StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maja 09, 2024, 03:15:36 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  Spolszczenie
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Spolszczenie  (Przeczytany 8884 razy)
Premson
Gość
« dnia: Marca 27, 2009, 10:38:54 pm »

Witam. Mam problem ze spolszczeniem -> posiadam starcrafta (wer 1.0) Sciągam spolszczenie  http://www.scarea.pl/index.php?strona=spolszczenie Po sciągnięciu włączam ikonke, pokazuje się menu ST a tam opcje: Graj w Starcraft PL, Instaluj full unit, instaluj half unit. Instaluje half unit, odpalam gre przez "graj w starcraft pl". Niestety prawie żadnych zmian - wszystko angielskie, tylko interface po polsku. Co robić?
Zapisane
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #1 dnia: Marca 27, 2009, 11:38:04 pm »

Nigdy tego nie używałem, więc ciężko coś powiedzieć, ale może zainstaluj pełne spolszczenie (full unit). Ewentualnie problem może leżeć po stronie niezgodności wersji - spolszczenie nie pasowało (z tego co pamiętam) to wszystkich wersji StarCrafta.
Zapisane

Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #2 dnia: Marca 28, 2009, 07:29:42 am »

No tak, to bardzo możliwe że, half unit nie wystarczy. Zainstaluj Full'a i zdaj raport :P.
Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #3 dnia: Marca 28, 2009, 10:57:12 am »

Poza tym, po co ci spolszczenie? Jeśli nie znasz kompletnie angielskiego i chcesz zagrać kampanię, to okej. Ale jeśli nastawiasz się głównie na grę multiplayer i/lub znasz choć trochę angielski, to pozostaw angielską wersję. ;P
Zapisane
Premson
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Marca 28, 2009, 12:53:22 pm »

Niestety pełne spolszczenie (full unit) też nie działa :| Zależy mi na kampani po polsku ponieważ nie znam angielskiego na tyle dobrze by w pełni zrozumieć kampanie :] A jaki patch proponujecie zainstalować?
Zapisane
Lukin
Administrator
*****
Wiadomości: 108



« Odpowiedz #5 dnia: Marca 28, 2009, 02:00:33 pm »

Polecam 1.13f lub 1.14. Na nich chyba spolszczenie działało dobrze. No i oczywiście musisz mieć Brood Wara.
Zapisane
Premson
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Marca 28, 2009, 03:51:33 pm »

Ok, zainstalowalem Brood Wara, patcha 1.14 i działa, w menu pojawiło się (zainstaluj SC PL), odpaliłem i działa, dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Marca 28, 2009, 10:29:12 pm »

Ehhh co za ludzie... zastąpić naukę angielskiego spolszczeniem? Zbyt długo nie da się w ten sposób ciągnąć!
Zapisane
Kiko
VIP
*
Wiadomości: 91


SCA Graphic


WWW
« Odpowiedz #8 dnia: Marca 28, 2009, 10:45:47 pm »

Ale co przez to mam rozumieć? Nie wszyscy muszą znać angielski na poziomie perfekt (tylko wtedy zrozumiemy w pełni fabułę), już nie amerykanizuj nas tak :P. Ciekawe, czy jeśli jakaś gra byłaby po chińsku, to by Ci się chciało uczyć tego języka tylko po to by zrozumieć grę, czy raczej wolałbyś dostać wersję PL?
Ja mimo iż uczę się angielskiego od wielu lat, to nie rozumiałem w pełni dialogów ze StarCrafta i z tego co pamiętam to przeszedłem raz kampanię na tym spolszczeniu i kiedy widziałem tekst polski i oryginalne dialogi, to w pełni zrozumiałem akcję i jeszcze się trochę podszkoliłem z tego języka.
Zapisane

If I am silent then I am not real
Jak vip to vip :P
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Marca 29, 2009, 12:09:15 am »

Oczywiście, że nie trzeba znać angielskiego. Miałem na myśli to, że znajomość tego języka prawdopodobnie (a raczej zapewne) da lepsze możliwości wyboru w przyszłości, co się też przekłada np. na $. Znajomość chińskiego, przynajmniej tu nad Wisłą, nie czyni nas bardziej uniwersalnymi. Czy chciałbym dostać chińską wersję w PL? Biorąc pod uwagę to, że chętnie łapię koreańskie słowa (sc>all), musiała to by być gra wszechczasów, boska i bez skazy; żeby w ogóle taką zainstalować, i raczej próbowałbym ją zrozumieć w oryginalnym języku na tyle ile trzeba, żeby móc obsłużyć gierę...
Zapisane
Dziku
Level 1-4
*
Wiadomości: 3



« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 13, 2009, 01:41:42 pm »

Mam problem ze spolszczeniem. Zainstalowałem TC SC_Pl i full unit. Wszystko dziala super tylko jak daję sc to wylącza gre i pokazuje się okienko: Starcraft was unable to open a required file. If this problem persists, try uninstalling and reinstalling Starcraft using the program "SETUP.EXE" on the Starcraft CD-ROM. The problem occurred while trying to load a file
rez\gluCmpgn.bin, a jak dałem brood wara to wszysko idealnie chodziło. Co mam zrobić?
Zapisane
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 13, 2009, 10:13:35 pm »

A po co ci spolszczenie Ja się angielskiego w wieku 11 lat właśnie na Sc uczyłem 80% fabuły weszła, małe detale wyłowiłem rok później i do tej pory nic nowego nie znalazłem. STARCRAFT DO SZKOŁY :}(Heh marzenia). Nie zapomne mojej największej pereki, jak wypisywałem sobie na kartce protosskich bohaterów i ich tytuły. No i w jednej misji Tassadar został nazwany przez Aldarisa traitor'em(nie miałem wtedy nawet cienia podejżeń, że to znaczy zdrajca). No i tak zapisałem. Hehehehehehehe Na szczęście to był jedyny taki przypadek :D

Co do aplikacji, to może tak jak sugeruje error spróboj zrobić reinstalke^^.
Zapisane

And that's to say "thank you".
Dziku
Level 1-4
*
Wiadomości: 3



« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 14, 2009, 09:26:53 am »

Wiedzialem, że ktoś mi tak odpisze. Próbowalem i nic.
Zapisane
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 14, 2009, 09:56:58 am »

Może na google sprawdź xd.

A tak nawiasem mówiąc... Zastanów się czy to spolszczenie naprawdę jest Ci potrzebne, co? Bo angielski naprawdę nie jest trudnym językiem, a w życiu przydać się może :P.
Zapisane

Dziku
Level 1-4
*
Wiadomości: 3



« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 14, 2009, 10:48:55 am »

Myslisz ze nie szukalem? :P
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »