StarCraft Area Forum

Miejsce dla was => Replaye => Wątek zaczęty przez: Trydium w Lipca 13, 2009, 08:57:52 am

Tytuł: Modern PvZ
Wiadomość wysłana przez: Trydium w Lipca 13, 2009, 08:57:52 am
Otóż miałem ostatnio masę problemów z graniem przeciwko Protossom. Bezlitośnie dostawałem wciry High Templarów i ich Stormów a Archonów zawsze widziałem więcej niż mam włosów na głowie... Nie no żartuję, ale ostatnio PvZ ewoluowało (bynajmniej dla mnie) i praktycznie każdy Protoss gra obecnie FE. W związku z tym odwiedziłem wczoraj nieśmiertelne TeamLiquid i zagłębiałem się w obecne strategie przeciwko Protossom. Aby umożliwić innym Zergom na forum obejrzenie jak to działa "w praniu" zamieszczam replay. Gra może nie jest najwyższych lotów ale pozwala uświadomić sobie ile w SC daje porządny zwiad i harass.

http://www.karold.master.pl/SCrepy/modern_PvZ.rep
Tytuł: Odp: Modern PvZ
Wiadomość wysłana przez: sap w Lipca 13, 2009, 12:42:44 pm
W porządku, właśnie tak należy spacyfikować tossa. :J Wredny i agresywny styl gry kluczem do zwycięstwa, drop to też dobry pomysł. Byleby cię nie rozgrzmocił stormami.
7/10 za niezły przykład
Tytuł: Odp: Modern PvZ
Wiadomość wysłana przez: Rico w Lipca 13, 2009, 01:45:33 pm
Dobra gra, dam 6/10.

Protoss zrobił trochę błędów, widząc, że odjąłeś Dronki od gazu, powinien cofnąć 4-5 Probek by zablokować przejście twoim pierwszym Lingą, źle także postawił Gateway przez co lingi miały ułatwione zadanie. Bardzo spóźniony nexus i przerwane wydobycie miały ogromny wpływ na dalszą grę.

Trydium zagrałeś sprytnie wykorzystując jego błędy i gratuluje, bo trochę go upokorzyłeś w moim odczuciu.
Tytuł: Odp: Modern PvZ
Wiadomość wysłana przez: Trydium w Lipca 13, 2009, 08:58:11 pm
Na siłę opózniałem Nexa harrasując peonów a potem po chamsku zmusiłem go do zrobienia Cannona w mainie Burrowem, co przełożyło się na dalsze opóźnienie już spóźnionej ekspansji bo zrobił 3 Canony na wejściu ;)