StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:47:27 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  StarEdit - pytania
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: StarEdit - pytania  (Przeczytany 13148 razy)
Tomphson92
Level 3-1
*
Wiadomości: 29


WWW
« dnia: Stycznia 09, 2014, 05:42:10 pm »

Witam.

Mam jedno pytanie, na które znalezienie odpowiedzi samemu wymaga trochę zachodu, w związku z czym przybyłem z nim na forum.

Czy ktoś orientuje się, jak wygląda przyłączanie gracza "Rescuable" na mapie UMS dla kilku graczy sterowanych przez ludzi? Konkretnie chodzi mi o to, czy podczas gry w mapkę UMS dla przykładowo czterech graczy, każdy z nich może przejąć kontrolę nad jednostkami "Rescuable" , czy ich kolor pozostanie niezmienny i czy w konsekwencji po mapie mogą włóczyć się jednostki w jednym kolorze, kontrolowane przez kilku różnych graczy? Czy ktoś kiedykolwiek miał styczność z podobną sytuacją i może wie jak to wygląda?

Z góry dzięki za odpowiedź!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2014, 02:55:46 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 11, 2014, 12:09:45 pm »

Ja po prostu nie pamiętam, chyba najszybciej i najprościej byłoby po prostu zrobić to i sprawdzić...
Zapisane
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 12, 2014, 12:51:27 pm »

Każdy z graczy może przejąć te jednostki, kolor zostaje bez zmian. Jeżeli chcesz by tylko jeden gracz mógł je przejąć to jest taki skrypt set units as rescueable, coś w ten deseń. Nie pamiętam, czy jest w podstawowym StarEdicie, ale scmdraft czy StarForge nie gryzą ;).

Edit: Skrypr AI, żeby nie było nieporozumień^^
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2014, 10:22:25 am wysłana przez SirRaspberry » Zapisane

And that's to say "thank you".
Tomphson92
Level 3-1
*
Wiadomości: 29


WWW
« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 12, 2014, 01:40:32 pm »

Okey, wielkie dzięki za pomoc!
Zapisane

Tomphson92
Level 3-1
*
Wiadomości: 29


WWW
« Odpowiedz #4 dnia: Marca 03, 2014, 05:44:48 pm »

Witam ponownie,

Zgłaszam się na forum z dwoma kolejnymi pytaniami do wszystkich posiadających odpowiednią wiedzę i chęć, aby poświęcić mi chwilę czasu. Oto one:

1)     Korzystając z SCMDraft 2.0 starałem się wykorzystać niestandardowe kolory graczy na swoich mapach. Cztery pierwsze z nich [patrząc od góry] (Green, Pale Yellow, Dark Aqua i Tan) działają bez zarzutów zarówno na moich mapach jak i na mapach innych graczy, które posiadam (np. Zardona). Pozostałe kolory niestandardowe po uruchomieniu misji stają się pstrokato-różnokolorowe i nie działają. Korzystam z Windowsa 7 i nie zawsze udaje mi się uruchomić SC w normalnych barwach, jednak nigdy nie miało to wpływu na kolor jednostek, a przynajmniej dostrzegłem ten problem dopiero teraz. Pragnę zapytać czy spotkaliście się kiedykolwiek z podobnymi problemami? Czy może korzystanie z niestandardowych kolorów wymaga szczególnej troski, czy po prostu jest to wina systemu operacyjnego?


2)     Drugie pytanie dotyczyć będzie programu, który bezpiecznie i sprawnie będzie w stanie zabezpieczyć mapy. Wiem, że kiedyś na forum był poruszany ten problem, jednak było to dawno temu i odpowiedź nie jest dla mnie jasna. Zdaje sobie sprawę, że SCMDraft również posiada tą funkcję, jednak będę wdzięczny, gdy usłyszę jakieś opinie i poglądy oraz porady.

Pozdrawiam!
Zapisane

Tomphson92
Level 3-1
*
Wiadomości: 29


WWW
« Odpowiedz #5 dnia: Września 29, 2014, 12:25:58 pm »

Witam,

Mam (wydaje się) proste pytanie dotyczące pracy z SCM Draft 2.0.

Co muszę zrobić, aby zmienić limit jednostek na konkretnej mapie???

W ustawieniach "Profile Settings" mogę wprowadzić dowolną liczbę i zapisać opcję, ale czynność ta nie jest wystarczająca, gdyż liczba możliwych na mapie jednostek podczas gry nadal wynosi 1650.

Dzięki za odpowiedź!
Zapisane

Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »