StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maja 07, 2024, 06:54:28 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  SC X-tra Editor (Kilka pytań)
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: SC X-tra Editor (Kilka pytań)  (Przeczytany 8156 razy)
DaaViS
Level 3-1
*
Wiadomości: 25



WWW
« dnia: Kwietnia 05, 2010, 04:19:52 pm »

Tak więc, używam SC X-tra Editor. I mam kilka pytań dotyczących tego edytora.
 :o Pierwsze pytanie to:
Gdzie ustawia się limit jednostek, które mogę wyprodukować podczas gry (standard to 200)?
 :o Drugie pytanie to:
Gdzie ustawia się limit jednostek, które mogę postawić podczas robienia mapy (standard to chyba 1650)?
 :o Trzecie pytanie brzmi:
Gdzie znajdują się opcje dotyczące "Tileset Indexed" (ja na to mówię malowanie kwadratami).
 :o Czwarte pytanie:
To trudno napisać, chodzi mi o te 2 okna, gdy naciska się start.
Jak je edytować, dodawać twarze, tekst, itd.
 :o Piąte pytanie:
Jest szybszy sposób na triggery?
Np. robię, że gdy ktoś zabije 10 jednostek, to daje mu 1 SCV.
I żeby nie pisać ciągle, że co 20, 30, 40, 50, 60, tylko że co 10 fragów dostaje SCV.
To już wszystko.


Z góry dziękuję
DaaViS.

Ciągle się mnie czepiacie!
Jakbym tego nie napisał, byłoby, że nikt nie rozumie pytania, tak jak ostatnio.
Albo że jest chaotycznie napisane!
Zakładam nowe, bo do starych nikt nie zagląda i ten post o tym świadczy.
Zajrzyj do poprzedniego mojego tematu.
I zamiast się czepiać to byś pomógł bo od tego chyba też jesteś, nie?!


Der_SpeeDer: [aneks] po pierwsze, nie ciskaj się. Kłótnia z moderatorem dla wyładowania swojej frustracji przypomina dźganie dla zabawy śpiącego rottweilera patykiem w oko. Po drugie, nie konfabuluj. Pierwsze dwa tematy olałeś sam, nie wpisując nowego posta z kolejnym problemem (ostatnie wklejone wiadomości należą do SirRaspberry’ego). W trzecim nie chciało ci się zaczekać jednego dnia na odpowiedź, być może powodowany przekonaniem, że użytkownicy tego forum mają święty obowiązek odpowiedzieć ci natychmiast. Pisząc więc, że na twoje dawne tematy nikt nie zagląda, nie rozumie twoich pytań (przejrzałem jeszcze raz tematy, i przykładów tego ostatniego nie znalazłem), i dlatego właśnie zakładasz coraz to nowe wątki, kłamiesz w żywe oczy.
Pisząc o chaotycznym pisaniu miałem na myśli nazwy tematów, w których zawsze był pozbawiony wyraźnego rozdzielenia ciąg wyrazów, czego ja (jako pedant w takich sprawach) nie znoszę. Gorzej, że każde napisanie przez ciebie takiego zmusza mnie do poprawiania wszystkich postów w temacie, bo tytuł tego ostatniego powtarza się w każdej wiadomości (w „nagłówku”). A że używany przeze mnie w tygodniu (znaczy we wszystkie dni poza weekendem) laptop nie ułatwia mi pracy (ma jakąś irracjonalną i nieodpartą chęć do przeskakiwania na samą górę pola tekstowego, kiedy tylko wklepię jakikolwiek znak), trochę mnie to denerwowało. Więc zażądałem, abyś mi tego oszczędził.
Użytkownicy tego forum nie mają obowiązku udzielać ci pomocy, a na twoje pytania odpowiadają z grzeczności. Ty jednak zdajesz się o tym zapominać, bo po zwróceniu ci kilku uwag zaczynasz wszem i wobec stroić fochy. Opanuj się lepiej i zastanów nad sobą.



Der_SpeeDer: przestań w kółko zakładać nowe tematy. Zgłaszasz się z problemem związanym bezpośrednio z tym, co było mówione w poprzednim, i zamiast napisać nowego posta, od razu wklejasz nowy temat.
Właściwie to dlaczego maniakalnie zaczynasz każdą wypowiedź od "a więc"? Myślisz, że to w ten sposób poważnie brzmi?


TO JEST PIERWSZY POST NAPISANY OD "A WIĘC" ZOBACZ SOBIE ;]

Der_SpeeDer: hmm… zwracam honor. Musiało mi się coś pokiełbasić.

Przepraszam wczoraj mnie poniosło byłem już wcześniej zdenerwowany i miałem zły humor.

PRZEPRASZAM :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2010, 08:07:52 am wysłana przez DaaViS » Zapisane

Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 05, 2010, 04:30:16 pm »

To trudno napisać, chodzi mi o te 2 okna, gdy naciska się start.

Że briefing?
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
DaaViS
Level 3-1
*
Wiadomości: 25



WWW
« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 05, 2010, 04:32:14 pm »

Tak.
Dobra, to już się dowiedziałem, a reszta?
Sam poszukałem, jak już piszesz posta, powiedz, gdzie to jest, a nie tylko nazwę.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2010, 11:55:14 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Lukin
Administrator
*****
Wiadomości: 108



« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 05, 2010, 06:39:58 pm »

Zajrzyj najpierw tutaj http://scarea.pl/index.php?strona=kurs, ściągnij kurs i poczytaj.
Każdy wszystko chciałby mieć gotowe...
Zapisane
DaaViS
Level 3-1
*
Wiadomości: 25



WWW
« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 05, 2010, 07:20:44 pm »

Co to ma do tematu ?
Czytałem nic tam nie ma na ten temat co ja chce.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2010, 12:45:22 pm wysłana przez DaaViS » Zapisane

Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #5 dnia: Kwietnia 05, 2010, 11:59:39 pm »

Dobra, to już się dowiedziałem, a reszta?

Nie posługiwałem się tymi funkcjami, więc przykro mi, ale nie jestem w stanie ci pomóc.

Sam poszukałem, jak już piszesz posta, powiedz, gdzie to jest, a nie tylko nazwę.

Uznałem, że podanie nazwy dla statystycznego gracza w SC zrozumiałej (i pojawiającej się na dodatek w każdej Blizzardowej misji, właśnie w tym "te 2 okna, gdy naciska się start", mianowicie w słowach "End of Briefing", kończących każdą odprawę) wystarczy.
Nie dla co niektórych...
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
DaaViS
Level 3-1
*
Wiadomości: 25



WWW
« Odpowiedz #6 dnia: Kwietnia 06, 2010, 08:17:12 am »

Mam pytanie nie dotyczące tematu jeszcze.
Oto one:
Czy jest jakiś sposób na tigery w StarForge , bo nie znam na pamięć wszystkich ?
Zapisane

Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #7 dnia: Kwietnia 06, 2010, 10:05:00 am »

W "Critters" powinieneś mieć jakieś tygrysy. Ale nawet jak ustawisz je żeby należały do gracza 1 to będą sobie swobodnie chodzić. Nie wiem, może spróbuj jakiegoś Zerglinga nazwać "tygrys"?
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
DaaViS
Level 3-1
*
Wiadomości: 25



WWW
« Odpowiedz #8 dnia: Kwietnia 06, 2010, 10:21:53 am »

 :D :D Nie chodziło mi o tygrysy tylko o tiggery
Zapisane

sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #9 dnia: Kwietnia 06, 2010, 10:32:39 am »

Chyba raczej triggery...
Zapisane
DaaViS
Level 3-1
*
Wiadomości: 25



WWW
« Odpowiedz #10 dnia: Kwietnia 06, 2010, 10:59:29 am »

Jakoś tak. Czy to ważne?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2010, 09:22:45 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #11 dnia: Kwietnia 06, 2010, 11:34:31 am »

No. Jak widać kolega wyżej uznał, że chodzi ci o tygrysy.
Zapisane
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #12 dnia: Kwietnia 06, 2010, 01:18:35 pm »

Triggers. Zauważ, że jak zaczynasz pisać masz po prawo do wyboru wszystkie triggery. Potem na górze jest napisane co i w jakiej kolejności wpisać. Jak nie wiesz o co mi chodzi to zrób kilka w StarEdzie i przyjrzyj im się w Sforgu, nie mam czasu na screeny, dopiero wróciłem ze "świątecznej" a już dalej w droge :P

Co do pytania piątego o skrócone triggery to da się, ale nie mam teraz czasu kombinować, jak wrócę, to coś poświruję.
Zapisane

And that's to say "thank you".
DaaViS
Level 3-1
*
Wiadomości: 25



WWW
« Odpowiedz #13 dnia: Kwietnia 13, 2010, 07:39:29 pm »

Chciałbym się dowiedzieć, czy można zrobić takiego triggera:
Zabicie obojętnie jakiej jednostki = 1 minerał.

Prośba do SirRaspberry: mógłbyś już, jak to nazwałeś, poświrować ;]. Proszę (chodzi o post wyżej).


Der_SpeeDer: powiem jeden i ostatni raz. I lepiej, żeby to dotarło.
Czasowników w trybie przypuszczającym, takich jak "mógłbyś" czy też "zrobiłbyś", nie pisze się, do licha ciężkiego, oddzielnie. Skąd ty w ogóle wziąłeś taki sposób zapisu?


Bo jak pisze oddzielnie to automat tego nie podkreśla i myślę ze jest dobrze.
Przepraszam
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2010, 06:28:56 am wysłana przez DaaViS » Zapisane

Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #14 dnia: Kwietnia 13, 2010, 09:22:03 pm »

Jest możliwe, ale jak to zrobić - nie wiem. Zajrzę w weekend do mapki Mages, może tam coś znajdę.

Co do szeroko pojętych triggerów wielorazowego użytku, to potrzebne jest użycie switchy.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Strony: [1] 2 Drukuj 
« poprzedni następny »