StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maja 07, 2024, 08:56:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  Triggery
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Triggery  (Przeczytany 2932 razy)
Starlisk
Gość
« dnia: Lipca 16, 2010, 09:50:41 pm »

Proszę, pomóżcie: otóż próbuję zrobić mapkę do SC na załączonym edytorze, przy czym wprowadziłem kilku bohaterów, obstawiłem bazę komputera Turretami (mapa ZvT). Komputer zbiera minerały, ale nie rusza gazu (nie buduje Refinery). Jeden SCV nie rusza się nawet. Co prawda buduje Barracks, lecz bardzo daleko od swojej bazy, potem przestaje się rozbudowywać, produkuje tylko kilku Marines. Nie odbudowuje nawet zniszczonych peonów.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2010, 03:41:44 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 17, 2010, 01:20:22 am »

Ustawiłeś zły skrypt. Zmień skrypt (ściągnij to, a dowiesz się, które skrypty do czego służą). Lokacja, na której opiera się trigger ze skryptem, powinna obejmować złoże gazu, minerały, bazę główną i początkowych robotników.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2010, 03:42:20 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Varulv
Level 2-1
*
Wiadomości: 6



« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 17, 2010, 12:05:33 pm »

Hmm... A czy komp będzie wtedy rozwijał się, budując bazy koło innych surowców?
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2010, 03:42:36 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 17, 2010, 09:11:37 pm »

Są różne skrypty (konkretnie nie powiem, bo się dawno temu bawiłem edytorem i zapomniałem jak to było). Jak ustawisz taki, żeby komputer się rozbudowywał, to będzie ekspandował, a jak ustawisz, żeby zbierał tylko minerały, to tylko to będzie robił. Czyli jak ustawisz odpowiedni skrypt to będzie budował kolejne bazy. Ściągnij to, co Ci poleciłem w poprzednim poście, tam jest wszystko dobrze rozpisane.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2010, 03:42:58 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »