StarCraft Area Forum

Offtopic => Dyskusje dowolne => Filmy => Wątek zaczęty przez: Winth w Maja 17, 2009, 12:31:05 pm

Tytuł: Star Trek (2009)
Wiadomość wysłana przez: Winth w Maja 17, 2009, 12:31:05 pm
Oglądaliście?
Musicie.
Dla mnie to definitywnie będzie jeden z najlepszych filmów 2009 roku.
Świetna akcja, utrzymany klimat Star Treka, dobre role aktorskie, świetna muzyka i efekty specjalne... może historia trochę naiwna, ale można na to przymknąć oko, bo sam storytelling jest doskonały. Mile się przy tym filmie bawiłem i chętnie jeszcze raz go obejrzę.  ;D
Tytuł: Odp: Star Trek (2009)
Wiadomość wysłana przez: CoobaCom w Maja 17, 2009, 04:22:38 pm
Z tego co słyszałem, to prawdziwi fani Star Treka są zawiedzeni, a cieszą się zjadacze popcornu... także sam nie wiem. Nie oglądałem, zamierzam jednak, tak samo Terminator: Salvation, ale obecnie filmy albo mają dobra fabułę, albo efekty specjalne, rzadko obie rzeczy naraz.

Ten Star Trek jest na pewno zupełnie różny niż serial i te 10 filmów. No ale skoro za reżyserię wziął się sam J.J. Abrams, to chyba warto.
Tytuł: Odp: Star Trek (2009)
Wiadomość wysłana przez: Winth w Maja 17, 2009, 06:26:42 pm
Cytuj
Z tego co słyszałem, to prawdziwi fani Star Treka są zawiedzeni, a cieszą się zjadacze popcornu...

Wiesz w czym problem? Tak jest z każdym fandomem. Nie każdego da się zaspokoić, a zwłaszcza fanboyów, którzy będą wrzeszczeć "RATUNKU J.J. ABRAMS GWAŁCI MÓJ ULUBIONY SZOŁ" przy byle jakiej zmianie (a fabuła filmu progresuje w ten sposób, że równie dobrze Kirk mógłby podejść do kamery i powiedzieć: "Hej, ty tam, idioto w dziewiątym rzędzie. Tak, ty. To zupełnie inna, świeża rzeczywistość, pozwalająca reżyserowi na trochę swobody, która wyjdzie na lepsze zarówno w Box Office, jak i w umysłach widzów. Nie podoba ci się, to wyjdź i przestań tak głośno żreć popcorn, chociaż i tak go nie słyszę - jestem kapitan Kirk i dźwięk mojej niesamowitości zagłusza to mlaskanie.") A sam film zawiera wiele nawiązań, mniej lub bardziej subtelnych, do oryginałów, i jest utrzymany w jego duchu.

A przed tym filmem miałem do czynienia z paroma odcinkami TOS, First Contactem, Voyage Home i Wrath of KHAAAAAAAAAAAN! Żaden ze mnie Trekkie, ale co nieco liznąłem (That's what she said).
Tytuł: Odp: Star Trek (2009)
Wiadomość wysłana przez: Negro w Maja 17, 2009, 09:17:41 pm
Widziałem dziś ten film. Co prawda - nie powalił mnie na kolana, choć ogląda się przyjemnie. Fabuła szczególnie skomplikowana nie jest, choć w jednym miejscu jest lekka nieścisłość (przynajmniej na mój gust). Z drugiej strony - jeżeli ktoś ogarnia starsze filmy/seriale na pewno będzie mu się łatwiej w to wszystko wgryźć, mimo iż znajomość ta konieczna nie jest. Ja ze starszych pozycji Star Treka pamiętam tylko Deep Space Nine, i to też przez mgłę, ale wydaje mi się, że film w dosyć ciekawy sposób pokazuje początki tego wszystkiego, całej tej historii - chociaż czy jest to zgodne z kanonem nie powiem, bo tak jak wspomniałem nic praktycznie już nie pamiętam.
Reasumując - film do obejrzenia, ze szczególnym wskazaniem na fanów Star Treka jak i Sci-Fi ogólnie. Ja osobiście bardziej czekam na Transformers 2.