StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 10:16:52 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Strategie i taktyki
| | |-+  Terrańskie pancerne zagony...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 Drukuj
Autor Wątek: Terrańskie pancerne zagony...  (Przeczytany 33299 razy)
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #75 dnia: Stycznia 09, 2009, 11:16:02 pm »

Zauważ, że nawet jak przesuniesz te tanki kawałek bliżej, to i tak nic nie zdziałasz, bo masz dokładnie taki sam zasięg rażenia, co wróg. Na dodatek twoja inwestycja w BC jest bardzo kosztowna i zajmuje dużo limitu. Wróg mając więcej jednostek odzyska pole. GG. Ale faktem jest to, że najlepszym wyborem w TvT gdy jeden gracz ma wielką przewagę ekonomiczną jest zagranie BC.
Zapisane
Glymbol
Level 3-1
*
Wiadomości: 26


How can you challenge a perfect, immortal machine?


« Odpowiedz #76 dnia: Stycznia 09, 2009, 11:20:04 pm »

Battlecruisery były od dawna wykorzystywane w grze TvT. Szczególnie dobrze sprawdzają się w połączeniu z Siege Tankami. Jeżeli gra się przedłuża, BC jest dobrym sposobem na przeciwnika, a Goliathy słabo sobie radzą, kiedy dostają salwami Tanków za darmo :) .
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #77 dnia: Stycznia 09, 2009, 11:22:02 pm »

Na batki dobre są Wraithy :P. Zwłaszcza na cloack'u xD.
Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #78 dnia: Stycznia 09, 2009, 11:25:51 pm »

Battlecruisery były od dawna wykorzystywane w grze TvT. Szczególnie dobrze sprawdzają się w połączeniu z Siege Tankami. Jeżeli gra się przedłuża, BC jest dobrym sposobem na przeciwnika, a Goliathy słabo sobie radzą, kiedy dostają salwami Tanków za darmo :) .

Dokładnie mam to na myśli. Zwłaszcza, gdy gracze/gracz dysponują dużą ilością expów.
Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #79 dnia: Stycznia 10, 2009, 01:04:48 am »

Zauważ, że nawet jak przesuniesz te tanki kawałek bliżej, to i tak nic nie zdziałasz, bo masz dokładnie taki sam zasięg rażenia, co wróg. Na dodatek twoja inwestycja w BC jest bardzo kosztowna i zajmuje dużo limitu. Wróg mając więcej jednostek odzyska pole. GG. Ale faktem jest to, że najlepszym wyborem w TvT gdy jeden gracz ma wielką przewagę ekonomiczną jest zagranie BC.

To właśnie zauważyłem. W pewnym momecie nie mogłem się ruszyć nawet centymetr dalej bo jednostki od razu padały. Nic sensownejszego poza batkami i Yamato Gun mi nie przychodziło do głowy (TvT grałem na necie tylko parę razy, pierwszy raz to ja zatakowałem pierwszy, a nie przeciwnik, repa TvT nigdy nie widziałem).Co do przewagi, to on nie mógl za bardzo się ruszyć spod naturala, ja miałem całą planszę do dyspozycji. W sumie i tak starczył mi 1 exp. Chociaż jak oglądałem repa to i tak za mało pilnowałem, mógł zrobić jakiegoś mega dropa z duża ilościa jednostek w inne miejsce i zacząć budować expa i ustawic obronę. 

Wraithy chyba lepsze są niż Valkyrie do zwalczania  Batków. A gość kilka razy desperacko chciał mi zniszczyć Batki Valkyriami.
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #80 dnia: Stycznia 10, 2009, 09:43:07 am »

Można też robić dropy w pusha przeciwnika. Jest to o tyle sktueczne, że tanki przeciwnika same się rozwalą. Jak jest dużo golców, to po prostu zrobić więcej Dropshipów xD.
Zapisane

oo7.
Level 2-2
*
Wiadomości: 9



« Odpowiedz #81 dnia: Stycznia 17, 2009, 02:34:56 pm »

Dropy w TvT to podstawa, a BC to zabawa.
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #82 dnia: Stycznia 17, 2009, 02:47:57 pm »

Dobrze powiedziane. Bez dropów TvT jest wygrać trudno.
Zapisane

Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #83 dnia: Stycznia 17, 2009, 07:26:27 pm »

W tamtej sytuacji trzeba byłoby zrobić z 12 dropshipów i najlepiej dać Defensive Matrix, żeby udało się chociaż część wojska wyładować na te wrogie tanki. A może i 12 by nie starczyło, ciężko powiedzieć. Nie chciałem ryzykować utraty dużej ilości wojska. Zostają jeszcze lockdowny Ghosta na czołgi, ale było dość sporo Turretów. Nie wiem czy Ghosty dałyby radę zamrozić czołg, zanim zostałyby rozwalone. Więc tego też nie ryzykowałem.
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #84 dnia: Stycznia 17, 2009, 11:41:53 pm »

...

Niby czemu miałbyś stracić większość Dropshipów zwłaszcza, gdy twoja główna armia atakuje wroga?
Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #85 dnia: Stycznia 18, 2009, 01:58:24 am »

Bo Goliathy mają dużą siłę i zasięg, jak Carriera ściagają w 1-2 salwy, to co dopiero Dropshipa. Do tego jeszcze dochodza Turrety. Zresztą zrobic 12 dropshipów + jednostki do transportu - i raczej małe prawdopobobieństwo, że coś przeżyje. ::) I nie wiem, ile bym czołgów zniszczył. Poza tym jeszcze były wrogie czołgi na klifach (tam też były turrety). 
Poza tym nie mam prawie żadnego doświadczenia w walce TvT (nie oglądałem nigdy żadnego repa TvT, rozegrałem może z 10 partii na ICC TvT, z czego wygrałem tą jedną, później już TvT nie grałem).
Zapisane
Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #86 dnia: Stycznia 18, 2009, 02:55:00 am »

Wiesz co Dev? Powinni ci odłączyć internet, poważnie. Tłuczesz bzdury aż na sąsiednim osiedlu słychać brzdęk. Jak Goliathy mają ściągnąć Carriera jedną lub dwoma salwami to chyba musi być stosunek 1 Carrier do 4^x Goliathów O_o W twoich postach brak jest jakiejkolwiek elementarnej logiki czy obycia z grą. Mam wrażenie jakby wpadło tu jakieś dziecko neo-tp i próbowało się wszędzie wymądrzać jakich to on taktyk nie stosował ale nie zadziałało bo wróg miał czity. TvT i wróg założył ci containa? No dobra, jak już dopuściłeś do czegoś tak fatalnego to szarp go po bokach dropami bo wiadomo, że środek będzie obstawiony najbardziej. Wybijaj wrogowi expy i kalkuluj mu surowce na podstawie własnych.
Chcesz robić Ghosty na Tanki? No spoko, jeśli czujesz się jak Boxer to śmiało, ale poza nim jednym nie widziałem żadnego koreańskiego pro który by się na to odważył. No ale jak ty potrafisz sklonować abilitkę całej grupy w 0,01 sec to się nie krępuj. Inwestycja będzie udana i contain zjesz jak kajzerkę posmarowaną świeżym masłem. Ale jakoś mi się nie wydaje żebyś był w stanie to zrobić.
A co do BC, to ja bym powiedział, że ich produkcja pochłania zbyt wiele czasu. Lepiej dręczyć przeciwnika i zmuszać go do wydawania surowców na odnawianie jego linii Maginote'a. A jak pomimo twoich ataków on dalej będzie próbował pompować BC to ty dostawiasz Golców i masz już sporą przewagę. Możesz zajmować expy, wybijać bezkarnie jego expy itp.
I tak, w TvT żeby wiedzieć co gra przeciwnik używasz Skanera, po to jest.
Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #87 dnia: Stycznia 18, 2009, 11:33:15 am »

Dokładnie. Dlatego mówiłem, że BC robisz, jak masz przewagę ekonomiczną.

Devourer - może i wymyślisz jakąś kontrę na daną jednostkę, ale nie zastanowisz się, jak to się sprawdza w praktyce. :D
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #88 dnia: Stycznia 18, 2009, 12:11:59 pm »

A z tymi dropami to mnie śmieszy. 12 dropshipów i żaden nie doleci? Śmiech na sali. Ty chyba byś nimi chciał pojedynczo latać, a jak całą grupą, to chyba z każdego pojedynczo wypakowywać. 12 dropshipów to jest akurat taka ilość, która wleci wszędzie!


P.S. Znowu zaczynasz pieprzyć głupoty!
Zapisane

Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #89 dnia: Stycznia 18, 2009, 03:40:29 pm »

Wiesz co Dev? Powinni ci odłączyć internet, poważnie. Tłuczesz bzdury aż na sąsiednim osiedlu słychać brzdęk. Jak Goliathy mają ściągnąć Carriera jedną lub dwoma salwami to chyba musi być stosunek 1 Carrier do 4^x Goliathów O_o W twoich postach brak jest jakiejkolwiek elementarnej logiki czy obycia z grą. Mam wrażenie jakby wpadło tu jakieś dziecko neo-tp i próbowało się wszędzie wymądrzać jakich to on taktyk nie stosował ale nie zadziałało bo wróg miał czity. TvT i wróg założył ci containa? No dobra, jak już dopuściłeś do czegoś tak fatalnego to szarp go po bokach dropami bo wiadomo, że środek będzie obstawiony najbardziej. Wybijaj wrogowi expy i kalkuluj mu surowce na podstawie własnych.
Chcesz robić Ghosty na Tanki? No spoko, jeśli czujesz się jak Boxer to śmiało, ale poza nim jednym nie widziałem żadnego koreańskiego pro który by się na to odważył. No ale jak ty potrafisz sklonować abilitkę całej grupy w 0,01 sec to się nie krępuj. Inwestycja będzie udana i contain zjesz jak kajzerkę posmarowaną świeżym masłem. Ale jakoś mi się nie wydaje żebyś był w stanie to zrobić.
A co do BC, to ja bym powiedział, że ich produkcja pochłania zbyt wiele czasu. Lepiej dręczyć przeciwnika i zmuszać go do wydawania surowców na odnawianie jego linii Maginote'a. A jak pomimo twoich ataków on dalej będzie próbował pompować BC to ty dostawiasz Golców i masz już sporą przewagę. Możesz zajmować expy, wybijać bezkarnie jego expy itp.
I tak, w TvT żeby wiedzieć co gra przeciwnik używasz Skanera, po to jest.

A czy ty do ciężkiej cholery przeczytałeś ten temat i mój ostatni post uważniej ? Co znowu niby nielogicznego napisałem. Chyba oczywiste, ze Goliaty ściągają Carriery, gdy mają znaczna przewagę (inaczej przecież przegrają). Nie napisałem przecież, że oddział Goliatów ściaga taką samą liczbę Carów.
Miałem na myśli, że oddział Goli ściąga 1 Carriera jedną salwą, chodziło mi o siłę ognia tych jednostek  ::). Dalej, to nie przeciwnik założył mi containa, tylko ja jemu (czego też niedoczytałeś). I pisząc o tych dropach miałem na myśli TĄ JEDNĄ GRĘ, a nie ogólnie TvT. Przeciwnik miał tylko maina i naturala. I ja stałem pod jego naturalem, gdzie jak się łatwo domyślić tam skoncentrował praktycznie całą swoją armię. Co do szarpania bokami, to z lewej strony była woda (gdzie chyba raczej się dropa nie zrobi), a z prawej strony było wejście do jego maina (też obstawione) i klify (z turretami i czołgami).  Na upartego dało by się zrobić dropa od prawej strony maina (pomimo turretów), ale tam już raczej nie miał surowców (jako, ze ja już nie miałem w mainie).  Nie wiem jak by się skończył drop skierowany na tak skoncetrowane wojsko wroga, bo nigdy takiego dropa nie robiłem. Więc skąd mam wiedzieć jak sie skończy taka akcja, jeżeli nigdy nie widziałem podobnej ? Możliwe, że by się udało, ale nie miałem pewności, często między teorią a praktyką są duże róznice.
Co do Ghostów to tak teoretycznie pisałem, bez detektorów powinno być ok, ale przy detektorach nie wiem. W sumie nie pamiętam, zebym na Battlenecie kiedyś Ghosta użył. Skana używam praktycznie w każdej grze Terranem, żeby wiedziec co gra przeciwnik.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 Drukuj 
« poprzedni następny »