StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:21:19 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  Problem
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Problem  (Przeczytany 10088 razy)
Trus
Gość
« dnia: Października 02, 2012, 08:33:35 pm »

Witam, mam problem, ponieważ mam 2 komputery, router i piszę z takim pytaniem.
Czy jest możliwość gry przeciwko na 2ch komputerach (tzn. ja przeciwko mojemu bratu)?
Proszę o pomoc, z góry dzięki :)
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2012, 10:29:56 pm wysłana przez Gotrek » Zapisane
deimos0
Newsman
*
Wiadomości: 251


Light's champion in stronghold of darkness


« Odpowiedz #1 dnia: Października 03, 2012, 08:06:30 am »

Doprecyzuj przeciwko komu. ;) Jeśli przeciwko sobie - nie ma problemu, instalujesz na jednym komputerze oryginał, na drugim wersję spawn (albo wersję Monikon, czy jakąkolwiek posiadacie). Logujecie się na battlenet lub iccup, zakładacie grę i gotowe. ;) Jeśli będziecie mieli problem z założeniem gry, warto na routerze odblokować ruch na portach 6112 i 6113-6119. ;)
Zapisane

"There is no greater burden than choosing who to save" - Kamahl, Fist of Krosa
Minion
Level 1-4
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 20, 2012, 09:55:50 am »

O ile sobie dobrze przypominam, to istnieje opcja gry przez LAN, a nawet po kablu bezpośrednim. Pamiętam, że w zamierzchłych czasach graliśmy po kablu łączącym komputery bez pośrednictwa huba, wymagało to przelutowania jednej końcówki na kabelku sieciowym i ustawienia sztywnych parametrów IP. W przypadku StarCrafta wystarczy tylko ruszyć głową i pokombinować, bo internet do gry nie jest wcale potrzebny.
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2012, 06:18:11 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
deimos0
Newsman
*
Wiadomości: 251


Light's champion in stronghold of darkness


« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 21, 2012, 09:28:51 am »

LAN to druga możliwość - byle obydwa komputery były zaopatrzone w jakąś (zgodną pod względem dodatków i patchy najlepiej) wersję StarCrafta. :)
Zapisane

"There is no greater burden than choosing who to save" - Kamahl, Fist of Krosa
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 29, 2012, 11:57:58 pm »

Nie na wszystkich wersjach jest LAN przez UDP (najlepsza opcja do wyboru). Ale wystarczy ogarnąć ostatni patch (wchodzi na Europe i automatycznie spatchuje). Hub to urządzenie, które rozgałęzia port USB na kilka nowych USB (myślę, że chodziło Ci o switch).
Deimos, za dużo SC2 :D. Wyszedłbyś pan ze srebra. Uprzedzając pytanie, wyjdę ze złota jak będę miał kartę graficzną. Nawet dojdę panu do diamentu :D.
Zapisane

Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »