StarCraft Area Forum

StarCraft + Brood War => Strategie i taktyki => Wątek zaczęty przez: Devourer w Stycznia 29, 2009, 11:11:43 pm

Tytuł: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Devourer w Stycznia 29, 2009, 11:11:43 pm
Jak w temacie, zrobiłem taką listę jednostek, które rzadko widuje się w grze. Ciekawy jestem czy stosujecie czasem któreś z tych poniższych jednostek i w jakich sytuacjach.
Zacznijmy od Protossa:
Scout - w sumie już było trochę o nim w innym temacie. Powinni go trochę ulepszyć, bo jest taki ni w pięć ni w dziewięć. Najbardziej irytuje brak pancerza na starcie, wysoka cena i słaba broń przeciw naziemna. W zasadzie jako tako może się nadać do zwalczania ciężkich jednostek latających: Devourerów, Carrierów czy Battlecruiserów. Chociaż oczywiście jest wiele lepszych metod bardziej opłacalnych. Mnie się czasem zdarza zrobić jakieś pojedyncze Scouty, ostatnio się nawet trochę przydały do dobijania Carrierów, jako, że nie miałem czasu na techowanie do swoich Carrierów.
Dark Archon - też rzadko się widuje. Ale tu się trochę dziwię, bo ma niezłe umiejętności. Maelstrom jest użyteczny przeciwko Zergom. Ostatnio często tego używam, na szybkie jednostki typu Zerglingi i Mutaliski się przydaje, do neutralizowania dropów powinno też być niezłe, tylko trzeba zdążyć unieruchomić Overlordy zanim wyładują wojsko. Grałem dość sporo ZvP, ale z wrogim Maelstromem się nie spotkałem ani razu (widziałem tylko raz na jakimś repie Koreańskim). Mind Control używam dość często w PvP, gdy przeciwnik gra Carriery. Ale trzeba mieć tutaj sporą grupę, aby to miało większe znaczenie strategiczne. Na Terrańskie Vessele DA się przydaje, nawet nie tyle Mind Control co Feedback.
Terran:
Ghost - czasami się go widuje na BN, właściwie tylko, gdy przeciwnik bawi się w atomówki. Ale one są raczej mało opłacalne, drogie, długo się budują, zużywają Sloty i szanse powodzenia są niewielkie. Już druga zdolność - Lockdown wydaje się bardziej użyteczna, ale ani razu się z tym nie spotkałem na BN. Sam gram mało Terranem i Ghosta chyba nie używałem ani razu.
Valkyria - w sumie ich oddział roznosi prawie każdą flotę, a widzi się je rzadko. Pamiętam, że raz je zrobiłem, gdy nie radziłem sobie z flotą Zergów. Czasem spotykam wrogie Valkyrie, ale z reguły zwiastują łatwego przeciwnika
Battlecruiser - tez widuje rzadko, chociaż ich duża liczba może sprawiać pewien problem. Najlepsze są chyba przy TvT do przełamywania linii Tanków, przynajmniej mi raz zapewniły zwycięstwo. W sumie to był jedyny raz kiedy ich użyłem, ale później już TvT nie grałem.
U Zerga:
Queen - w sumie już rzadko używam tej jednostki, bo z reguły nie ma na nią czasu. Jak już używam to na Terrana do ściągania czołgów, jak ich się zbierze za dużo i armia naziemna odnosi zbyt duże straty. Ensnare może być dobre na piechotę, ale jakoś zdarzyło mi się tego użyć może kilka razy. Parasite jest dość przydatne do zwiadu, kiedyś tego często używałem. Wrogie Queeny też się czasem spotyka, ale jakoś problemu z nimi nigdy nie miałem. Infekowanie Command Center jest dość dobre, bo jego neutralizacja zajmuje 2 razy mniej czasu, no i dostajemy możliwość produkcji Infested Terranów.
Infested Terran - z reguły jak już mam, to używam do niszczenia budynków, chociaż można je jeszcze puszczać pod Swarmem na wrogie wojsko. Wrogich IT nie spotkałem ani razu w kilkunastu grach TvZ jakie rozegrałem.

Negro: OGONKI!
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Pojotr w Stycznia 30, 2009, 09:06:30 am
Jeśli chodzi o Dark Archony to mylisz się sromotnie (to chyba nie jest odpowiednie słowo). Są dosyć często spotykane w PvZ (a przynajmniej były). Nawet imć Gotrek używał ich swego czasu. Zestawianie ich ze Scoutem czy choćby IT to gruba przesada... Maelstrom jest po prostu stworzony do utrudniania życia Ultraliskom  ;).

Co do Scoutów i Valkyrii to ich nieprzydatność wynika z błędnego założenia jakie Blizzard popełnił przy projektowaniu gry. Z pewnością liczyli na większy udział floty w grze wieloosobowej. Tymczasem jest ona praktycznie (poza Mutaliskami i Corsairami) nieobecna na polu bitwy. Stąd też wynika zupełna nieprzydatność jednostek powietrznych trudniących się jedynie niszczeniem wrażej flotylli (zwłaszcza przy takiej cenie).

Mógłbym się rozpisywać na temat całej reszty, ale zasada jest jedna: te jednostki są nieopłacalne (z wyjątkami naturalnie).
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Devourer w Stycznia 30, 2009, 09:59:39 am
Wiele razy grałem ZvP na Iccupie i chyba tylko raz widziałem 1 Dark Archona o ile dobrze pamiętam. Dlatego tą jednostkę tutaj wymieniłem, chociaż też uważam, że jest dobra.

Co do floty to trochę przesadziłeś. Wraithy nierzadko się spotyka w TvT, czasem nawet w TvZ. Oddział tego może narobić niezłego zamieszania, jeżeli zaskoczy przeciwnika. Carriery są chyba w co 3 pojedynku PvP, w innych grach też się zdarzają. Devourery mogą się pojawić jako kontra na Corsairy lub Carriery. Scourgy nie wymieniłeś, które występują bardzo często, Guardiany rzadziej, poza tym są jeszcze transportery, detektory, jednostki specjalne, które też w końcu fruwają ;). W zasadzie to w porównaniu do innych Rtsów  w Starcrafcie jednostki latające (ogólnie) odgrywają  bardzo duża rolę.

Pojotr: Staranniej pisz!
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: tropheus w Stycznia 30, 2009, 10:14:58 am
Ostatni DA, jakiego widziałem, był użyty przez Dreivena w meczu z Foskenem na WCG 2007. Od tego momentu już rzadko widywałem te jednostki. Ja sam ich dawno nie używałem, ale są bardzo skuteczne. Jak odpowiednio wcześniej przygotuje się upa do Maelstrom, to DA będą użyteczne, nawet bardzo.
Scouty są po prostu za drogie, tak samo z Valkyriami.
Swego czasu w TvT sam użwałem Ghostów z ich Lockdownem (no, a Dawka mnie nukami obracał :P). Może jego tanki były unieruchomione, ale ja nie miałem armii, żeby je zniszczyć xD.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Pojotr w Stycznia 30, 2009, 10:26:21 am
W zasadzie to w porównaniu do innych Rtsów  w Starcrafcie jednostki latające (ogólnie) odgrywają  bardzo duża rolę.

Bzdura. Starcraft to przede wszystkim starcia naziemne (+dropy). Nie twierdzę, że w SC nie używa się floty, ale na pewno nie na taką skalę by robić jednostki zdolne do zwalczania tylko jej. A jednostka której użyłeś jako inspiracja dla swojego nicka to pojawia się równie często co Valkyrie  :D. Wraithy to jednostki wyspecjalizowane (ich podstawowym zadaniem nie jest bodaj niszczenie wrogiej floty) a Carriery pojawiają się na tyle późno, że 33% gier z ich udziałem (jak to określiłeś) to dopiero jest przesada  ;). Nie uwierzę, że w tym czasie (od kiedy nie gram) tak bardzo zmieniła się prawidłowość. I jeszcze raz powtarzam na koniec: Mówię o anty-airach.

I powtórzę jeszcze jedno: Nie opłaca się!
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: tropheus w Stycznia 30, 2009, 10:59:34 am
Wiem, że to chyba Zerg najczęściej stosuje flotę w postaci mutali. A tak to są pojedyncze przypadki, kiedy ktoś inny zrobi flotę na dużą skalę.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Devourer w Stycznia 30, 2009, 12:06:12 pm
W zasadzie to w porównaniu do innych Rtsów  w Starcrafcie jednostki latające (ogólnie) odgrywają  bardzo duża rolę.

Bzdura. StarCraft to przede wszystkim starcia naziemne (+dropy). Nie twierdzę, że w SC nie używa się floty, ale na pewno nie na taką skalę by robić jednostki zdolne do zwalczania tylko jej. A jednostka której użyłeś jako inspiracja dla swojego nicka to pojawia się równie często co Valkyrie  :D. Wraithy to jednostki wyspecjalizowane (ich podstawowym zadaniem nie jest bodaj niszczenie wrogiej floty) a Carriery pojawiają się na tyle późno, że 33% gier z ich udziałem (jak to określiłeś) to dopiero jest przesada  ;). Nie uwierzę, że w tym czasie (od kiedy nie gram) tak bardzo zmieniła się prawidłowość. I jeszcze raz powtarzam na koniec: Mówię o anty-airach.

I powtórzę jeszcze jedno: Nie opłaca się!

Ja o rybie, ty o grzybie. Chyba nie przeczytałeś tego zdania ze zrozumieniem. Napisałem o flocie OGÓLNIE, a nie o pojedynkach pomiędzy jednostkami latającymi. Jako flota miałem na myśli wszystko to, co lata  :D (może z wyjątkiem budynków terrańskich).
Oj widzę, ze kolega nie docenia potęgi Devków  ;D. W sumie od biedy można by je było wciągnąć na listę rzadko spotykanych, ale moim zdaniem są bardziej użyteczne od Valkyrii. I widuje je raczej częściej niż wyżej wymienione jednostki. Często ich używam jak Protoss idzie w Carriery, na build Corsair - Reaver też są dobre, w innych przypadkach już rzadziej, w ZvZ można dodać kilka Devków do Mutalisków, aby zwiększyć ich skuteczność, ale to akurat zdarza się niezmiernie rzadko, żeby pojedynek między Zergami trwał na tyle długo aby to zastosować. Mnie zdarzyło się raz z tym spotkać, i ze 2 razy to samemu zastosować. Czasem na Terrana się jeszcze przydają, jeżeli zaczyna robić Batki, albo w połączeniu z Mutaliskami na Wraithy.
No z Carrierami może trochę przesadziłem, bo wiele gier kończy się szybciej, niemniej, gdy gra się przeciąga Carriery zdarzają się często (jak przez 10-15 minut Protoss nie atakuje to Carriey są bardzo prawdopodobne szczególnie w PvP).

Negro: Ogonki!
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: tropheus w Stycznia 30, 2009, 12:16:12 pm
Człowieku, z kim Ty grasz, jeżeli terrek na Ciebie stosuje batki oO? W sumie z floty (z tego co lata) największą rolę u tossa odgrywają carry i arbitry (vs toss i terr) oraz corsy (vs Zerg), u terrka Vessele, a u Zerga muty i Scrouge. Reszta jest używana niezmiernie rzadko.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Devourer w Stycznia 30, 2009, 12:28:55 pm
No przecież piszę, że czasem  :D. W końcu wszystko się może zdarzyć :P. A Guardiany wcale nie są aż takie rzadkie znowu, szczególnie przeciwko Terranom. Do floty można jeszcze doliczyć transportery, używane bardzo często.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Gantar w Stycznia 30, 2009, 12:32:29 pm
Cytat: Devourer
Carriery są chyba w co 3 pojedynku PvP, w innych grach też się zdarzają

Ja nie spotkałem Carrierów jeszcze ani razu oO
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Devourer w Stycznia 30, 2009, 01:34:23 pm
Dziwne, na Iccupie grasz ?
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: tropheus w Stycznia 30, 2009, 02:18:08 pm
Wiesz co? Ty grasz z jakimiś noobami, że szok. Ja gram tossem na necie ponad rok i jeszcze NIKT nie użył na mnie nawet jednego cara!
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Gantar w Stycznia 30, 2009, 02:42:28 pm
Na ICCupie owszem, ale od niedawna. Przykład tropheusa pokazuje, że mimo krótkiego stażu nie tylko ja tak mam.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Devourer w Stycznia 30, 2009, 02:59:34 pm
Wiesz co? Ty grasz z jakimiś noobami, że szok. Ja gram tossem na necie ponad rok i jeszcze NIKT nie użył na mnie nawet jednego cara!

To moze D+ nie grają Carów w PvP. Ja miałem do czynienia z Carami przynajmniej w kilkunastu grach PvP (z D/D-). W sumie sam napisałeś 2 posty przedtem, że:

 
W sumie z floty (z tego co lata) największą rolę u tossa odgrywają carry i arbitry (vs toss i terr) oraz corsy (vs Zerg), u terrka Vessele, a u Zerga muty i Scrouge. Reszta jest używana niezmiernie rzadko.

A teraz twierdzisz, że tego tylko nooby używają.  ::)
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: tropheus w Stycznia 30, 2009, 03:02:40 pm
Powiem tak. Kilka razy zdarzyło mi się widzieć cary w PvP.


 
W sumie z floty (z tego co lata) największą rolę u tossa odgrywają carry i arbitry (vs toss i terr) oraz corsy (vs Zerg), u terrka Vessele, a u Zerga muty i Scrouge. Reszta jest używana niezmiernie rzadko.

A teraz twierdzisz, że tego tylko nooby używają.  ::)

Napisałem tak. Jeśli chodzi o tego tossa w nawiasie, to miałem na myśli raczej Arbitry a nie Carriery.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Devourer w Stycznia 30, 2009, 03:15:07 pm
Arbitry też spotykam, ale rzadziej niż Carriery. Jak już są Arbitry to raczej z Carrierami. Chyba jeszcze ani razu nie widziałem Arbitrów w innej sytuacji (poza repami PvT).
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: tropheus w Stycznia 30, 2009, 03:17:29 pm
Na forum jest (przynajmniej był) rep Xeron vs jakiś dobry toss (chyba b-, coś koło tego), który grał Arbitry. To samo Xeron. Imo, Arbitry >>> Carriry w PvP, nawet jeżeli zaskoczysz carami przeciwnika.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Euronymous w Stycznia 30, 2009, 03:48:31 pm
Teraz moja analiza pierwszego posta. :P

Scouty - głównym powodem, dla którego nie widujemy ich często w grze jest mała liczba sytuacji, w których można je użyć (z sukcesem). Na dodatek w większości wypadków jest to opcjonalne. W PvP jednostka ta nie ma absolutnie żadnego zastosowania (chyba, że chcemy upokorzyć wroga). W PvT ma baaaaaaaardzo małe zastosowanie. W niektórych buildach opartych o bardzo szybkie Arbitry (na 2 bazach) przez Arbitrem robi się jednego Scouta. Po co? Taki tech wymaga grania na mniejszej liczbie jednostek, a to prowadzi do tego, że pushe są trudne do obronienia. Z tego powodu 1 (i tylko 1!) Scout może posłużyć do "odstraszania" pusha zanim na polu bitwy będą umieszczone Turrety i Goliathy (a wtedy już będziemy mieli Arbitra). Chyba najszersze zastosowanie (o ile można to w ogóle szerokim nazwać) Scout ma w PvZ. Chodzi mi mianowicie o 1 kontrę w late-game. Jak zapewne wiecie, w late-game PvZ można grać mass Archon, dodać do armii Reavery, a nawet przerzucić się na Corsair+DT czy dodać Corsairy i Arbitry do głównej armii. Możliwe są też DA. Albo można wszystko pomieszać, to już zależy od czyjejś kreatywności. Jest jeszcze jedna kontra, która jest możliwa do wykonania przy odpowiednio dobrej ekonomii na mapach z dużymy zasobami Vespene. Kontra ta nie jest zbyt popularna, bo przecież można użyć każdej innej z podobnym skutkiem. Zasłynął z niej amerykański gracz G5 (pewnie znacie). Mianowicie jest to... Scout+DT. Wiem, wiem - to brzmi głupio. Ale sami to spróbujcie, naprawdę działa! Poza tymi możliwościami zastosowania Scouta, które wyżej opisałem, nie widzę żadnych innych. :P

Dark Archon - zdecydowanie nie jest to jedna z najpopularniejszych jednostek, jednak nie należy ona do bezużytecznych. Jej zastosowanie jest nieco szersze (tzn. częstsze) niż Scouta. Jeśli chodzi o PvT, to DA są raczej bezskuteczne. W PvP tylko w late game (feedback neutralizuje Arbitry/HT, okazjonalnie można rzucić maelstrom) lub na "wyspiarskich" mapach, gdzie popularne są Carrier+Corsair (wiem - znowu brzmi to abstrakcyjnie, ale tylko dlatego, że gry na mapach z wyspami nie są zbyt popularne, dlatego wątpię, żebyście widzieli zbyt dużo gier na nich). Wtedy DA i ich mind control świetnie nadają się do przejmowania wrogich Carrierów. ;) Zastosowanie w PvZ jest dla mnie oczywiste - w late game maelstrom jest świetne na Ultraling, a na Defilery świetnie nadaje się feedback.

Ghost - jest to jednostka dla cheeserów. By ją wykorzystać (głównie do lockdownu, jednak atomówki dla upokorzenia też można spotkać) trzeba niebywałego mikro i dobrego planu gry. Ghostów nie polecam używać w standardowej grze. Może w ramach "upokarzacza", jeśli gramy na dużo słabszego oponenta (TvP, TvT). Ogólnie jednostka jest faktycznie nieprzydatna (przynajmniej w 1v1).

Valkyria - jak to nie jest używana?! Problemem tej jednostki było zawsze to, że tech do Valkyrii był "nie po drodze" do standardowych buildów. Mimo wszystko jednostka ta ma bardzo szerokie zastosowanie w mechu (Fantasy build). Służy podobnie do Corsaira w PvZ. Najpierw jako zwiad, potem do strącania Overlordów, gdy wróg idzie w Mutaliski/whatever warto kontynuować ich produkcję (oraz Goliathów), by wybronić jego ataki.

Battlecruiser - w TvP używanie tej jednostki jest żalosne. Nie widzę ŻADNEGO powodu, by je tutaj wykorzystać (oprócz oczywiście upokorzenia przeciwnika). W TvZ też nie ma niczego, co by Battlecruisery robiły lepiej od reszty jednostek. Mimo wszystko w grze sAviOr vs FBH (bardzo stara gra...) doszło do baaaardzo późnego late game. Gra chyba trwała ponad godzinę. Wtedy FBH kontrolując większą część mapy użył zarówno BC jak i Ghostów. Domyślam się, że gra była już przesądzona, a FBH wykorzystał swoją przewagę, by "pobawić" się z sAviOrem. Co do TvT. Tylko tutaj widzę jakieś realne zastosowanie BC i to tylko w late game, gdy mamy odpowiednią ekonomię i jakąś przewagę. Wtedy BC okazują się być dobrym finisherem. Tak czy inaczej nie jest to jednostka specjalnie przydatna.

Infested Terran - naprawdę muszę to komentować? No właśnie...

Queen - jest to jednostka nieprzydatna w ZvZ z wiadomych powodów. To samo w ZvP. Mimo, że może napsuć trochę krwi oponentowi, i tak doprowadzi to do naszej przegranej. :P Dużo lepiej zainwestować w coś lepszego. Jedyne zastosowanie tej jednostki (jednak mające spory potencjał) jest możliwe w ZvT. Chodzi o grę przeciwko Marines+Medics, która nadal jest popularna na klasycznych mapach (szczególnie otwartych) - mech to domena tylko Medusy i mam tego pokroju. :P Mocą, której używasz jest wtedy Ensnare. Ensnare+DS=miazga. Problem w tym, że jednostki te trzeba umiejętnie kontrolować. A same mikro Defilerów to jedna z najtrudniejszych sztuk do opanowania w SC. Jaki z tego wniosek? Ensnare powinni używać TYLKO naprawdę mocni gracze ze świetną mechaniką. No i oczywiście tylko, gdy wróg gra M&M, a nawet wtedy nie powinno się tego grać zbyt często.

Tyle ode mnie. Oczywiście miałem na myśli tylko 1v1.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: rafikozor w Stycznia 30, 2009, 04:53:39 pm
Euro wyjaśnił...

Nie wiem co wy macie do tych Devourerów. Ja nigdy go nie widziałem w grze (tylko na dwóch repach, w których Zerg przegrał), nie licząc pierwszych rozpoznawczych gier, kiedy miałem 1/3 obecnego APM.

Z Valkyrii raczej się rezygnuje:/ Buduje się góra jedna. Powód? "Wyczerpująca" kontra - 2 scourge.

Euro przytoczył dobry przykład użycia Scouta. Ja jeszcze widziałem PvZ 1 scout asap (z 1 bazy - bez expa), na mapce, gdzie droga lotnicza między mainami była minimalna. Nim Zerg zdążył zareagować nie miał ovów.

Carriery w PvP? Auto-loss. Choć zapewne ktoś znajdzie mapę, gdzie byłyby przydatne.

Queeny ostatnio widziałem w kampanii, to samo IT.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Euronymous w Stycznia 30, 2009, 04:58:11 pm
Co do Queenów - ostatnio je podobno Jaedong użył w kilku grach. :P

Co do Carrierów w PvP - tak, to samobójstwo. Ale uprzedzałem, że to niedorzecznie brzmi. Na mapach z wyspami to się naprawdę sprawdza. :D
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Devourer w Stycznia 30, 2009, 05:57:33 pm
Dlaczego uważacie, że Carriery są tak kiepskie w PvP ? Mnie one sprawiają spore problemy, bo łatwo uciekają nad klif gdzie są poza zasięgiem Dragoonów. Sztromy co prawda sięgną, ale trzeba ich sporo walnąc aby zniszczyć te jednostki. Dark Archonów trzeba też troche mieć, aby przejac ich przynajmniej znaczna część. Skoro na Terrana sie ich używa, który też ma na nie dobrą kontrę w postaci Goliatów (które sie lepiej spiszą niż Dragoony). Poza tym jeszcze można użyć Lockdownów Ghosta.  Nawet przed chwilą na repie jakimś to widziałem. W sumie to obejrzałem sobie 2 repy PvT i w obu były te Ghosty z Lockdownami. Niestety w obu wygrał Terran, cały czas ten pojednyek wydaje mi się znacznie trudniejszy dla Protossa niż Terrana. W pierwszym repie Protoss grał o wiele lepiej, cały czas atakował, teleportował, sztormował, zamrażał, a Terek tylko się rozwalił z tymi tankami na środku mapy i nic, tylko bronił ataki Tossa. Toss przegrał bo skonczyły mu sie minerały,  Terek jeszcze je miał i chyba z 4k nadwychy.  >:(

Co do Devourerów, to widocznie nigdy Carrierów, ani Corsair/Reaver nie grasz, wtedy mogłyby sie pojawić.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: tropheus w Stycznia 30, 2009, 06:02:13 pm
Sair + Reaver gra się głownie w mid game, a potem przechodzi w standartowe combo, dlatego nie spotyka się ich na bn.
A jeżeli Ty spotykasz cary w PvP i masz z nimi problem to już Twoja sprawa. Cary kojarzą się z łatwym winem, dlatego je spotykasz.
A co do repów, to kto na nich grał? Boxer?
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Euronymous w Stycznia 30, 2009, 06:06:26 pm
Żal? Carriery w PvP są żałosne o ile nie grasz na wyspiarskiej mapie! To co, że Terran ma Goliathy. Wystarczy kilka dobrych psionic stormów, DA z maelstromem lub mind control, czy choćby masa goonów, a Carriery zginą zanim powiedzą "jakiś lamer nas zarekrutował". Zapewniam cię, że nawet nie zdążysz zrobić Carrierów, a oponent wykorzysta chwilową przewagę w armii i cię zmiecie. To przecież cholerny mirror... -_-
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: tropheus w Stycznia 30, 2009, 06:18:23 pm
Człowieku, co kogo obchodzi, jakie jednostki są skuteczne na poziomie D- bez szans na dojście do D bez użycia komendy /clearstats YES? Przecież każdy woli powtarzać to, co widzi w grach lepszych od siebie, bo skoro
Oni tego używają i są dobrymi graczami (nie koniecznie wygrywają z równymi sobie), to zanczy, że coś w tym MUSI być!
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Gantar w Stycznia 30, 2009, 06:25:08 pm
Poza tym jakby tak na to spojrzeć najprościej. Jak robisz Carry na Tossa to on już ma gotową kontrę bo i tak idzie w goony a jak ty będziesz miał już Carry to u niego HT też dawno będzie.
Natomiast Terran musi sie przekwalifikować. Zaprzestać massowania samych tanków oraz vultów i przerzucić się na golce. Jak nie zrobi tego na czas to mu ładnie pusha użresz
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: tropheus w Stycznia 30, 2009, 06:27:00 pm
Wiesz, każdy DOBRY Terran będzie miał na czas Armory (zaraz po Academy), będzie miał minimalnie 6 factów i będzie skanował całą mapę. Prędzej czy póżniej natknie się na oznaki "carirowania", a wtedy szybko zrobi odpowiednio dużo golców.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Euronymous w Stycznia 30, 2009, 06:27:33 pm
Poza tym Protoss jest dużo bardziej mobilny od Terrana, więc nie ma mowy o atakowaniu wroga od tyłu, bo w chwile ustawi obronę. Zwłaszcza dzięki wszechobecnym Observerom.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Devourer w Stycznia 30, 2009, 06:33:13 pm
Jak na razie tylko raz wygrałem PvP w late game, wcześniej wygrywałem w zasdzie tylko przez Darki (z 7-8 razy). Przeciwnik latał mi z tymi Caraminad klifem i męczyłe sie praę minut zanim je załatwiłem. W sumie od razu zaatakowałem go, jak zobaczyłem Fleet Baecon i kilka Stargatów. Ale i tak długo sie męczyłem najpierw z naturalem, potem z expem, na końcu z tymi Carami. Ale w sumie dopiero sie ucze tej gry Protossem, na razie dośc ciężko idzie, chociaż już torche lepiej niż na początku. Najgorzej mi idze z Terranem jak już wygrywam to na samym początku, w late game jeszcze nie udało mi sie z nim wygrać.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Gantar w Stycznia 30, 2009, 06:35:55 pm
No tak zapomniałem o tym ich wszędobylskim skanie :P A Carriery za krzakiem się nie schowają ~~
Co nie zmienia faktu, że zawsze bezie tam miał mniej tanków :P
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Trydium w Stycznia 31, 2009, 03:20:56 pm
Carrier w PvP, zrób Arbitra albo dwa, Statis na Carry i rozwalaj mu expy. GG win :P
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: HiDie w Lutego 01, 2009, 01:05:24 am
Hmm, że tak spytam. W jakim celu założono ten temat?

Używanie określonych jednostek jest zależne od przeciwnika i mapy. Tutaj jest odpowiedź dlaczego ludzie tego nie używają/nie spotykasz.
 (infested terrana to akurat wyjątek).

btw Carry w PvT = noob.
Ciekawe dlaczego o Devourerach nie napisałeś ani słowa, dlaczego się ich rzadko używa.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Devourer w Lutego 01, 2009, 02:32:52 am
W celu nawiązania dyskusji o przydatności jednostek rzadko używanych na necie. O Devourerach napisałem w tym temacie, trzeba było czytać uważniej.
Wczoraj w repie jakimś widziałem Carry w PvT, raczej nooby tam nie grały.

Niektóre wypowiedzi mnie dziwią, jeden nigdy Queenów nie widział, inny Carów, inny Batków, inny Devourerów a ja w ostatnich dniach je spotykałem nie raz. Tak jakbyście nigdy nie grali na słabszych poziomach, a raczej nie wydaje mi się, żebyście wszyscy na początku mieli po 150 APM, obcykane builidy, wspaniałe macro i micro. ::)

W sumie co do zastosowań DA - można jeszcze przechwycić wrogą Dronkę/SCV i grać Zergiem lub Terranem   ;).
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: tropheus w Lutego 01, 2009, 11:44:19 am
W sumie co do zastosowań DA - można jeszcze przechwycić wrogą Dronkę/SCV i grać Zergiem lub Terranem

Spróbuj na mnie tak zagrać. Ciekawe czy zdążysz zrobić techa do DA z Mind Control? 

btw Carry w PvT = noob.

No nie bardzo. Na WCG 08 MiStrZZZ w pierwszej grze z Tarsonem zagrał fast cary. Inna sprawa, że najpierw zagrał 2 gate goon rusha i bardzo osłabił Tarsona, sam expując dużo szybciej niż Terran :P.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Devourer w Lutego 01, 2009, 12:37:51 pm
Hehe, przecież napisałem to półżartem. Trzeba mieć znaczną przewagę, zeby się w takie coś bawić. Przy wyrównanej grze na takie rzeczy nie będzie raczej czasu i surowców. W sumie to wczoraj w nocy mi sie takie coś udało i pojechałem Zerga Guardianami  :D. Ale poziom Zerga był taki, że bym sie chyba pod ziemię zapadł, jakbym tego nie wygrał. W sumie i tak się bawiłem z nim za długo, bo chyba z półtora godziny, powinienem wygrać znacznie szybciej (ale już zmęczony byłem i sam strasznie lamiłem).
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Trydium w Lutego 01, 2009, 01:35:04 pm
Devourer, każdy kiedyś grał na słabszych poziomach, ale z tego się wychodzi w ok. tydzień czy dwa. A inni mają po prostu alergię na informację i całe życie sobie lamią na D- i D przy pomocy Quennów, czy innych Ghostów ;D Do siebie miej pretensje o to, że ci nie idzie gra z lepszymi. Z mojego punktu widzenia, wypisujesz masę bzdur od których głowa boli jeśli chcesz osiągnąć cokolwiek w SC.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Euronymous w Lutego 01, 2009, 02:02:36 pm
To, że jakiś noobek na ranku D- gra Queeny w każdym ZvZ nie oznacza, że ta jednostka ma zastosowanie. Myślałem, że założyłeś ten temat, by przedyskutować przydatność różnych jednostek w grze na WYSOKIM poziomie. Jeśli chodzi ci o zastosowanie tych jednostek w ogóle, to nie widzę sensu tego tematu, bo nie ma fizycznej możliwości, żeby nikt nie grał np. Scoutami. :P

Carriery w PvT są zależne od mapy i tego, jak przebiegała gra. To, że Protoss jest najłatwiejszą rasą jest faktem, dlatego zacząłem grać Terranem. :P
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: rafikozor w Lutego 01, 2009, 03:33:30 pm
Sugerujesz, że szybciej podnosisz skill w SC grając Terrkiem niż Protossem?
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: tropheus w Lutego 01, 2009, 03:49:20 pm
Protoss jest łatwiejszą rasą w sensie mechaniki. Do gry Terranem trzeba mieć świetną mechanikę, żeby nad wszystkim panować. W fpvodach Xerona, które mi przesyłał, łatwo zobaczyć, że Jego mechanika jest na poziomie White-ry, więc słaba nie jest.

Devourer, każdy kiedyś grał na słabszych poziomach, ale z tego się wychodzi w ok. tydzień czy dwa. A inni mają po prostu alergię na informację i całe życie sobie lamią na D- i D przy pomocy Quennów, czy innych Ghostów ;D Do siebie miej pretensje o to, że ci nie idzie gra z lepszymi. Z mojego punktu widzenia, wypisujesz masę bzdur od których głowa boli jeśli chcesz osiągnąć cokolwiek w SC.

Dobrze powiedziane. Devourer, masz zamiar opowiadać o tym, co widziałeś na poziomie F-, to lepiej nic nie mów, bo nikogo to nie obchodzi.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Euronymous w Lutego 01, 2009, 04:05:59 pm
Sugerujesz, że szybciej podnosisz skill w SC grając Terrkiem niż Protossem?

Sugeruję, że Protoss jest zbyt łatwy i nie ma takiej radości z gry (i nauki gry) tą rasą, więc zaczynam grać Terranem. :P
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: rafikozor w Lutego 01, 2009, 04:38:00 pm
Terran jest... najnudniejszy. Swoją drogą również zauważyłem, że na początku szybciej wzrastają Terrani i Zergi. Poleciłbyś zdradę Aiur i stanąć po stronie Swarm?
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Euronymous w Lutego 01, 2009, 04:48:24 pm
Że co? Cały czas mówię, że Protossa nauczyć się najłatwiej... A najnudniejszą rasą (wg mnie, ale i wielu innych graczy) jest właśnie Protoss. Opanowanie Terrana jest duuuużo trudniejsze niż Protossa. Ba - Protossa, to by się małpa nauczyła (grać na poziomie D+), więc... Wystarczy tylko trochę czasu i chęci. Co do Terrana i Zerga, często wielogodzinne treningi nie wystarczają i trzeba naprawdę przyłożyć się do roboty. To dlatego poza Koreą jest tak dużo Protossów - wszyscy idą na łatwiznę. W Korei nie ma różnicy, bo wszyscy grają tak długo, że nie muszą się martwić, że "Protoss jest najłatwiejszy".
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: rafikozor w Lutego 01, 2009, 05:09:46 pm
W sumie wolę się uczyć niż wygrywać, więc chyba jednak przerzucę się na Terrka też... ale to trochę potrwa. Na iCCup lwia część słabszych graczy to proty właśnie. Ma ktoś dzisiaj czasu trochę, żeby się mną pobawić? (na razie nie będę wnikał w BOs i timingi).
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Euronymous w Lutego 01, 2009, 05:15:13 pm
Ja bym się mógł pobawić, ale z Zergiem. :P Dużo trenuję pewien build do TvZ, ale muszę jeszcze bardziej go wytrenować i zagrać z jakimś sparring partnerem.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Devourer w Lutego 01, 2009, 06:34:10 pm
Devourer, każdy kiedyś grał na słabszych poziomach, ale z tego się wychodzi w ok. tydzień czy dwa. A inni mają po prostu alergię na informację i całe życie sobie lamią na D- i D przy pomocy Quennów, czy innych Ghostów ;D Do siebie miej pretensje o to, że ci nie idzie gra z lepszymi. Z mojego punktu widzenia, wypisujesz masę bzdur od których głowa boli jeśli chcesz osiągnąć cokolwiek w SC.

Rozumiem, ze ty zagrałeś 15 gierek na D- i automatycznie APM wzrósł ci do 150 i zacząłeś grać jak równy z równym z D+ i C- ?
Czegoś sie tak przypiął tych Queenów co ?  I w którym miejscu w tym temacie napisałem jakąś bzdurę ? Poza tym twoje ostatnie zdanie jest nielogiczne.

Co do tematu to właśnie założyłem go po to, żeby się dowiedzieć o zastosowaniu tych jednostek na wysokim poziomie, bo na niższych wiadomo, że mozna zobaczyć wszystko  :D.

Co do łatwości gry, to mi jest cały czas jest o wiele łatwiej grać Zergiem niż Protossem. Ale to kwestia przyzwyczajenia. Jeżeli chodzi o Protssa, to ,na razie intensywniej gram nim tak od tygodnia, ale łatwo nie jest. Chyba jednak w PvZ idzie najłatwiej, jako, ze ogólnie jednostki Protosskie są znacznie silniejsze od Zergowskich. Największy problem to zdążyć stworzyć wystarczającą armię do powstrzymania przewagi liczebnej Zerga.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Euronymous w Lutego 01, 2009, 06:47:09 pm
Ludzie! Żeby grać Protossem na poziomie D (a nawet D+) wystarczy mieć przeciętne makro i umiejętność wciskania 1a2a3a4a. :D
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Gantar w Lutego 01, 2009, 06:49:42 pm
Cytuj
Chyba jednak z Zergiem idzie najłatwiej, jako, ze ogólnie jednostki Protosskie są znacznie silniejsze od Zergowskich. Największy problem to zdążyć stworzyć wystarczającą armię do powstrzymania przewagi liczebnej Protossa.
Co?! Przewaga liczebna Tossa? oO I gra Ci się lepiej Zergiem bo ma znacznie słabsze jednostki? :P

Co do tych nieszczęsnych queenów to ja się spotkałem z nimi raz. Koleś używał z 4-5 do spowalniania mojej armii.

A Toss faktycznie jest najprostszy do opanowania. Ale oni są tacy fajni ^^
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Devourer w Lutego 01, 2009, 06:51:37 pm
Chodziło mi o przewagę liczebną Zerga. Przejęzyczyłem sie.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Euronymous w Lutego 01, 2009, 07:00:22 pm
Cytuj
Chyba jednak z Zergiem idzie najłatwiej, jako, ze ogólnie jednostki Protosskie są znacznie silniejsze od Zergowskich. Największy problem to zdążyć stworzyć wystarczającą armię do powstrzymania przewagi liczebnej Protossa.
Co?! Przewaga liczebna Tossa? oO I gra Ci się lepiej Zergiem bo ma znacznie słabsze jednostki? :P

Co do tych nieszczęsnych queenów to ja się spotkałem z nimi raz. Koleś używał z 4-5 do spowalniania mojej armii.

A Toss faktycznie jest najprostszy do opanowania. Ale oni są tacy fajni ^^

Też mi się tak na początku wydawało. Gdy doszedłem do trochę wyższego poziomu, to doceniłem, ile umiejętności wymaga gra innymi rasami. Zwłaszcza chodzi mi o Terrana, którym gra się niesamowicie. :D
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: tropheus w Lutego 01, 2009, 08:01:36 pm
Co do tematu to właśnie założyłem go po to, żeby się dowiedzieć o zastosowaniu tych jednostek na wysokim poziomie, bo na niższych wiadomo, że mozna zobaczyć wszystko  :D.

Jeżeli choci Ci o zastosowanie tych jednostek na wyższych poziomach, to po co wypisujesz jakieś głupoty, które Ty widziałeś w grach ze swoim udziałem? Ja Ciebie nie rozumiem. Albo chcesz pokazać, z jakimi to gosu nie grasz, którzy używają rzadkich jednostek, albo nie wiem?
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: HiDie w Lutego 01, 2009, 08:33:01 pm
Hmm ciekawym acz często niespotykanym zagraniem byłyby lury + queeny (ensnare). Co do ghostów przypomniałem sobie jak ładnie nimi Boxer operował (lockdowny). Więc mają zastosowanie. Tak samo Nuke w late game.

Euro ma rację. Najlepszy grasz to ktoś, kto niszczy Terranem. I tak usłyszałem od kilku osób.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: tropheus w Lutego 01, 2009, 08:41:36 pm
Trzeba zauważyć, jakie Boxer miał micro i multitasking.

A co do Terrka, to ja zaczynałem grać tossem i (mimo wielu, poważnych albo 4fun, zmian ras) nie mam zamiaru grać czymś innym.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Gantar w Lutego 01, 2009, 08:44:49 pm
Cytat: Euronymous
Też mi się tak na początku wydawało. Gdy doszedłem do trochę wyższego poziomu, to doceniłem, ile umiejętności wymaga gra innymi rasami. Zwłaszcza chodzi mi o Terrana, którym gra się niesamowicie.

W tym akurat wypadku chodziło mi o otoczkę wokół rasy stworzoną przez Blizzard w fabule gry  ;) Ale faktycznie muszę przyznać, że Terranie nie wyglądają na sprawiających aż taka frajdę. Nic tylko push, zwinąć manatki i rozbić się gdzieś indziej, push, push :P Ale być może tak jak mówisz, kwestia opanowania gry.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: rafikozor w Lutego 01, 2009, 11:21:22 pm
Udało mi się rozegrać kilka gier TvP... No cóż grało się nieswojo: tak jak kiedyś zapominałem brać ze sobą obsów na miny tak teraz zapominam je stawiać, generalnie gra się toczy, każdy siedzi w bazie aż do momentu, kiedy toss wpisuje 1a2a3a4a5a i jest GG - trzeba zacząć od nowa:D na razie leży produkcja jednostek bo nie umiem obliczyć ilości faktorii... Ale przyznam to wielka satysfakcja wygrać tak słabą rasą jaką jest Terran:D Mam nadzieję, że ktoś jutro będzie na The Abyss sca channel.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Devourer w Lutego 02, 2009, 12:43:37 am
W sumie to jak się zaczyna grę inną rasą zawsze jest nieswojo. Trzeba kilku gier, żeby wogóle się jakos pewniej po planszy poruszać. Na początku wszystkie zwycięstwa satysfakcjonują, ale później to już taka bardziej rutyna jest. Wtedy juz tylko satysfakcjonują gry z lepszymi przeciwnikami.
Bardzo mało grałem Terranem, na poczatku Stycznia przez parę dni, chciałem tylko wygrać po jednym TvP, TvT i TvZ. Później już nie grałem. Najgorzej to chyba z Zergiem mi sie grało, czułem się taki osaczony przez te lingi czy muty  ;D. Cieżko było wyjść z bazy na atak, bo wszędzie te muty się czaiły. Wbrew pozorom trudno tą piechotę kontrolować, jak sie zdąży ze stimpakiem czy medykami na czas to nawet lingi mogą je zmasakrować, nie mówiąć o mutach.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: rafikozor w Lutego 02, 2009, 01:07:55 am
Rozumiem, że nigdy nie dożyłeś Lurkerów? A co dopiero defilerów....
Ja dzisiaj z BadBoyem grałem... w sumie podobny poziom (albo jego brak).
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Devourer w Lutego 02, 2009, 01:36:08 am
Defilery chyba raz miałem (na moze kilkanascie gier TvZ jakie grałem). Z reguły kończyło się na mutach. Wygrałem tylko raz, jak udał mi MM rush. Cel zrealizowałem - zaliczyłem ostatni match up, potem już Terka nie tykałem.
Jak teraz gram Protossem to najcieższe z kolei jest dla mnie PvT. Za dużo jednostek tracę przez te miny i tanki.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Euronymous w Lutego 02, 2009, 02:20:22 pm
Udało mi się rozegrać kilka gier TvP... No cóż grało się nieswojo: tak jak kiedyś zapominałem brać ze sobą obsów na miny tak teraz zapominam je stawiać, generalnie gra się toczy, każdy siedzi w bazie aż do momentu, kiedy toss wpisuje 1a2a3a4a5a i jest GG - trzeba zacząć od nowa:D na razie leży produkcja jednostek bo nie umiem obliczyć ilości faktorii... Ale przyznam to wielka satysfakcja wygrać tak słabą rasą jaką jest Terran:D Mam nadzieję, że ktoś jutro będzie na The Abyss sca channel.

Terran NIE jest słabą rasą. Jest po prostu trudną rasą. :P Jakbyś umiał makrować i mikrować, to byś zobaczył, że to bardzo mocna rasa. Problem w tym, że do poprawnej gry tossem wystarczy 1a2a3a, a Terran wymaga znacznie więcej. Dlatego gra nim przynosi satysfakcję.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: rafikozor w Lutego 02, 2009, 02:43:14 pm
Uderz w stół, a nożyce się odezwą... Tam, gdzie pisałem, że Terran to słaba rasa widnieje emotikonka, więc to była ironia. No ale nieważne. Najbardziej dziwi mnie fakt, że grając pierwsze mecze mój APM w TvP wynosi ~155, a w TvZ ~175! Ale faktycznie trzeba jednocześnie stawiać Turrety, mode'ować Tanki, stawiać miny, micrować Goliathami, comsatować "blur", i w "międzyczasie" dokupywać jednostki i dostarczać w miejsce batalii. Po prostu madness! Aha i chyba pierwszy raz mam do czynienia z jednostkami niewidzialnymi (nie licząc lurkerów, do których łatwo przywyknąć). Niezłe są te arbitry, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że na minimapie to jeden punkt tylko. Mam nadzieję, że ktoś tam z was ma ferie i trochę mnie pomęczy, bo jeszcze nie wiem dokładnie co ćwiczyć.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Euronymous w Lutego 02, 2009, 03:20:42 pm
Z takim podejściem daleko nie zajdziesz. Jaki sens (w twoim poście) ma stwierdzenie "Uderz w stół, a nożyce się odezwą..."? Ani razu nie powiedziałem, że Terran jest słabszą rasą, wręcz przeciwnie - dorównuje innym. Po prostu balans w SC jest idealny o ile gracze potrafią grać danymi rasami. Problem w tym, że Protoss jest trywialnie łatwy, a Terran na odwrót. :P
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: rafikozor w Lutego 02, 2009, 03:32:52 pm
Napisałem "Uderz w stół..", bo z premedytacją napisałem w poście wcześniej, że Terran to słaba rasa. Dodałem emotikonkę, żeby zaznaczyć, że to ironia, ale wiedziałem, że ty, Xeron tej ironii nie zrozumiesz, i staniesz w obronie Terranów. No ale nie napisałeś nic ciekawego...
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: tropheus w Lutego 02, 2009, 06:05:24 pm
A ja będę się upierał przy stwierdzeniu, że najlepszym Terranem na forum jest bez wątpienia Dawka xD. Może ze scoutem jest cienko, ale macro, micro, scany, timingi są b. dobre (wszystko, czego terrek do szczęścia potrzebuje :P).
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Euronymous w Lutego 02, 2009, 06:33:15 pm
A czy ktoś temu zaprzecza? :P

Tak czy inaczej będę starał się napsuć trochę krwi Dawce. :D Po feriach może coś z mojego Terrana będzie.
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: tropheus w Lutego 02, 2009, 06:44:14 pm
Nie, ale wolę ostrzec teraz, żeby potem nie było zdziwienia (jak z Twoim przyszłym avatarem <hahaha>).
Tytuł: Odp: Jednostki rzadko spotykane na BN
Wiadomość wysłana przez: Devourer w Czerwca 08, 2009, 06:47:09 am
Dzisiaj znalazłem takiego repa: http://www.gosugamers.net/starcraft/replays/19908/50 . W sumie niezły ubaw  :D