, zanim nauczysz się chodzić.

2. Tutaj nawiążę trochę do poprzedniego pytania. Jaki moglibyście polecić syntezator mowy, który najbardziej pasowałby właśnie do SC? Zależy mi, aby głos był jak najbardziej naturalny.

Jeśli chcesz, aby głos był naturalny, to jest tylko jedno wyjście - poszukaj wśród znajomych voice-actorów i daruj sobie syntetyzator. Głos z syntetyzatora nigdy naturalny nie będzie - wystarczy sobie takiego Ivona posłuchać.

3. Czy da się ustawić  na UMS, aby jeden z "komputerów" był po naszej stronie?

Facet, przecież ty w tym momencie pytasz o jedną z podstawowych funkcji edytora. Czytasz manual, zanim przychodzisz do ludzi z banalnymi pytaniami?
Oczywiście, że jest to możliwe - wystarczy triggerów odpowiednich użyć, typu Set Alliance Status.

Jeśli nie da się na nim, to którego mam ściągnąć i jak się z nim obchodzić?

Lepszy od StarEdita, a przy tym łatwy w użyciu, jest StarCraft X-tra Editor. Gdzie go znajdziesz? Na przykład TU.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #4 dnia: Marca 25, 2014, 06:38:12 pm »

Dać to się da wszystko, ale mniemam, że dodawanie nowych jednostek wykracza poza termin "tworzenie map".
Zapisane
Sprinter
Level 4-3
*
Wiadomości: 74



« Odpowiedz #5 dnia: Marca 25, 2014, 09:47:34 pm »

Tomphson92 Twoja opowiedz była krótka i treściwa.
SpeeDer jak chcesz odpowiadać to właśnie jak kolega wcześniej, swój sarkazm możesz zachować dla siebie.
 
Zapisane

!!!!!!!!!!!!!!!!!!Odpowiecie na mój apel - http://forum.scarea.pl/index.php?topic=483.0   ??!!!!!!!!!!!!!!!!!
Shine
Level 1-5
*
Wiadomości: 4



« Odpowiedz #6 dnia: Marca 28, 2014, 09:56:20 pm »

1. Czy istnieje program, dodatek lub nawet trick, który umożliwia tworzenie własnych bohaterów?

Bez wątpienia istnieją narzędzia do robienia dowolnych modów, ale ja takowych nie znam. A jeśli chodzi o ciebie, to zważywszy na trzecie z zadanych przez ciebie pytań, na razie darowałbym sobie takie zabawy. Raczkuj, zanim nauczysz się chodzić.
Właśnie dlatego zadaję takie pytania, aby zdobyć wiedzę. Jeśli coś jest dla mnie trudne, lub wymaga dużo czasu, to jestem w stanie się poświęcić. Nie zadawałbym takich pytań, gdybym nie był na to gotowy, prawda? Co do tego pytania, to znacie może jakieś poradniki, których mógłbym użyć aby przestać "raczkować"? Najlepiej byłoby w języku polskim.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2014, 03:40:19 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #7 dnia: Marca 31, 2014, 12:55:07 pm »

Właśnie dlatego zadaje takie pytania, aby zdobyć wiedzę.

Wiedzę ową mógłbyś z łatwością zdobyć samodzielnie, gdybyś raczył po prostu przejrzeć manual StarEdita. Albo obejrzał cudze mapki i kampanie i sprawdził, jak działają (ja nauczyłem się robić kampanie nie poprzez zadawanie pytań - chyba że o takie bardziej skomplikowane sprawy - tylko po prostu patrząc, jak inni robią mapki i biorąc z nich przykład). Tak więc na razie nie widzę tego "poświęcenia" - przychodzisz tutaj z pytaniem o rzecz banalną, samemu nic wcześniej nie zrobiwszy, ani nie spróbowawszy się tego samodzielnie dowiedzieć (choć to nietrudne).

Co do tego pytania, to znacie może jakieś poradniki, których mógłbym użyć aby przestać "raczkować"? Najlepiej byłoby w języku polskim.

Mówiąc "raczkuj" miałem na myśli to, żebyś się najpierw w ogóle nauczył posługiwać StarEditem. Najwyraźniej nawet tego jeszcze nie umiesz - ale już snujesz wielkie plany robienia nie tylko własnej kampanii, ale na dodatek modów i speechy własnej roboty. Facet, po co ci nowe jednostki, skoro triggerów jeszcze nie okiełznałeś? Wszystko po kolei.
Jeśli chodzi o poradnik, to możesz jeden taki znaleźć bez trudu właśnie na SC Area - stary, ale wciąż aktualny. Zdaje się, że było tam trochę miejsca poświęcone także modom.



SpeeDer jak chcesz odpowiadać to właśnie jak kolega wcześniej, swój sarkazm możesz zachować dla siebie.

Będę się uciekał do sarkazmu, jeśli sytuacja na to zasługuje. Tak jak teraz, gdy gość najpierw pyta o takie rzeczy, jak robienie modów do StarCrafta, a zaraz potem się przyznaje, że nie wie, co czego służą podstawowe triggery w edytorze. To trochę tak, jakbym ja prosił o jakieś porady odnośnie egzaminu sędziowskiego, a zaraz potem zapytał, co to za fraza "in dubio pro reo". Wiem, że w tym kierunku się (chyba) nie kształcisz, ale wierz mi - nawet nie chcę sobie wyobrażać, jakie pośmiewisko bym w ten sposób z siebie zrobił.
Albo kiedy ktoś zarzuca sequelowi brak zgodności z uniwersum, by po chwili się zdradzić, że w rzeczywistości to on sam nie wie o rzeczonym uniwersum dostatecznie dużo - i widzi brak zgodności tam, gdzie zgodność jest (ty już dobrze wiesz, o co chodzi).
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Sprinter
Level 4-3
*
Wiadomości: 74



« Odpowiedz #8 dnia: Marca 31, 2014, 02:53:37 pm »

Dowiedziałem się z Twojej wypowiedzi w jakim kierunku Ty się kształcisz.
Z krótkiego tekstu zrobiłeś sobie wycieczkę osobistą po mojej osobie, co znaczy że w jakimś tam stopniu jestem autorytetem dla Ciebie.  :)

Odpowiedzi na pytania powinny być treściwe, jak Ty napiszesz tonę swoich wywodów a wartościowego materiału masz tyle co w rządzie to wybacz, daj sobie spokój.
To forum jest martwe a jak już ktoś napisze, to przylatujesz Pan ze swoimi groszami rozpoczynając kłótnie czy pyskówki.
Powtarzam! Nie masz nic ciekawego i na temat do powiedzenia to zachowaj Pan sarkazm dla siebie.


Der_SpeeDer: poszło PW. A jak masz coś do mnie, to pisz prywatnie - bo sam zaczynasz tutaj kłótnię, niezwiązaną z tematem.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2014, 03:44:34 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

!!!!!!!!!!!!!!!!!!Odpowiecie na mój apel - http://forum.scarea.pl/index.php?topic=483.0   ??!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lukin
Administrator
*****
Wiadomości: 108



« Odpowiedz #9 dnia: Kwietnia 01, 2014, 02:42:07 pm »

Co do tego pytania, to znacie może jakieś poradniki, których mógłbym użyć aby przestać "raczkować"? Najlepiej byłoby w języku polskim.

Kurs StarEdita jest na SCA.
http://scarea.pl/index.php?strona=kurs
Zapisane
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #10 dnia: Kwietnia 01, 2014, 09:02:57 pm »

Ech... no przecież sam mu ten link podałem.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2014, 03:23:33 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »