StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 02:15:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft Area
| |-+  Forum - pytania i sugestie
| | |-+  Spam kont reklamowych
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Spam kont reklamowych  (Przeczytany 31515 razy)
nAiL
Administrator
*****
Wiadomości: 41



WWW
« dnia: Listopada 06, 2012, 07:34:02 pm »

Drodzy,

Co prawda stałem się nieaktywny na SCArea, ale zaczyna mnie martwić ilość nowych "userów", którzy w stopkach mają linki reklamowe. Nie mam nic przeciw reklamie, ale to już lekka przesada. Powstają nowe konta, pojawia się kilka wpisów w czasami bardzo starych wątkach i na tym aktywność się kończy.

Niby fajnie, bo coś się dzieje, ale z boku wygląda to na śmietnik. Zróbmy coś z tym. Moja propozycja, to obserwacja tych kont i w wypadku braku aktywności przez dłuższy czas (do ustalenia) ich usunięcie.

Dajcie znać co o tym myślicie.



Zapisane

Once you get locked into a serious drug collection, the tendency is to push it as far as you can.
Gantar
Level 5-1
*
Wiadomości: 101



« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 06, 2012, 07:49:28 pm »

Jak najbardziej popieram. Ale myślę, że wypadało by poczekać choć parę tygodni aby sięgnąć po takie kroki ;]
Zapisane

"W okopach nie ma ateistów..."
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 06, 2012, 08:03:34 pm »

Moze po prostu usuwać tylko konta typowo reklamowe. I bedzie ok.
Zapisane
Gotrek
Administrator
*****
Wiadomości: 125



« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 06, 2012, 08:08:32 pm »

Odpowiedni wpis został już dodany do regulaminu, z tym że sama obecność reklam w stopkach nie jest wystarczającym powodem do bana lub usunięcia konta (a jak ja chciałbym swoją stronę upublicznić?)
Zapisane

"Failing to prepare is preparing to fail".

"The last thing one knows in constructing a work is what to put first"
   — Blaise Pascal.

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości
   — Terry Pratchett.
nAiL
Administrator
*****
Wiadomości: 41



WWW
« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 06, 2012, 11:31:22 pm »

A kto mówi o zakazie reklamy? Tak jak sam powiedziałeś - może ktoś chce promować swoją stronę/sklep/firmę. Ja z tym nie mam problemu.

Inna sprawa jeżeli od kilku dni powstają konta na "15 minut" - parę dość logicznych wpisów (mniejsza o to ile wnoszą) i cisza... koniec.

Kilka kont już skasowałem, bo ewidentnie chodziło o samą reklamę. Resztą zajmę się na dniach - jak tylko czas pozwoli. Ewentualnie HF :-)
Zapisane

Once you get locked into a serious drug collection, the tendency is to push it as far as you can.
Gotrek
Administrator
*****
Wiadomości: 125



« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 07, 2012, 01:22:25 am »

Nawet gdy na chwilę obecną "ewidentnie" chodzi o reklamę, to wolałbym, żeby nie usuwać kont bez chociaż jednej uwagi. Dać ostrzeżenie, poczekać, zawyrokować. Tak ja bym to widział.
Zapisane

"Failing to prepare is preparing to fail".

"The last thing one knows in constructing a work is what to put first"
   — Blaise Pascal.

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości
   — Terry Pratchett.
nAiL
Administrator
*****
Wiadomości: 41



WWW
« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 07, 2012, 04:42:10 pm »

Gotrek sprawdź proszę nowy wątek Witam. Chcesz to tolerować, bawić się w ostrzeżenia? Kogo chcesz ostrzegać, skoro nikt się na te konta nie loguje. Moim zdaniem wystarczającym ostrzeżeniem jest TEN wątek.

Na takie zachowanie jest tylko jedna odpowiedź - usunięcie konta. Ktoś robi sobie śmietnik z forum, które swego czasu było naszym domem. Mi się to nie podoba, ale szanuję Twoje zdanie, więc... dalej będę Cie przekonywać ;-)


Der_SpeeDer czekam też na Twoją ocenę sytuacji.
Zapisane

Once you get locked into a serious drug collection, the tendency is to push it as far as you can.
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #7 dnia: Listopada 07, 2012, 05:31:40 pm »

W obecnej sytuacji natychmiastowe kasowanie takich kont wydaje się oczywiste, ale my przecież nie chcemy z tego robić reguły. Będziesz umiał w każdej sytuacji ocenić, kto śmietnik robi rozmyślnie, a kto z głupoty?

Mimo wszystko, na tym forum obowiązują jeszcze jakieś zasady, a i my musimy się trzymać regulaminu. Jak chcesz wprowadzić taką zasadę, żeby pozbyć się kont spamerskich, a jednocześnie nie wywalić tak bez ostrzeżenia kogoś, kto mógłby jeszcze normalnie tutaj rozmawiać?

Póki co, stosuję mniej radykalną metodę - kiedy widzę takie krótkie, jednolinijkowe posty, niewnoszące nic do tematu, po prostu je usuwam. Trójka "użytkowników", która sie przedstawiła w temacie "Hejka", napisała też swoje posty gdzie indziej - teraz są już w koszu. Aha - i proponuję, aby takie posty również z kosza usuwać, aby ślad po nich żaden nie pozostawał. Swego czasu był istny zalew botów - ich posty też kasowałem i z tematów, i z kosza.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Gotrek
Administrator
*****
Wiadomości: 125



« Odpowiedz #8 dnia: Listopada 07, 2012, 06:18:54 pm »

Z góry uprzedzam, że nie przeczytałem całych waszych postów.

Nie jestem pewien czy dobrze się zrozumieliśmy, to konta na 90% skasuje się tak czy siak. Ale to nie wścieklizna, nie ma takiego pośpiechu...

W ogóle cała sprawa mnie interesuje, że tak powiem... zawodowo. Wszyscy mają różne IP (pomysł jak to sprytnie banować?), a jedno z nich jest ewidentnie adresem z akademika Politechniki Wrocławskiej... brakuje tylko numeru pokoju :P

Reasumując: trochę cierpliwości.

Update: usunąłem co nieco kont, także za łamanie starych punktów regulaminu. Zostawiły nowsze (zajmę się nimi w okolicy weekendu, proszę ich nie usuwać) i 2-3 dające nadzieję.
Zapisane

"Failing to prepare is preparing to fail".

"The last thing one knows in constructing a work is what to put first"
   — Blaise Pascal.

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości
   — Terry Pratchett.
nAiL
Administrator
*****
Wiadomości: 41



WWW
« Odpowiedz #9 dnia: Listopada 07, 2012, 07:45:54 pm »

Jak chcesz wprowadzić taką zasadę, żeby pozbyć się kont spamerskich, a jednocześnie nie wywalić tak bez ostrzeżenia kogoś, kto mógłby jeszcze normalnie tutaj rozmawiać?
Wydaje mi się, że wystarczy dodać wpis, który da zgodę na reklamowanie stron firm tylko dla kont, które aktywnie biorą udział w życiu forum. Co prawda trzeba wyjaśnić co oznacza "aktywne", ale na 100% takim zachowaniem nie jest wpis powitalny i 2-3 kolejne w dawno nie poruszanych wątkach.

Nie chcę wprowadzać zasady mało piszesz, znikasz. Chodzi mi tylko o to, żeby nie pozwolić na zalanie forum bezsensownym spamem. A w tym wypadku tak to wygląda.

Tak czy inaczej dzięki za reakcję, o to mi chodziło.
Zapisane

Once you get locked into a serious drug collection, the tendency is to push it as far as you can.
Gotrek
Administrator
*****
Wiadomości: 125



« Odpowiedz #10 dnia: Listopada 07, 2012, 08:18:34 pm »

Jak chcesz wprowadzić taką zasadę, żeby pozbyć się kont spamerskich, a jednocześnie nie wywalić tak bez ostrzeżenia kogoś, kto mógłby jeszcze normalnie tutaj rozmawiać?

Zalążek tego już dawno był - obowiązek napisania posta w czasie tygodnia od rejestracji. Dodatkowo obwarować to zastrzeżeniem, że to nie jest forum wszystkiego i nie można po prostu pisać w offtopicu. Posty typu "zgadzam się, gość 2 posty niżej ma rację" w wątkach bez ankiety też są nie na miejscu, to nie komentarze na onecie.

Ja nie jestem za wywalaniem bez ostrzeżenia, chociaż jak ktoś nie czyta regulaminu... Jak ktoś ma w ciągu 10 dni 2 posty w offtopicu, które nie mają nawet 4 zdań, to sądzę, że dużo nie stracił i może sobie porządne konto stworzyć w każdej chwili.

Reasumując: jak ktoś pisze najwyżej w offtopicu, ma krótkie posty nie wnoszące nic do tematu i reklamę w stopce, to kolejkujemy do przyszłej kasacji.
Zapisane

"Failing to prepare is preparing to fail".

"The last thing one knows in constructing a work is what to put first"
   — Blaise Pascal.

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości
   — Terry Pratchett.
nAiL
Administrator
*****
Wiadomości: 41



WWW
« Odpowiedz #11 dnia: Listopada 08, 2012, 11:54:13 pm »

Wiecie co... a może czasowo wyłączymy sygnatury lub możliwość stosowania linków w ich treści? Kolejne konta, kolejne IP.

Proszę o wasze zdanie na ten temat.


EDIT: Pozbyłem się url w 2ch profilach.
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2012, 12:03:39 am wysłana przez nAiL » Zapisane

Once you get locked into a serious drug collection, the tendency is to push it as far as you can.
Gotrek
Administrator
*****
Wiadomości: 125



« Odpowiedz #12 dnia: Listopada 09, 2012, 12:13:41 am »

Wiecie co... a może czasowo wyłączymy sygnatury lub możliwość stosowania linków w ich treści?

Czemu nie. Na próbę można. Zrobione.
Zapisane

"Failing to prepare is preparing to fail".

"The last thing one knows in constructing a work is what to put first"
   — Blaise Pascal.

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości
   — Terry Pratchett.
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #13 dnia: Listopada 24, 2012, 12:31:12 am »

Zawiadamiam, że mamy trzech nowych "użytkowników". Ksywy to terka84, ada.kmiec89 i Karinaaa.

Schemat ten sam, co poprzednio - parę postów w offtopicu, niewnoszących nic do tematu, a przy okazji (szczególnie w przypadku "użytkownika" Karinaaa) łamanie regulaminu. A terka84 wykazał/a (ktokolwiek to jest) się taką bezmyślnością, że w temacie z dowcipami wlepiła dokładnie ten sam kawał, co "użytkownik" jeden post powyżej. Dokładnie, w sensie widać, że użyto opcji kopiuj/wklej.
Nie ścierpiałem obecności tych śmieci na forum, więc posty powyrzucałem, po czym usunąłem je także z kosza. Ostały się jedynie "powitania" - ich też należy szukać w koszu.

Sam ich zbanować nie mogę, niech więc ktoś inny usunie konta, jeśli uzna to za stosowne.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Gotrek
Administrator
*****
Wiadomości: 125



« Odpowiedz #14 dnia: Listopada 24, 2012, 12:17:42 pm »

No i za co chcesz ich wywalić? Za dział offtopic? Jedno z tych kont, o ile dobrze pamiętam, to pisać rzeczywiście nie potrafi. Ale dwa pozostałe? Reklam i linków nie mają. Może by chcieli mieć, ale nie mogą.

Do usunięcia kont trochę bym poczekał. Posty możesz usuwać jak uznasz to za stosowne.
Zapisane

"Failing to prepare is preparing to fail".

"The last thing one knows in constructing a work is what to put first"
   — Blaise Pascal.

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości
   — Terry Pratchett.
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »